Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTPC - motherboard ?
#21
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
z s905x nic nie bierz - nie ma wsparcia dla tego procka już.
Natomiast - s922x jest troszkę ryzykowne. Z jednej strony ma się zakończyć wsparcie dla niego wraz z nowym jądrem w Coreelec - ale większość developerów Coreelec używa właśnie s922x - więc będą robić wszystko żeby to przeciągnąć w czasie - na razie się nie śpieszą ze zmianą jądra właśnie z tego powodu.
Sam mam teraz gt-king z s922x - poza jedną wadą która się okazała fabryczną (ten typ tak ma - spadła mi prędkość na eth0 - trzeba się pobawić lutownicą, wszystko jest dokładnie co do mm opisane - tylko ja nie władam lutownicą Smile - to działa super pod coreelec. Tak dobrego boxa nie miałem
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#23
(03-02-2022, 08:29 AM)Baarmi79 napisał(a): Sprawdziłem ceny tych Twoich komponentów, większość niedostępna, a bazując na używkach to ze 2tys trzeba wydać.

No niestety. To trochę kosztuje.
Odpowiedz
#24
(03-02-2022, 10:29 AM)Tomek napisał(a): z s905x nic nie bierz - nie ma wsparcia dla tego procka już.
Natomiast - s922x jest troszkę ryzykowne. Z jednej strony ma się zakończyć wsparcie dla niego wraz z nowym jądrem w Coreelec - ale większość developerów Coreelec używa właśnie s922x - więc będą robić wszystko żeby to przeciągnąć w czasie - na razie się nie śpieszą ze zmianą jądra właśnie z tego powodu.

Jaki procesor będzie przyszłościowy pod względem wsparcia CoreElec?
Wolałbym coś złożyć i mieć na kilka lat, a nie że za rok znowu zmieniać bo coś nie zadziała.

Większość boxów ma 2GB RAM. Niby tyle jest wystarczające... czy raczej 4GB szukać?
Odpowiedz
#25
Wychodziłem z tego samego założenia.
Co do RAM-u to ja mam 8.
Odpowiedz
#26
Na razie mówią o wsparciu dla s905x3 - ale jak już mówiłem s922x też pewnie nie wyjdzie z obiegu.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
Z tego co pamiętam to w razie przejścia Coreelec na nowszy kernel chyba o numerze 5.4 wsparcie straci wszystko poniżej s905x3.
Czyli s905x3 powinien być wspierany jeszcze przez jakiś czas.

Ale w temacie wsparcia dla Amlogic istnieje przecież nie tylko Coreelec...
Ekipa od Libreelec która działa na opensursowym kernelu innym niż ten z coreeleca też robi postępy:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Za rok czy dwa może się okazać że dzięki ich pracy nowe kodi nadal będzie działać na strszych SOC porzuconych już przez coreelec Smile

 

Długo wspierane są też SBC Raspberry pi - np Raspberry pi 3 wyszło w 2016 a nadal wspiera najnowszy kernel Linuxa i kodi19/20
Sam używam różnych wersji jako media center od jakichś 7 lat.
Ale ze względu na niską dostępność i ceny z kosmosu wywołanie kryzysem na rynku półprzewodników trudno w tym momencie polecać zakup tego sprzętu...
Odpowiedz
#28
Bez sprzętowego wsparcia dla H.265 (HEVC) każdy stary sprzęt będzie się nadawał na elektrośmieci.
Na RPi poniżej 4 nie da się płynnie odtworzyć takiego materiału.
Taki s905x4 ma podobno zablokowany dekoder i team CE (i my też) ma problem.
Odpowiedz
#29
(03-02-2022, 06:23 PM)secam7 napisał(a): Bez sprzętowego wsparcia dla H.265 (HEVC) każdy stary sprzęt będzie się nadawał na elektrośmieci.
Na RPi poniżej 4 nie da się płynnie odtworzyć takiego materiału.
Taki s905x4 ma podobno zablokowany dekoder i team CE (i my też) ma problem.
To niestety prawda...
Starsze Pi miały super działąjące odtwarzanie H265 które działało jeszcze w kodi 18, niestety na skutek dużych zmian w sterownikach i samym kodim nie udało się tego przepisać do kodi 19 na RPI 2,3,3+

Ale samo wsparcie programistów nadal jest po prostu sprzęt już leciwy i nie ma pewnych funkcji Smile
Odpowiedz
#30
A co myślicie o małych komputerkach z procesorem Gemini Lake J5005 lub J4105 i LibreELEC?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości