Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prime Video nie odtwarza dźwięku 5.1
#1
Witam.
Na moim boxie mecool km3 z android tv 10 zainstalowana oficjalna apka prime video w wersji 5.4.2-armv7a z tego roku nie odtwarza dźwięku w filmach gdzie z opisu wynika że jest 5.1. W innych filmach dźwięk jest.
Czy ktoś też tak ma ?
Jeśli Tobie działa to napisz jakiej wersji apki używasz.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(20-01-2021, 04:58 PM)thepioto napisał(a): oficjalna apka prime video w wersji 5.4.2-armv7a z tego roku nie odtwarza dźwięku w filmach gdzie z opisu wynika że jest 5.1. 
W innych filmach dźwięk jest.

To nie po stronie aplikacji, bądź uprzejmy "zajrzeć" do opcji ustawień dźwięku BOX-a, trzeba coś włączyć/wyłączyć [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#3
Próbowałem zmieniać ustawienia audio w androidzie wcześniej i teraz ponownie ale nadal brak dźwięku.
Zastanawia mnie fakt że amplituner po włączeniu filmu reaguje początkowo na rozpoczęcie odtwarzania filmu lecz jest cisza.
Czy wie ktoś w jakim formacie jest dźwięk oznaczony 5.1 w tej aplikacji?
Może mój tv i amplituner nie odtwarzają formatu przesyłanego przez prime.
Odpowiedz
#4
(20-01-2021, 08:13 PM)thepioto napisał(a): Próbowałem zmieniać ustawienia audio w androidzie

Co oznacza to enigmatyczne stwierdzenie "w androidzie", dlaczego nie w "zwykłym" menu ustawień BOX-a?

Dźwięk rzekomo wielokanałowy 5.1 z pominięciem amplitunera, bezpośrednio KM3 via odbiornik telewizyjny, na przykład poprzez HDMI jest słyszalny?
Odpowiedz
#5
Oczywiście chodziło mi o menu boxa.
Sygnał obraz i dźwięk mam po hdmi do tv i AV ale używam aktywnego switcha hdmi i zastanawiałem się czy to nie jest problem.

Jednak udało mi się uzyskać dźwięk po zmianie w ustawieniach audio output/Digital audio format /dałem pcm miałem wcześniej auto.
Dźwięk jest ale nie dd 5.1.
Po zmianie tych ustawień sprawdzałem czy kodi nadal odtwarza filmy z dd 5.1 i DTS oraz sygnał przekazyuje do amplitunera. Jest ok.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości