Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tivimate premium (jak nagrywać)
#21
Ja ogarnąłem to w taki sposób: na starym laptopie postawiłem Ubuntu Server z SMB i podpiętym dyskiem zewnętrznym, a w tiviMate ustawiłem folder docelowy serwera. I śmiga!
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
Nie mam Sony, mam Philipsa z Androidem i Xiaomi Mi Box.
Postawić Ubuntu serwer... dla mnie brzmi to jak magia.
Myślałem, że wystarczy podłączyć przez USB dysk do routera, nagrywać na nim i odtwarzać na różnych urządzeniach
Odpowiedz
#23
Witam.

W prawdzie mój problem jest inny, ale również tyczy się nagrywania, dlatego pozwolę sobie tu się podpiąć.
Niektóre programy, które nagrywam, przy odtwarzaniu pocinaja się - nie wiedzieć czemu. AndroidBox Nokia 8000, internet 100Mbit/s, VPN od Surfshark jak i CyberGhost w użyciu (próbowałem z obydwoma - w obu przypadkach to samo), Box oczywiście podpięty kablem LAN, do Boxa podpięty pendrive i sformatowany systemowo - na niego nagrywam. Nie mam już pojęcia dlaczego tak się może dziać. Dodam, że nie z każdym programem tak jest. Ktoś może pomóc?

Pozdrawiam,
Kamyk.
Odpowiedz
#24
(18-11-2022, 11:21 PM)satman napisał(a):
(28-11-2021, 05:54 PM)adam_broda napisał(a):
(24-02-2021, 11:01 AM)mjw napisał(a): Ja nagrywam na serwer w domu...
Serwera jako takiego nie mam, mam tylko dysk podpięty do USB routera. Wszystkie elementy sieci widzą go bez problemu bo to jest SMB a tylko TiviMate stawia opór.
Problemem jest konfiguracja źródła LAN/SMB. Nie mogę dojść jaki format powinien mieć Adres serwera. Szukałem po sieci, znalazłem parę wpisów ale ciągle nie to.
Dla przykładu:
a) 192.168.1.1 (to jest adres mojego routera i wszystkie urządzenia widzą tu ten podpięty do USB dysk)
b) //192.168.1.1
c) smb://192.168.1.1
wszystkie wpisy nic nie dają - ciągle jest "Brak folderów".
Pomożesz?

Z tego wszystkiego zapomniałem napisać, że TiviMate mam na telewizorze Sony i mogę oczywiście używać wbudowanej pamięci.
Rozszerzyłem ją nawet za pomocą zewnętrznego USB i trochę miejsca na zapis mam.
I jeszcze jedno, udostępnione foldery z komputera są widoczne ale nie można nic z nich wybrać.

Odświerzam temat, bo mam taki sam problem: jaki format ma mieć adres serwera?

Udało Ci się? Mam funbox6 pendrive wpięty pod usb, a tivimate na fire tv stick 4k max i próbowałem każdy możliwy adres i nie widzi. ES Files manager widzi pod adresem smb://192.168.1.1/
Odpowiedz
#25
Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego nagrywa mi sekundę? Jak to naprawić? Dodam, że miejsce na dysku mam.
Odpowiedz
#26
(24-02-2024, 03:23 AM)ssooqq napisał(a): nagrywa mi sekundę?

TiviMate 4.7.0 Premium nagrywanie działa bez uwag.


[Obrazek: UI9ubxdl.jpg]

[Obrazek: bWCoBfFl.jpg]

Podziękowali: ssooqq
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
@Łonogrzmot Dzięki za info. Mam te samą wersję na dwóch urządzeniach. Na jednym działa nagrywanie, a na drugim tylko sekundę. Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości