Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączanie projektora/miracast
#1
Zacząłem się zastanawiac nad zakupem projektora, i w związku z tym mam taki problem:

Dzwięk będzie wychodził z box z kodi bezpośrednio (nie przez projektor) i nie wiem czy w takiej sytuacji bawić się w ogóle w próby podłaczania projektora przez Wifi? Czy przypadkiem buforowanie nie położy synchronizacji? Już się podnieciłem zmniejszeniem ilości kabli, ale potem zacząłem nad tym mysleć...


... o ile to w ogóle jest możliwe?
Nie widzę w swoim kodi (libreelec amd64, selfmade) opcji transmisji do miracast/airplay, a póki co projektora jeszcz enie mam, więc nic nie próbowałem.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
a może projektor z kodi + zewnętrzny głośnik
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
To ciekawe rozwiązanie, ale na pewno nie dla mnie. Nie po to poświęciłem masę czasu na zbudowanie własnego odtwarzacza (chodzi o nietypową obudowę, sterowanie, wskaźniki itd), żeby teraz to wywalić i użyć gotowca.
Na pewno nie kupię projektora za grube tysiące, ale taki jak ten, za kilka setek pobudza moją wyobraźnię... Tylko te ledowe projektory mają inną wadę - całkowity brak zoomu (podejrzewam, że to jeden z powodów niskiej ceny). I wychodzi na to, że jak zamknę odtwarzacz (może nawet przed świętami się uda) będę musiał zbudować własną ...lampę, bo projektor musi zawisnąć dokładnie tam, gdzie moja lampa sufitowa. Muszę więc wymyslić pięrtowy klosz, z projektorem na górze i ledami na dole. Tylko - co z tym sygnałem video? Ciągnięcie HDMI na środek sufitu słabo mi się uśmiecha. I tak narodziło się moje pytanie, na które wciąż nie mam odpowiedzi.

A w zasadzie pierwsze pytanie powinno brzmieć - jak NADAWAĆ z kodi do innych urządzeń? Jak odbierać to wiem, ale nadawać?
Odpowiedz
#4
(15-12-2020, 08:06 AM)andrkac napisał(a): To ciekawe rozwiązanie, ale na pewno nie dla mnie. Nie po to poświęciłem masę czasu na zbudowanie własnego odtwarzacza (chodzi o nietypową obudowę, sterowanie, wskaźniki itd), żeby teraz to wywalić i użyć gotowca.
Na pewno nie kupię projektora za grube tysiące, ale taki jak ten, za kilka setek pobudza moją wyobraźnię... Tylko te ledowe projektory mają inną wadę - całkowity brak zoomu (podejrzewam, że to jeden z powodów niskiej ceny). I wychodzi na to, że jak zamknę odtwarzacz (może nawet przed świętami się uda) będę musiał zbudować własną ...lampę, bo projektor musi zawisnąć dokładnie tam, gdzie moja lampa sufitowa. Muszę więc wymyslić pięrtowy klosz, z projektorem na górze i ledami na dole. Tylko - co z tym sygnałem video? Ciągnięcie HDMI na środek sufitu słabo mi się uśmiecha. I tak narodziło się moje pytanie, na które wciąż nie mam odpowiedzi.

A w zasadzie pierwsze pytanie powinno brzmieć - jak NADAWAĆ z kodi do innych urządzeń? Jak odbierać to wiem, ale nadawać?
Można też użyć HDMI transmiter WiFi. Tylko tanie toto nie jest.
Z Twojego Playera z Kodi wejdziesz do transmittera po HDMI i on też ma wyjście HDMI do amplitunera np. a po WiFi puścisz sygnał do odbiornika WiFi i z niego też już kablem po HDMI
Więc nic z Kodi nie musisz ,,nadawać'' tylko normalnie wychodzisz po HDMI
Ja u siebie mam trochę inaczej. Co prawda nie mam projektora ale chciałem, żebym miał dwa wyjścia HDMI z HTPC z Kodi.
I teraz na pilocie HTPC mogę sobie przełączać pomiędzy wyjściem HDMI na telewizor z obrazem i dźwiękiem( jak oglądam np. wiadomości i kino domowe jest wyłączone) i wyjściem tylko obrazu z tego HDMI na telewizor a z drugiego HDMI idzie dźwięk na amplituner. Fajne rozwiązanie bo nie muszę przełączać wejść HDMI na telewizorze czy też wyciszać TV bo jak gra amplituner to TV i tak dostaje tylko obraz.
Odpowiedz
#5
od jakiegoś czasu używam firestick drugiej generacji, ale nie radzi sobie on zbyt dobrze z dodatkami, takimi jak seren i gaia. jakie urządzenia throughłyby krokiem naprzód w stosunku do kija ognia? wiele słyszałem o nvidia protect, ale za one hundred thirty dolarów zastanawiam się, czy istnieje tańsza alternatywa.
Odpowiedz
#6
To nie miejsce na to pytanie, zaloz temat w odpowiednim dziale, napisz w nim do czego chcesz dokładnie sprzęt, co chcesz uzywac itp.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości