Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MiniM8S i niesprawny pilot
#1
Mam box'a MiniM8S. Box leżał od dłuższego czasu bo pilot nie działał. Myślałem, że się IR spaliło od strony boxa. Po wgraniu CE 9.2.5 i procedurze odczytu kodów okazało się, że to pilot nie działa. Inne piloty wysyłają kody prawidłowo. Zczytałem sobie kody z pilota od x96 max plus i prawie wszystko odziała. Prawie bo przycisk zasilania potrafi wyłączyć box, ale już go nie włącza. 
Rozumiem, że oryginalny pilot sprzętowo reagował na wł. zasilania i bez niego nie będę wstanie go uruchomić.
Mam kilka pilotów uniwersalnych które mogą zcztać kod z innego pilota (logitech harmowny i one for all). Czy jeśli dokupię pilot do tego modelu to powinien on zadziałać z tym konkretny boxem?

Pilot wygląda tak:
[Obrazek: HTB14Q4eJFXXXXatXpXXq6xXFXXXN.jpg?size=1...9c92a0791a]

Na aliexpress są takie piloty i z opisu wynika, że działają też z innymi urządzeniami: Systemu Android BOX TV BEELINK X2, MXG PRO, MXIII-G, MINI M8S MX
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Czemu nie kupisz uniwersalnego na bluetooth, który łączy się z boxem przez adapter wpinany do USB? Np. MX3-L.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#3
(23-12-2020, 08:31 PM)adrt8v napisał(a): Czemu nie kupisz uniwersalnego na bluetooth, który łączy się z boxem przez adapter wpinany do USB? Np. MX3-L.
Po pierwsze nie działa BT na tym boksie/tej wersji coreelec. Na razie nie ustaliłem czemu.
Po drugie mam inny sprzęt akurat przy tym urządzeniu tj rzutnik, ekran, wzmacniacz i tam wszystko jest po IR.
Na dziś dzień obsługuję to pilotem uniwersalnym i dla tego zależy mi aby podczerwień działała.

Wpadł mi jeszcze pomysł aby spróbować w logitech harmony poszukać takiej gotowej konfiguracji i wtedy zobaczyć czy da radę uruchomić boxa. Jak by się udało to mogę skopiować taki przycisk na jeszcze inny pilot, który docelowo ma być używany do obsługi całego sprzętu.

Bluetooth to lux sprawa choćby ze względu na zasięg ale u mnie na obecną chwilę nie zda egzaminu.
Odpowiedz
#4
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jak masz uruchomione w CE Inject BL301 Blob to wyłącz. Pamiętaj o restarcie a dokładnie w tym przypadku o wyciągnięciu zasilania.  
Proszę i Wesołych Świąt Smile
Odpowiedz
#5
Odpowiedz
#6
Masz uruchomioną Sambe. To z kompa w sieci wystarczy kopiuj wklej do katalogu \\COREELEC\Configfiles
Ps. Jak tam nie masz katalogu /rc_keymaps to go utwórz i do niego plik m8s.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Wszytko jasne ale ja nie mam sprawnego oryginalnego pilota. Co bym nie wgrał to raczej nie zadziała. Choć box po wyłączeniu pilotem i tak działa wiec nadzieja jakaś jest.
Spróbuje jeszcze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości