Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X96 podpięty do soundbaru - problem z automatycznym uruchamianiu boxa
#1
Witam!

Zaczynam dopiero przygodę z CoreELEC, więc proszę z góry o wyrozumiałość Smile tematu takiego jak mój nie znalazłem - dlatego piszę tego posta.

Sprawa wygląda następująco: do tv do HDMI1/ARC - podpięty mam soundbar. Do soundbaru podpięty mam box z CoreLECE'iem oraz PS4.
Do HDMI2 w tv mam podpięty dekoder z tv satelitarną. Na czym polega problem:

W momencie, gdy chcę obejrzeć tv satelitarną, jedyną opcją jest wyłączenie z prądu boxa. Jeśli tego nie zrobię tylko wyłączę boxa z pilota, to w momencie gdy przełącze na HDMI2 (tv satelitarna) to po chwili box samoczynnie się uruchamia i z automatu przełącza mi na HDMI1 (czyli tam gdzie mam podpięty box). Da się jakoś to wyłączyć? Wygląda na to, że box się wybudza, bo dostaje sygnał z soundabru cały czas który jest w użyciu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Czy soundbar z boxem jest połączony kablem optycznym?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#3
(08-01-2021, 06:50 PM)adrt8v napisał(a): Czy soundbar z boxem jest połączony kablem optycznym?
nie. HDMI
Odpowiedz
#4
Ustawienia - system - wejście - urządzenie peryferyjne (z pamięci piszę) i tu możesz ustawić co się dzieje przy korzystaniu z hdmi-cec

Podziękowali: rbaggio10
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
(08-01-2021, 07:23 PM)Tomek napisał(a): Ustawienia - system - wejście - urządzenie peryferyjne (z pamięci piszę) i tu możesz ustawić co się dzieje przy korzystaniu z hdmi-cec
Wszystko ustawiłem! Dziękuję bardzo i pozdrawiam!
Odpowiedz
#6
No i tak ma być.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości