Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X96 max plus 4/64 a coreelec
#31
Pierwsza rzecz jest normalna. W końcu to corelec a nie jakiś android.
Co do drugiej - jaką ustawiłeś rozdzielczość w ustawienia - system - wyświetlacz? Czasem nie jakieś 4k? Ustaw na 1920x1080 - to najbardziej optymalne. Ustawienia interfejsu nie mają nic do tego w jakiej jakości będzie wyświetlany film - coreelec/kodi samo się przełączy.
Pytanie jeszcze jaka skórka i czy dobrze obsługuje "myszkę"
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#32
W kodi (android) z tego co kojarzę to było 1920 ale na szaro jak i odświeżanie, coreelec nie było za dużo zmieniane, skórka podstawowa. A co do jakości oglądania tv programu jakiegoś to jednak jest różnica bo tak jak zauważyłem na andku są piksele, które się pojawiają co jakiś czas a na coreelec nie a to samo źródło. Dziwne ale jednak jest Sad
Odpowiedz
#33
Odpowiedz
#34
(31-01-2021, 09:51 PM)themo napisał(a): W kodi (android) z tego co kojarzę to było 1920 ale na szaro jak i odświeżanie, coreelec nie było za dużo zmieniane, skórka podstawowa. A co do jakości oglądania tv programu jakiegoś to jednak jest różnica bo tak jak zauważyłem na andku są piksele, które się pojawiają co jakiś czas a na coreelec nie a to samo źródło. Dziwne ale jednak jest Sad

W tym nie ma nic dziwnego. Coreelec jest po prostu lepszy Smile
Sprawdź jeszcze ustawienia - ustawienia - odtwarzacza "Dostosuj częstotliwość odświeżania" - powinieneś mieć Po uruchomieniu/zatrzymaniu i odhaczone "Synchronizuj odtwarzanie z wyświetlaczem"
To też może mieć wpływ na skakanie myszki...
A poza tym - nie lepiej jednym pilotem z TV obsługiwać? HDMI-CEC śmiga aż miło przecież... a to zawsze jeden kurzołap mniej na blacie
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#35
Odhaczone - czyli pusta kratka czy z "ptaszkiem"? Smile Pytam serio bo pomieszało mi się.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#36
Zahaczone - z ptaszkiem
odhaczone - bez ptaszka
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#37
Odpowiedz
#38
Ten pilot programuje przyciski pod tv niezależnie od pliku remote. Ustawienia zapisują się w pilocie, nie w pliku, więc nie musisz wyciągać z oryginalnego boxa.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#39
(01-02-2021, 06:30 PM)themo napisał(a): Czyli pobieram X96 Air.zip i go wsadzam na urzadzenie? Tylko tyle?
Jutro ma mi przywieść ten box z rana, na parę dni i będę chciał mu to jakoś ustawić u siebie. Jeszcze gdzieś wyczytałem, że można x96max+ zrootować i wyciagnąć plik remote, co by było najlepszym rozwiązaniem bo na pilocie miał zaprogramowane wyłączenie tv z pilota z tvbox.

Archiwum zip musisz wypakować. W środku będzie plik o nazwie remote.conf
I ten plik musisz wgrać dokładnie w to samo miejsce co dtb.
Lub przez SFTP do /storage/.config/remote.conf
Druga opcja jest o tyle lepsza, że można plik edytować nawet na włączonym boxie (zmiany widoczne po restarcie).

W wyciąganie konfiguracji się nie baw bo w nowszych androidach zmieniła się lokalizacja jak i format pliku, więc pod CE w takiej postaci nie zadziała.
Odpowiedz
#40
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości