Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dysk zewnętrzny - SMB
#11
(26-04-2023, 06:52 AM)miastek napisał(a): Robię to w coreelecu (samba) czy bezpośrednio w Tvheadend ?

W CoreELEC:
Zębatka (System) -> Menedżer plików -> Dodaj źródło
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Nie wiem czy to zadziała ...tzn czy będzie działać przez terminal czy li tylko menu CoreElec / Kodi ?
W tvheadend chyba podaje się ścieżki jak w systemie linux / terminal np. /home/storage/folder_video a jaka będzie ścieżka do zasobu samby ...
Odpowiedz
#13
(26-04-2023, 03:52 PM)kris777 napisał(a): Nie wiem czy to zadziała ...tzn czy będzie działać przez terminal czy li tylko menu CoreElec / Kodi ?
W tvheadend chyba podaje się ścieżki jak w systemie linux / terminal np. /home/storage/folder_video  a jaka będzie ścieżka do zasobu samby ...


W pliku sources.xml można podejrzeć ścieżkę do źródła:

<source>
            <name>TV Shows</name>
            <path pathversion="1">/storage/tvshows/</path>
            <allowsharing>true</allowsharing>
        </source>
        <source>
            <name>filmy</name>
            <path pathversion="1">smb://192.168.1.11:445/dysk_usb/filmy/</path>
            <allowsharing>true</allowsharing>
        </source>
Odpowiedz
#14
Podejrzeć można ...ale czy można przeglądać zawartość i np. kopiować pliki do takiej ścieżki ?  w systemie linux (CoreElec) czli w terminalu ...
smb://192.168.1.11:445/dysk_usb/filmy/
//192.168.1.11:445/dysk_usb/filmy/
/dysk_usb/filmy/
itd
Nigdy nie korzystam ale raczej nie ... trzeba by taki dysk w sieci jakoś w systemie linux/ Corelec podmontować (trzeba by
szukać info w necie pewnie jest gdzieś info i howto).
Odpowiedz
#15
Odpowiedz
#16
Pewnie źle zrozumiałem ... u mnie tvheadend jest na CoreElec a dysk z plikami audo / video mam na innym sprzęcie / i innym adresie IP sieć LAN. Mogę przeglądać zawartość w/w przez sambę / ftp z menu CoreElec / LibreElec / Kodi ale nie w terminalu ( linux / ssh ) tak więc i tvheadend nie zobaczy plików oczywiście w CE. Pewnie trzeba by w moim przypadku jak wspomniałem jednak podmontować taki dysk / zasób w CoreElec / LE ...coś znalazłem może kiedyś wypróbuje dla sportu :-)
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Cytat:Mam w domu Synology nas, na nim nagrywam filmy z tunera SAT z enigmą, jak ustawić ścieżkę w Tvheadend w coreelec abym mógł nagrywać do tego samego folderu ?

Ps. jednak uważnie czytając kolega raczej ma podobny problem (chyba że CE ma także zainstalowany na Synology nas i tym samym systemie więc problem odpada ? ale jeśli to inny BOX i adres IP to jw. ) do mojego więc tvheadend zainstalowany w CoreElec nie zobaczy dysku przez sambę na innym PC jeśli nie podmontuje w/w pod jakiś folder w CE żeby była ta ścieżka widoczna i dostępna w terminalu systemu CE / LE ...ale to moje zdanie :-)
Jeśli z mapujesz taki dysk na windzie to będzie dostępny w Windzie ale czy Tvheadend / CE zobaczą go zwłaszcza przez
terminal bo tego wymaga tvheadend na CE?
można także zerknąć:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Odpowiedz
#18
Sprawdziłem ale na LibreElec i howto z By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
odnośnie Samby działa poprawnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości