Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TV box pod kątem streamingu gier
#1
Witam,
wiem, że to nie do końca właściwe miejsce na moje pytanie, ale mam nadzieję, że osoby posiadające różne androidowe pudełka będą w stanie pomóc mi w wyborze. Otóż poszukuję TV boxa pod TV 4k, który ma dobre parametry, ale zamknięty system - więc nici z polskich treści. Dodatkowo chcę na nim korzystać ze streamingu gier (Geforce Now, Steam Link/Moonlight, Xcloud) i w miarę możliwości emulacji. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jakie modele są warte uwagi pod tym kątem?

Wymagania:
- obsługa bluetooth (do podłączenia pada) i sprawna obsługa tegoż
- płynność działania wystarczająca do nierobienia problemów w grach i brak zbędnych opóźnień
- możliwość bezproblemowego dla niezbyt zaawansowanego użytkownika zainstalowania Kodi i/lub aplikacji polskich serwisów VOD i telewizji i odtwarzanie w jak najlepszej rozdzielczości (tu nie wykluczam instalacji coreelec w dual boocie, może ogarnę)

- Netflixa i Youtube obsługuje system mojego telewizora, więc brak licencji nie będzie problemem, bez HBO go przeżyję.

Boxa planuję kupować w Polsce, więc szukam czegoś dostępnego u nas (jestem w stanie przełknąć nieco wyższą cenę za szybszą przesyłkę i mniej problemów z odesłaniem w razie potrzeby). Budżet jakieś 350 zł - więc Nvidię Shield, mimo niewątpliwych zalet, jednak sobie odpuszczę.

Wstępnie wytypowałam polecany tu powszechnie na forum X96 MAX+, ewentualnie Savio Platinum - choć ten jest droższy przy teoretycznym braku różnic w wydajności. Ten pierwszy ponoć ma problemy ze Steam Linkiem - ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć? Przy okazji: czy ktoś mógłby mi proszę powiedzieć, czym różni się X96 MAX+ od X96 MAX (bez plusa)? Specyfikacje wydają się mieć takie same w źródłach, do których dotarłam. Z góry dziękuję.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Grałem w kilka gier na tanim boxie przez GeForce NOW bez problemów poprzez LAN, na WiFi ogólnie była lipa.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Co do Steam Link mógłbym sprawdzić na x96 max plus jeśli bardzo chcesz. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Dobrze wiedzieć, że z wifi tak sobie, możliwość podłączenia boxa przez Ethernet mam (jak jakiś kabel znajdę Smile). Sprzęt wydaje się mieć porównywalne parametry do tych, które mam na oku, a jak widzę problemów z Geforce Now nie było.
Jeśli nie będzie to problemem, poprosiłabym o sprawdzenie Steam Linka, ktoś pod jedną z recenzji na Youtube pisał, że nie działa, ale nie określił dokładniej dlaczego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości