Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatyczne nagrywanie?
#1
Question 
Ahoj  Smile

Trafiłem ostatnio na wzmiankę o Kodi i forum szukając opcji nagrywania programów z TV.
Wiem, że jest opcja nagrywania programów ręcznie z IPTV (dzięki za poradnik  Big Grin):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pytanie jak to w praktyce się odbywa?
Załóżmy, że chcę nagrać, dajmy na to jutrzejszą Wieczorynkę  Wink.
Czy w takim przypadku Kodi musi chodzić całą dobę, czy samo wybudzi się o potrzebnej godzinie lub nagra w tle?
Dobrze zakładam, że w przypadku używania TV Boxa jako nagrywarki Box chodzi nam całą dobę (jeśli nie chcemy go o odpowiednich godzinach włączać)?


A przechodząc do rzeczy, bo temat dotyczy automatycznego nagrywania.
Wyobraźmy sobie taką sytuację - ktoś polecił mi film A, film B i film C.
Nie mogę tych filmów znaleźć w necie - np. są bardzo niszowe, ale wiem, że jest szansa, że pojawią się na kanale X. 

Ale, żeby co tydzień nie kontrolować programu idealnym rozwiązaniem byłoby dodanie poszukiwanych tytułów,
wiedząc, że wtyczka przeszuka za nas program TV i nagra programy łapiące się w zadane kryteria.
Wiem, że trochę wydziwiam, ale może ktoś z Was na coś takiego trafił?...

A może łatwiej to zrealizować w inny sposób i kombinowanie tutaj z TV Boxem jest zaczynaniem od d*py strony?

Gdyby temat się już pojawił - wybaczcie nie znalazłem - będę wdzięczny za linka  Smile

Z góry wielkie dzięki  Smile
Mikołaj
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Witaj na forum Smile

Jak dobrze pamiętam o planowanie nagrywania masz we wtyczce m-TVGuide.
Nie napisałeś jakie masz urządzenie ale są dostępne serwery tv na różne systemy. Jakbyś miał boxa z amlogic to możesz uruchomić system CoreELEC, a na nim TVheadend i tam zaplanować nagrywanie i będzie nagrywać. Na windows jest np NextPVR, który zadziała tak samo.
Jeszcze jeśli na androidzie to TiViMate. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Dzięki za miłe powitanie i obszerną odpowiedź Smile 

Nie napisałem nic o urządzeniu, bo jeszcze go nie mam. 
Jeśli uda mi się zrealizować na TV Boxie automatyczne nagrywanie to super, jeśli nie spróbuję to zrobić na laptopie. Jeśli chodzi o TV Boxa miałem na oku Mi Boxa, ale widziałem, że na forum średnio pochlebnie się o nim wypowiadacie. Warto zaznaczyć, że nie poruszam się w Linuksie i nie jestem geekiem, więc jedyna opcja dla mnie ma ten moment to użycie TV Boxów niewymagających wielkich modyfikacji i przygotowań + gotowych wtyczek, niewymagajacych jakiejś większej biegłości "informatycznej" Wink W momencie zakupu TV Boxa ważne jest dla mnie, żeby żona mogła sobie oglądać bez problemu Netflixa i HBO + ze względu na nią szczególnie ważny jest prosty interfejs - tu Mi Boxa mamy już przetestowanego.  

Co do wtyczek, które opisałeś - ciężko znaleźć dokładny opis ich możliwości, ale z tego, co namierzyłem oferują one możliwość nagrywania, ale ręcznego. Bardzo mi zależy na rozwiązaniu, które będzie za mnie przeszukiwać program TV i automatycznie planować nagrywanie na podstawie bazy poszukiwanych tytułów filmów. 
Kojarzysz może wtyczkę mająca takie możliwości? Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości