Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niestabilny system na s905x T95N Mini M8S Pro
#1
Witam!

Posiadam tv boxa T95N Mini M8S Pro na s905x, którego od dłuższego czasu próbuję przywrócić do stanu używalności. Ostatnio udało się naprawić problemy z wifi, ale oczywiście pojawił się nowy-stary problem.

Aktualnie box jest na AlexELEC (fork coreelec), ale to nie ten system jest problemem. Zacznę od problemów pod android tv.
Początkowo box wydawał się funkcjonować dobrze, ale po kilku godzinach dłuższego podpięcia do zasilania (np. 3h w uśpieniu) system zaczynał się sypać. Zazwyczaj na androidzie kończyło się informacjami o zatrzymaniu aplikacji lub kompletnym zawieszeniem systemu. Nie pomagał zwykły restart. Jedyne co zdawało się rozwiązać problem to odpięcie urządzenia od zasilania np. na 1-2h lub czasem całą noc. Później system znów działał normalnie.

Aktualnie jest na nim AlexELEC (w nand), co myślałem, że rozwiąże problem. Niestety problem nie ustał, jest nawet czasami bardziej widoczny. System włączony przez kilka godzin zaczyna się sypać - wyrzucają dodatki, nie ładuje się nakładka, w losowych momentach się restartuje. 

Myślałem, że problemem jest temperatura pracy, aczkolwiek pod androidem maksymalnie było 80 stopni, a pod AlexELEC utrzymuje się w okolicach 50-70.

Zanim skażę tego boxa na straty i kupię coś innego chciałbym poradzić się Was. Czy macie jakiś pomysł jak to ustrojstwo naprawić?

Jedyne co mi przyszło do głowy to:
1) Temperatura w obciążeniu jednak jest zbyt wysoka - jakoś to schłodzić.
2) Pamięć NAND jest jakaś dziwna i wymaga użycia innego dtb -
aktualnie w użyciu gxl_p212_2g.dtb, ale dostępne są też inne (może mają jakieś fixy, nie znam się):
- gxl_p212_2g_slowemmc.dtb
- gxl_p212_2g_nand.dtb
- gxl_p212_2g_g9sx.dtb
3) Siada pamięć i rozwiązaniem będzie odpalać system z karty sd.
4) Siada wszystko i tv box do wyrzucenia.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
S905x się mocno nie grzeje, nie tak jak s905x3, ale w tym przypadku wygląda to nie tylko na przegrzanie ale na jakieś uszkodzenie pamięci. Spróbuj podmienić pseudo chłodzenie na radiator z raspberry. Jak to nie pomoże to wiele się nie wyjaśni.
A na innym zasilaczu próbowałeś?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Ja bym spróbował system ruszyć z karty i obserwować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
(29-01-2021, 02:35 PM)OlaszPL napisał(a): Czy macie jakiś pomysł 
Jedyne co mi przyszło do głowy to:
tv box do wyrzucenia.


[Obrazek: 1fec9f505a8bd5ba.jpg]
Odpowiedz
#5
(29-01-2021, 02:54 PM)Tomek napisał(a): S905x się mocno nie grzeje, nie tak jak s905x3, ale w tym przypadku wygląda to nie tylko na przegrzanie ale na jakieś uszkodzenie pamięci. Spróbuj podmienić pseudo chłodzenie na radiator z raspberry. Jak to nie pomoże to wiele się nie wyjaśni.
A na innym zasilaczu próbowałeś?

Radiatora w tym momencie żadnego innego nie mam, ale jeżeli uda mi się rozwiązać te problem to się z tym pobawię.
Co do zasilacza, to od zakupu używam tego co był dołączony. Najpierw nigdy nie sprawiał problemów, aczkolwiek by sięgało do telewizora to jest dolutowany kawałek kabla.

(29-01-2021, 02:57 PM)mjw napisał(a): Ja bym spróbował system ruszyć z karty i obserwować.

Myślę, że to pierwsza rzecz, którą wypróbuję.

(29-01-2021, 03:01 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(29-01-2021, 02:35 PM)OlaszPL napisał(a): Czy macie jakiś pomysł 
Jedyne co mi przyszło do głowy to:
tv box do wyrzucenia.


[Obrazek: 1fec9f505a8bd5ba.jpg]

Te kwiaty mogą się okazać bardziej przydatne niż ten rupieć.
Odpowiedz
#6
Ja bym podejrzewał zasilacz - tani chiński złom nie trzyma parametrów.
Tym bardziej jak mu kabla dolutowałeś, gdyby to była pamięć NAND to uruchamianie z karty SD by pomogło- jeśli jednak dalej będzie to samo to zostaje sprawdzić inny zasilacz, przed utylizacją urządzenia Big Grin
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości