Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z synchronizacją danych pod bazą
#1
Mam stworzoną nową bazę danych (MariaDB 10) na użytek KODI. Dodałem nowego użytkownika bazy i po uruchomieniu wszystkiego na moim głównym boxie (X96 Max Plus z CE 9.2.5) działa to bardzo dobrze. Baza się stworzyła, po przeskanowaniu biblioteki są wpisy, czyli wszystko tak jak powinno być.

Skopiowałem pliki konfiguracyjne w tym advancedsettings.xml na drugiego boxa (MiniM8S z CE 9.2.5). Pliki wrzucone do katalogu domowego. Po restarcie CE nie chce skanować biblioteki - funkcja aktualizacji nie działa. Jak naciskam ten przycisk to nie reaguje.

Próbowałem:
- usunięcie pliki advancedsettings.xml - skanowanie działa (ale lokalnie)
- reset CE do ustawień fabrycznych i podgranie advancedsettings.xml - skanowanie nie działa
- kopie CE z X96 na MiniM8S - skanowanie nie działa

Ostatecznie zainstalowałem kodi na pc i po wrzuceniu advancedsettings.xml bez problemu czyta bazę i można skanować bibliotekę. Problem musi leżeć w CE 9.2.5 na MiniM8S. Jedyna różnica między CE na obu boxach to inne kernele. Oba boxy mają ostatnie stabilne wydanie CE. MiniM8S widzi źródła sieciowe i odtwarza pliki. Plik advancedsettings.xml jest dobry bo działa na innych urządzeniach - poniżej jego zawartość:

<advancedsettings>
  <videodatabase>
    <type>mysql</type>
    <host>10.0.0.6</host>
    <port>3307</port>
    <user>KODI</user>
    <pass>KODI</pass>
  </videodatabase> 
  <videolibrary>
    <importwatchedstate>true</importwatchedstate>
    <importresumepoint>true</importresumepoint>
  </videolibrary>
</advancedsettings>

Będę chciał przetestować MiniM8S z nocnym wydaniem CE ale tam z tego co rozumiem są częste aktualizacje, a to mi do końca nie pasuje.

Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły co można zrobić?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Sprawdziłem najnowsze nocne wydanie 20201230 i to samo.

Sprawdziłem kodowanie pliku i jest cały ANIS, a line endings jest UNIX (LF) - tak chyba powinno być?

Dodatkowo uruchomiłem dziś sobie kodi headless jako docker w synology i po wrzuceniu tam advancedsettings.xml też działa. Działa więc na pc, synology i innym CE.

Nawet po ustawieniu zawartości folderu z mediami np na filmy i zapisaniu ustawień, przy ponownym wejściu nic się nie zapisuje. Dzieje się tak tylko i wyłącznie gdy jest wrzucony advancedsettings.xml.

Kończą mi się pomysły co można jeszcze sprawdzić.
Odpowiedz
#3
U nas chyba tylko @Tomek korzysta z mariaDB u siebie. Więc tylko na niego można liczyć, że coś wymyśli. Tongue
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Czytałem to na forum Coreelec...
Więc tak - u mnie działa - laptop z ubuntu, komputer z Windows, Komórki z androidem, box z coreelec. Baza na serwerze postawiona. Wszędzie mam dostęp, wszędzie wszystko działa.
Z tego co rozumiem masz mariadb zainstalowane na boxie z coreelec, tak? Jeśli nie, to może warto sprawdzić czy z innych ip możesz się łączyć z bazą (ale na windows cię łączy...)

A i najważniejsze. Odpal kodi na tym boxie ferelnym i pokaż logi. Bez tego ani rusz. Na razie normalne - tu raczej nie będą potrzebne pełne
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
(31-12-2020, 09:57 AM)Tomek napisał(a): Czytałem to na forum Coreelec...
Więc tak - u mnie działa - laptop z ubuntu, komputer z Windows, Komórki z androidem, box z coreelec. Baza na serwerze postawiona. Wszędzie mam dostęp, wszędzie wszystko działa.
Z tego co rozumiem masz mariadb zainstalowane na boxie z coreelec, tak? Jeśli nie, to może warto sprawdzić czy z innych ip możesz się łączyć z bazą (ale na windows cię łączy...)

MariaDB jest na synology.

Z tego rozwiązania korzystam już od 4 lat. Ostatnio wzięło mnie na wymianę boxa i od razy zmianę kodi na najnowsze. Stara baza się wysypała (inne wersje kodi) i postanowiłem przy tej okazji przejść z MariaDB 5 na 10.

Z tą bazą działa mi x96max plus z CE, laptop na windows i kodi headless w kontenerze na synology. Rozstrzał systemów duży. Pliki advancedsettings.xml kopiowałem na każdy. Kodowania niby dobre. Wczoraj jeszcze wgrywałem na kartę czystą wersje ale nic to nie zmienia.

Może mi ktoś wrzucić cały swój spakowany plik advancedsettings.xml? Sprawdzę jakie ma kodowania i wrzucę go na testy do boxa. Zobaczę czy też zblokuje odświeżanie danych. Obecnie nawet bez dostępu do sieci, jak tylko plik jest wrzucony to od razu nie działa odświeżanie. 

Na forum CE też cicho w tym temacie.

ps. jak by ktoś strasznie chciał to mam małą instrukcje co i jak zrobić aby uruchomić bazę danych pod synchronizację kodi oraz instrukcję pod uruchomienie dockera z kodi headless na synology (podejdzie pewnie pod inne systemy). Obie nie za piękne i pod siebie robione, bo pamięć po latach słaba się robi.

OK jest progres.
Przestawiłem kodowanie pliku z ANSI na UNICODE i po restarcie nie blokuje się już aktualizacja danych.
Niestety jestem w pracy i nie mam z tego boxa dostępu do mojej bazy danych więc pewnie jutro to dopiero sprawdzę, czy działa.
Odpowiedz
#6
Łap mój. Kodowanie mam UTF-8 (bez BOM), znaczniki końca lini LF - plik był kopiowany na każde urządzenie i ręcznie usuwałem tylko zbędne dla danego systemu rzeczy (ustawienia buforu).
BTW - w logu byłoby widać czy jest problem z odczytem tego pliku...

(31-12-2020, 10:09 AM)azizi napisał(a): ps. jak by ktoś strasznie chciał to mam małą instrukcje co i jak zrobić aby uruchomić bazę danych pod synchronizację kodi oraz instrukcję pod uruchomienie dockera z kodi headless na synology (podejdzie pewnie pod inne systemy). Obie nie za piękne i pod siebie robione, bo pamięć po latach słaba się robi.
Jasne... ja od pół roku robię poradnik dla Coreelec + Mariadb na odrębnym hoście... ale pamięć już nie ta...

BTW - kodi na coreelec jest czułe właśnie na kodowanie skryptów/końcówki linii oraz na tabulację - jeszcze za ramica po jednej aktualizacji przez 3 dni próbowaliśmy rozgryźć o co chodzi że cda nie działa... chodziło o końcówki linii w jednym ze skryptów py.


Załączone pliki
advancedsettings.xml.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 32
Rozmiar: 670 bajtów
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Dzięki!
Sprawdzę tylko pobrać go nie mogę tzn pobiera się ale z niepowodzeniem.
Ale to nic najpierw zmienię kodowanie w sowim pliku na UTF-8 i zobaczymy.
Dam znać ale to już za rok pewnie bo za 5min zaczynam sylwestra w pracy także .. ten tego Wink ... wszystkiego dobrego w nowym roku życzę! Smile
Odpowiedz
#8
Niestety dalej lipa.
Kodowanie jest UTF-8 i znowu blokuje się odświeżanie.
Tylko przy UNICODE można skanować, ale wtedy tak jak by pliku wcale nie widział i wszystko robi się lokalnie.

@Tomek  jakie masz zestaw znaków?
[Obrazek: Bez-tytu-u.png]

Skopiowałem jeszcze raz plik z boxa X96 i ma prawidłowe kodowania. Mimo tego nie działa na minim8s po przekopiowaniu.

Gdzie znajdę log i co można tam podejrzeć w związku z tym plikiem?
Katalog logfiles?


update
Dobrałem się do loga i wygląd to tak że nie mogę się podłączyć do bazy SQL. Plik advancedsettings.xml widzi i czyta, bo wyświetla jego zawartość w logu. Nie mam natomiast pojęcia czemu do tej bazy nie chce się połączyć. Hasło do bazy jest ukryte ale to chyba tak powinno być (w końcu to log).
Może ktoś zerknąć na ten log.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Wszystko jasne. Powód bardzo prosty i przypadkiem się udało go znaleźć. Po którymś restarcie baza załapała ale po ponownym już nie.

Przypomniałem sobie, że jest taka opcja aby opóźnić start kodi ze względu na start sieci. Widomo wszystko jest po lanie więc ustawiłem:
Ustawienia->coreelec->siec->czekaj na sieć przed uruchomieniem kodi
Box załapał sieć, potem przeczytał plik konfiguracyjny i ruszyło.
Wgrałem kopie z X96 na Minim8s, przegrałem pliki konfiguracyjne i chodzi tak jak powinno Smile

Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#9
Eh - to taka oczywistość była że nikt by na nią nie wpadł Smile
Super że działa.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#10
(01-01-2021, 01:25 PM)Tomek napisał(a): Eh - to taka oczywistość była że nikt by na nią nie wpadł Smile
Super że działa.
Tak jak mówisz, za proste aby było prawdziwe Smile
Chyba nie będę teraz zmian wprowadzał znowu przez 3-4 lata Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości