Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świat seriali (pozaNetflixowy)
(16-01-2023, 05:54 PM)redhunter napisał(a): Zastanawiałem się czy to jest miejsce na polecenie tego kanału ale ja na to czekam dwa razy w tygodniu jak na najlepszy serial.
Może więc i Wam się spodoba.
To kanał założony przez mechanika-samouka, który obecnie ma swój warsztat naprawiający teraz już samochody marki premium. Jak sam mówi, nie ma wykształcenia mechanicznego ale pracował w serwisach samochodowych a następnie pokusił się o swój własny biznes w tej branży. I widać, że kocha to co robi! Ile tu pasji i zadowolenia z życia. I jeszcze ma ochotę uczyć nas widzów, jak samemu naprawiać nasze graty. Nie robi żadnej tajemnicy z warsztatowej wiedzy jaką on i jego pracownicy mają. Mówi, że i tak mają tyle roboty, że nie są w stanie się wyrobić ze wszystkim, więc by i tak wolał żeby jego widzowie sami byli w stanie zaoszczędzić jego czas a swoje pieniądze. Ja dawno nie widziałem człowieka, który ma taki dar lekkości przekazywania wiedzy. To jest fenomen. Naprawdę niby tą sucha wiedzę ogląda się jak kiedyś Sondę. Pamiętacie taki program? Mnie się wydaje, że tego gościa Kurek i Kamiński razem robili na jakiejś imprezie. Aż się dziwię, że go jakaś telewizja jeszcze nie przytuliła.
Sami spróbujcie i dajcie znać czy też macie podobne odczucia.
Dzisiaj się dowiedziałem, że nie kto inny jak TVN dostrzegł i docenił potencjał tego gościa i zaczyna kręcić odcinki które będą na ta TVNTurbo w kwietniu chyba. Moim zdaniem Duda czy inne motoryzacyjne gwiazdy, nie mają do niego startu. Wróżę mu spory sukces.
Odpowiedz
REKLAMA:



Skończyłem The Offer.
Ale serial. Arcydzieło. Jest początek roku a jestem przekonany, że niewiele produkcji zrobi na mnie takie wrażenie.
Serial o kręceniu filmu. Jak mówimy o jakimś filmie to zawsze myślimy a fabule, a aktorach o reżyserze. Tutaj akcja skupia się na produkcji. Na kasie którą trzeba zdobyć na wyprodukowanie filmu, na właścicielach wytwórni którzy biorą na siebie ryzyko finansowe, na asystentkach które muszą zachcianki szefów wcielić w życie itd.
Kto pamięta producenta danego filmu czy wytwórnię z której film pochodzi?
Ten serial pokazuje nam jak istotni są w tym procesie. Mało tego, praca aktorów i reżysera to w tym obrazie tylko już tylko wynik warunków jakie im produkcja zapewniła.
I jako widzowie mało, że w to wierzymy, to jeszcze wciąga nas to jak cholera. Co tu się dzieje. Akcja jak przy napadzie na bank, nie daje nam wytchnąć ani minutę. Nieustające zwroty akcji. Namiętność, przyjaźń, blichtr, mafia, pieniądze, sztuka wszystko wymieszane jak w tyglu.
Ale największą wartością tego serialu są aktorzy i postacie które kreują. Oni robią tą magię w której uczestniczymy. Naprawdę uczestniczymy bo przenosimy się w tamte dni na plan filmowy bez reszty.
Matthew William Goode jako Robert Evans jest niesamowity.
Podobnie  Giovanni Ribisi jako Joe Colombo,  Burn Gorman jako Charles Bluhdorn,  Juno Temple jako Bettye McCartt i oczywiście  Miles Teller jako Albert S. Ruddy. Dali nam niezwykłą historię wypełnioną bez reszty emocjami i jakże wiarygodnie podaną. Duże brawa.
Ja jestem zachwycony i na pewno sobie Ojca Chrzestnego w najbliższym czasie przypomnę.
Odpowiedz
Pojawił się nowy serial z Natashą Lyonne. Tą z Russian Dole.
Tym razem gra dziewczynę, która ma dar wykrywania kłamstwa. No i połączyła go z pasją karania sprawców niewykrytych przestępstw.
Serial nakręcił reżyser filmu Na noże. Pewnie będzie jeszcze bardziej pokręcony jak Russian Dole.
Oceny ma wysokie.
Odpowiedz
Tym razem wykopalisko.
Serial HBO Sprawa idealna ( The Good Fight).
Natrafiłem na ten serial sprzed już  sześciu lat trochę przypadkiem i dziwię się jak mogłem tak dobrze zapowiadającą się produkcję przegapić.
Renomowana prawniczka z wyższych sfer, wspólniczka prestiżowej amerykańskiej kancelarii prawnej, z wielkimi sumami na koncie postanawia, mimo sukcesów w pracy dać sobie spokój, zakończyć karierę zawodową i po prostu korzystać z życia. Ma już wybraną posiadłość do kupienia w Prowansji i po przyjęciu z okazji jej odejścia z pracy, dowiaduje się, że jej brat, też multimilioner, trafia za kratki. Fundusz który prowadził, a który ona polecała, okazuje się piramidą finansową. I pani prawnik cały swój dorobek życia też w nim miała ulokowany. Zostaje na lodzie z niczym i dodatkowo drzwi prawniczego, prawie całego świata się przed nią zamykają.
Mało tego w tym  dniu w jej starej kancelarii, do pracy zostaje przyjęta jej bratanica. I też jest w d......dzie.
Jestem po pierwszym odcinku i mam dużą ochotę na resztę. Zrobione to jest wybitnie. Zagrane rewelacyjnie. Trzyma w napięciu.
Ja nie widzę słabych punktów.
Odpowiedz
A tym razem nowość. Drugi sezon Farmy Clarksona.
Ten serial to fenomen. Gość filmuje swoje nieudolne pierwsze kroki jako rolnika.
Przecież to powinna być nędza a jest majstersztyk!
Tylko ten orangutan potrafi tak inteligentnie zagrać ograniczonego troglodytę. Do tego reszta jego ekipy wydaje się być jeszcze barwniejsza niż on sam. Uwielbiam tego gościa. Za jego samokrytycyzm, za niewyparzoną gębę, obrażające wszystkich wokół wypowiedzi, za niepopularne poglądy, za to że nie wstydzi się być inny i ma w głębokim poważaniu to co myślą o nim inni.
Indywidualista jakich już tak mało jest w mediach.
Odpowiedz
Ostatnio ogladalem serial "Frontier", już nieco starszą bo z 2016 roku i jestem pod wrazeniem.
Nie wiem, czy był on tu juz wogóle przedstawiany ale moim zdaniem godny uwagi.

Frontier to kanadyjski dramat historyczny Brada Peytona i Roba i Petera Blackie o pozbawionym skrupułów dealera myśliwych i futra Declan Harp, który był zaangażowany w handel futrami w Ameryce Północnej w XVIII wieku.

Pierwsza transmisja odbyła się 6 listopada 2016 r. Na kanadyjskim kanale Discovery Channel. 20 stycznia 2017 r.

Pierwszy sezon poza Kanadą został wydany za pośrednictwem serwisu wideo na żądanie Netflix.

Drugi sezon pojawił się również 24 listopada 2017 r. na Netflixie.
We wrześniu 2017 r. Seria została przedłużona o trzeci sezon [1], który można było obejrzec na Netflixie od 23 listopada 2018 r.
Polecam.
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
REKLAMA:



A w przyszłym miesiącu premiera kolejnego serialu z Bobem Odenkirkiem.

I trzeci sezon rewelacyjnego serialu komediowego, ale z tych niegłupich, Ted Lasso.


Cieszę się na obie produkcje.
Odpowiedz
W połowie marca na AppleTV+ pojawi się serial Tetris.
Moim zdaniem może być fajny.
Odpowiedz
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
O wreszcie jakaś dyskusja. I dlatego świat filmu jest tak wspaniały ponieważ to świat sztuki. I każdy z nas może inaczej odbierać i oceniać to co oglądamy.
@coni nie ,, w recenzji użyto'' słowa arcydzieło tylko ja to zrobiłem. Ja użyłem i zdania nie zmieniam, dla mnie ten serial to mistrzostwo świata ale rozumiem, że dla Ciebie to może być nędza.
Na filmwebie oceny ma wysokie i komentarze bardzo entuzjastyczne:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Na imdb jeszcze wyższe:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Więc takich filmowych debili jak ja jest niestety więcej.
Mało tego np. Critics’ Choice Television, czyli amerykańscy dziennikarze telewizyjni nominowali ten serial do nagrody najlepszego serialu limitowanego 2022r. Juno Temple została przez nich nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki drugoplanowej w filmie telewizyjnym lub serialu limitowanym a jako najlepszy aktor drugoplanowy w filmie telewizyjnym lub serialu limitowanym nominowany został Matthew Goode.
Wszyscy za role w serialu The Offer:-)
@coni zauważ też, że oceniając ten serial użyłem sformułowań ,, jestem przekonany, że niewiele produkcji zrobi na mnie takie wrażenie'', ,,Ja jestem zachwycony''.
Podejdź do tej mojej recenzji jako do czegoś pozytywnego. Od teraz już wiesz, że jak coś pochwalę to nawet tego nie włączaj bo już wiesz jak wypaczony mam gust. Od razu będziesz wiedział, że to musi być nędza przeokrutna. Zaoszczędzisz czas.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości