Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
smb windows - connection timed out
#1
Hej,
zacząłem swoją przygodę z Kodi i napotkałem na jeden problem.
Otóż, udostępniłem w Windows 10 folder z filmami, jesteśmy w tej samej grupie roboczej i w Kodi ładnie mój komputer widzi, gdy klikam na swoją nazwę to po chwili pojawia się okno z błędem Connection timed out.
Czytałem trochę w google, ale niestety nie udało mi się roziwązać problemu. Może miał ktoś z takim problemem styczność, albo jest sposób w jaki inaczej udostępnić taki folder żeby można było te filmy oglądać w Kodi?
Mój zestaw:
Raspberry pi 3
System to Rasbian
Kodi w wersji 17.6
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Problem rozwiązany.
Rozwiązanie -> By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Temat do zamknięcia
Odpowiedz
#3
Hej,

Podłączam się do tematu Wink

Przesiadłem się z Raspberry B+ na 3B+ Wink Pierwsze wrażenia - magia, bajka, cud miód i rzeszki. I na tym się skończyło. Jakis czas temu pojawił się problem z widocznością otoczenia sieciowego Windows (Win7) przez Kodi. Znaleziona i sprawdzona solucja - zainstalować starszą wersję Kodi (16.1), dodać źródła i update. Po tych krokach mamy zaktualizowane Kodi i działające ścieżki ale nie mamy już mozliwości dodania nowych. Niestety na nowej malinie nie jestem w stanie zbootować starszej niż z wersją jądra 8.2. Proszę o wyrozumiałość - piszę wszystko z pamięci - nie mam w tej chwili dostępu do żadnej z malin. Próbowałem różnych wersji, różnych dystrybucji - zawsze kończy się tak samo - starsze wersje - na ekranie pojawia się "tęczowy kwadracik" (standardowy ekran) ale nie znika i w prawym górnym rogu pojawia sie piorunek - nie bootują się, nowsze wersje - po konfiguracji i zmianie wersji samby (min i max SMB1 - probowałem też wszystkie możliwe kombinacje od 1 do 3 Smile ) niby czegoś szuka ale nie znajduje nic w otoczeniu sieciowym. Wczoraj pół nocy spędziłem nad tym problemem.

Moje pytania są następujące:
- Czy ktoś z Was miał/ma podobny problem ? Jeśli tak to jak sobie z nim poradził?
- Czy manualna edycja pliku /etc/samba/smb-local.conf coś tu może pomóc? Jeśli nie tego pliku to którego? Jeśli w ogole Wink
- Czy powinienem coś ustawiać/zmienić na kompie, z którego udostępniam zasoby?
- Czy mój przypadek jest tak beznadziejny, że nie ma sensu się nad nim w ogóle zastanawiać, zgrac wszystko na przenosny dysk i podłączyć do maliny Wink

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu Smile
Odpowiedz
#4
Nawet jak dodasz ścieżkę ręcznie w menedżerze plików w Kodi to też nie chce się połączyć z Win?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Wczoraj mi totalnie nie wychodziło. Dzisiaj po powrocie z pracy postanowiłem dać jeszcze jedną szansę i ze świeżym umysłem zacząłem jeszcze raz wpisywać i o dziwo zadziałało. Nie wiem dlaczego wczoraj mi nie wchodziło - zapewne przez dodawanie "\" i musiało być na innych ustawieniach protokołu :Smile przed próbą wpisania ręcznego zamieniłem min na SMB1 a max na SMB3 Smile


Pytanie jednak pozostaje nadal - dlaczego nie działa "przeglądanie" i automatyczny wybór jak w poprzednich wersjach? 

PS
Jak wpisuję ścieżkę "z palca" mam opcje wyboru udostępnionego katalogu (przeglądanie) - również nie działa Wink
Odpowiedz
#6
Mam ten sam problem z kodi 17 na raspberry nie widzi katalogów które mam udostępnione na win10
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ja w menadżerze plików mam dodane źródło:

smb://192.168.1.10:445/

ważny jest podobno numer portu.

Źródło dodane mam ręcznie:
Dodaj źródło - przeglądaj - dodaj lokalizację sieciową
i w nazwie serwera wpisujesz swój adres ręcznie.

Protokół oczywiście SMB.

Spróbuj może pomoże... u mnie na Shield tak ustawione chodzi ok (do dysku sieciowego wpiętego w router).
Odpowiedz
#8
ok spróbuje jak będę w domu, ale to dziwne
ja na routerze mam protokół NFS i kodi wyłapuje go od razu biorę przeglądaj i widzę zasoby
natomiast takie problemy ze sambą

dzięki za wskazówkę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości