Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTPC - motherboard ?
#11
Cholera - 100 zł za 10 minut roboty...
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Ten ma 2x więcej pamięci...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Odpowiedz
#13
Odpowiedz
#14
Wifi jednozakresowe wiąże się z tym że będziesz musiał kabel ciągnąć. Karta microSD? 30 zł? Max 50zł?
Jak zainstalować coreelec? Poradnik z wszystkimi możliwymi opcjami mamy ma stronie.
Gwarancja? Ile razy coś się zepsuło, to chińczyk z aliexpress albo zwracał kasę, albo wysyłał nowy. Z shoppe - zwrot kasy działa aż miło

A wsparcia w sprawie coreelec nie będziesz miał u nich żadnego. Bo nawet nie branduja jak savio, tylko sprowadzają i instalują. I pewnie wsparcia będą szukali jak zawsze u nas

Co więcej. Tam jest s905x3, więc będzie się przegrzewał. Jedynym rozwiązaniem jest... Otwarcie obudowy i poprawa chłodzenia. Więc i tak z gwarancji nici. Przepłacasz jakieś 150-200 zł za nie wiadomo co w sumie. A i tak z coreelec będziesz musiał się obeznać - a najlepiej przez instalację
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#15
(02-02-2022, 05:03 AM)Tomek napisał(a): Wifi jednozakresowe wiąże się z tym że będziesz musiał kabel ciągnąć. Karta microSD? 30 zł? Max 50zł?
Jak zainstalować coreelec? Poradnik z wszystkimi możliwymi opcjami mamy ma stronie.
Gwarancja? Ile razy coś się zepsuło, to chińczyk z aliexpress albo zwracał kasę, albo wysyłał nowy. Z shoppe - zwrot kasy działa aż miło

A wsparcia w sprawie coreelec nie będziesz miał u nich żadnego. Bo nawet nie branduja jak savio, tylko sprowadzają i instalują. I pewnie wsparcia będą szukali jak zawsze u nas

Co więcej. Tam jest s905x3, więc będzie się przegrzewał. Jedynym rozwiązaniem jest... Otwarcie obudowy i poprawa chłodzenia. Więc i tak z gwarancji nici. Przepłacasz jakieś 150-200 zł za nie wiadomo co w sumie. A i tak z coreelec będziesz musiał się obeznać - a najlepiej przez instalację

Jak nie TX3 to jakiego box-a polecasz do przeróbki pod ten CoreElec?

Ewentualnie na co zwracać uwagę, jakie modele pomijać?

Pytanie z innej beczki - kwestia HDR10, Dolby Vision, Atmos itd. Czy taki box odtwarzając film z takimi właściwościami przekaże go do TV, który te parametry obsługuje?
Odpowiedz
#16
Ale ja nie powiedziałem że go nie polecam - on jest fajny, ale wymaga zabawy z chłodzeniem.  A to się wiąże z otwarciem boxa. I dotyczy to każdego z procesorem s905x3. Mniej gorące są s905x2 - i spokojnie wystarczą do większości rzeczy.
Ilość boxów pod coreelec z prockiem s905x jest ogromna, istnieją wariacje, jedne lepiej działają, inne gorzej, natomiast dodatkowo dochodzą często modyfikacje przez producentów - i ten sam box z września 2021 może mieć innym chip wifi niż ten z 2022. Nie ma reguły. Chcesz bezproblemowo z coreelec? Bierz coś co jest oficjalnie wspierane - mniejsza szansa na przykrą niespodziankę - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
"kwestia HDR10, Dolby Vision, Atmos itd"

HDR 10 - zdaje się że działa po Coreelec gorzej z Dolby vision - bo na ten moment nie jest w ogóle wspierane pod Linuxem
kwestia wykupienia licencji i podpisania umowy z firmą która ten standard stworzyła - może kiedyś będzie to możliwe.

O dolby atmos nic nie wiem...
Odpowiedz
#18
Ten HTPC który mam i którego budowę podawałem na pewno obsługuje Dolby Atmos bo tego używam. 7.1 idzie z Atmosem. I Atmos nawet z Netflixa działa bezproblemowo.
Działają też pliki z HDR ale mie jestem na 100% pewien bo nie mam sprzętu do ich obsługi. Jednak pliki z DV niestety idą ale mają jakieś wypaczone kolory. Tylko nie powiem, czy to jest wina HTPC czy reszty sprzętów które go nie obsługują.
Odpowiedz
#19
Odpowiedz
#20
Nie piszę z doświadczenia - moje informacje pochodzą z czytania mi oficjalnego forum Coreelec Smile

Chyba nie mamy na forum użytkowników tego Minixa, a przynajmniej nikt się do tąd nie przyznał do takiego sprzętu...


Minix - ma świetne opinie jeśli chodzi o jakośc wykonania jednak soft (Android) po prostu kuleje.
Że nie wspomnę już o braku certyfikacji dla Netflixa przez co boxy Minixa wyświetlają  N w max 540p.
Mają jednak wsparcie od Coreelec - tzn wszystko powinno działać wi-fi Blutooth aktualizacje itp
Jeśli masz okazję kupić tego U22-XJ za 350 zł to moim zdaniem warto zaryzykować.
Sklepowe ceny szczególnie w PL są niedorzeczne czasem po 900zł chodzą


Khadas ma też w ofercie bardzo fajny zestaw HTPC wszystko co potrzeba :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Podobnie jak ten  z polskiego sklepu co wklejałeś wyżej jest tam zainstalowany fabrycznie Coreelec.. z tym że jest to wynik oficjalnej współpracy pomiędzy programistami tworzącymi Coreelec a firmą khadas.
Zdaje się że chłodzenie jest tam odpowiednie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości