Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie
#1
Bug 
[Obrazek: banner.png]


Witam.

Jako że ostatnio zmodyfikowałem apkę Launcher Managera, chciałbym się nią z wami podzielić. Launcher Manager to nic innego jak aplikacja pozwalająca w kliku prostych krokach zmienić launcher (ekran startowy) waszego boxa na ten zainstalowany przez was.

Nie ma potrzeby żmudnego łączenia się kompem z boxem przy pomocy ADB oraz ręcznego wklepywania komend. Po takiej zmianie tv box używa doinstalowanego launchera jako domyślnego. Co ważne LM nie usuwa oryginalnego programu od producenta, a jedynie wyłącza. W każdej chwili można przy pomocy tej aplikacji przywrócić oryginalny launcher. Apkę stworzyli: Wolf oraz By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.. Ja ją tylko zmodyfikowałem dla operatorskich tv boxów.

Obecnie dostępne są wersje apki dla urządzeń:

Stworzone przez Wolfa oraz By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

• Mi Box / Shield TV (inne boxy posiadające oryginalny launcher AndroidTV) - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

• Chromecast 2020 (inne boxy oparte na AndroidTV 10) - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

• Amazon Fire TV (FireTV w wersji 6 w górę) - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Zmodyfikowane przeze mnie z pomocą społeczności:

• T-Mobile TV Box / Kaon KSTB6077
• T-Mobile Magenta TV ONE, HY44GX4 - wersja na rynek niemiecki
• Play TV Box / wszystkie wersje (1,2,3)
• Canal+ TV Box / Skyworth HY4001 / HY40A2 / CANALATV1
• Vectra TV Box / SDMC DV8519

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - Google Drive (może powodować problemy)
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - One Drive

Polecane przeze mnie launchery (wykrywane przez Launcher Manager)

Wolf Launcher (mod ATV Launcher w 100% darmowy) - najbardziej konfigurowalny launcher na Android TV


[Obrazek: Wolf-Launcher-20201102-165914-1.png]


[Obrazek: screen-2021-01-30-072953-1.png][Obrazek: Wolf-Launcher-20201231-004926-1.png]


Dzięki uprzejmości oraz zaangażowaniu @"@GUTEK@"#295046 mamy spersonalizowane edycje Wolf Launchera (0.1.7) dla urządzeń:

•Wolf Launcher z napisem Xiaomi - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

•Wolf Launcher z napisem T-Mobile - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

•Wolf Launcher z napisem Play Now - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

•Wolf Launcher z napisem Canal+ - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

•Wolf Launcher z napisem Vectra - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

[Obrazek: Wolf-Launcher-warianty.png]


Leanback on Fire - launcher pierwotnie tworzony dla urządzeń opartych na Fire TV, jednak działa bezproblemowo także na AndroidTV - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

• wersja dla Chromecasta 2020 z naprawionym błędem z dostępem do pamięci urządzenia co uniemożliwiało ustawienie własnej tapety - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

[Obrazek: Screenshot-20200705-150113-1.png]

[Obrazek: Leanback-On-Fire-20210511-142139.png]


Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia waszego sprzętu. Wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Procedura:
  1. Upewnij się, że wyszukiwanie głosowe z pilota działa poprawnie (może pomóc, gdy zrobisz coś nie tak)
    Zainstaluj alternatywny Launcher.
  2. Pobierz jeden z polecanych , ponieważ są one prawidłowo wykrywane. (Jeśli chcesz używać innego nieprzetestowanego zalecam, aby na czas ustawiania mieć zainstalowany także jeden z polecanych. Pomoże to uniknąć czarnego ekranu w razie, gdy wasz launcher okaże się niewspierany.
  3. Uwaga. Przed uruchomieniem Launcher Managera zainstaluj alternatywny launcher inaczej będziesz mieć czarny ekran i będzie potrzebny reset przez recovery, co nie jest takie proste w tv boxach od operatora.
  4. Otwórz Launcher Manager. Aby włączyć niestandardowy launcher w sekcji "Launcher Options", wybierz "DISABLE STOCK LAUNCHER".
  5. Podczas pierwszego użycia aplikacji pojawi się okno "CONNECTION FAILED, kliknij "OPEN ADB SETTINGS" i włącz "DEBUGOWANIE USB / DEBUGOWANIE SIECI" i Naciśnij przycisk WSTECZ. Jeśli nadal pojawia się ten błąd uruchom ponownie urządzenie.
  6. Naciśnij przycisk HOME (domek). Jeżeli mamy zainstalowany więcej niż jeden launcher pojawi się okno wyboru z menu uruchomienia możemy wybrać: TYLKO RAZ - uruchamia launcher tylko jednorazowo ZAWSZE - wybrany launcher zostaje zapamiętany jako domyślny na tym urządzenia.

[Obrazek: screen-2021-03-11-105620.png]

Instrukcja w przypadku wystąpienia czarnego ekranu. Może się to pojawić w 2 sytuacjach: - wyłączenie oryginalnego launchera bez instalacji alternatywnego / instalacja alternatywnego launchera, który na boxie nie jest wykrywany jako launcher (zainstaluj jeden z polecanych)

  1. Kliknij przycisk mikrofonu na pilocie.
  2. Powiedz "Otwórz ustawienia". Otworzy się menu ustawień AndroidTV.
  3. Przejdź do menu APLIKACJE, następnie ZOBACZ WSZYSTKIE APLIKACJE, wyszukaj na liście pozycję LAUNCHER MANAGER, wejdź, kliknij OTWÓRZ.
  4. Wybierz menu ENABLE STOCK LAUCHER i kliknij klawisz HOME.
  5. Gotowe. Oryginalny launcher ponownie włączony.


Podziękowali: viader80, wajnert, Rafał, arzak, dabroviec, LookRoss, kames, robertow99, darog69, thorn_pl, stefanru9, TylkoJa69
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
A jak przywrócić domyślny launcher?
Odpowiedz
#3
Serio?? Wystarczy kliknąć ENABLE STOCK LAUNCHER.
Odpowiedz
#4
Jest szansa na Play BOX TV v1?
Odpowiedz
#5
(20-03-2021, 07:32 PM)Matheusz napisał(a): Serio?? Wystarczy kliknąć ENABLE STOCK LAUNCHER.
U mnie to nie pomogło, musiałem zrobić factory reset.
Odpowiedz
#6
Może dopiszesz w jakim boxie?

Edit. Czasami poprzez funkcję wyszukiwania głosowego można otworzyć ustawienia. Wystarczy wcisnąć pilot mikrofonu na pilocie i powiedzieć "Otwórz ustawienia".  Wtedy wchodzimy w aplikacje, wybieramy oryginalny launcher i klikamy włącz.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Aktualizacja Wolf Launchera 0.1.8:
  • scalenie wersji z logami Shield TV, Fire TV, Google TV, Tivo TV
  • Brak konieczności wpisywania komendy ADB, aby odblokować możliwość dodawania widżetów
  • dodano opcję zrobienia kopii zapasowej oraz jej przywrócenia
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
(23-06-2021, 10:27 PM)Matheusz napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Testował ktoś już Wolfa w wersji 0.1.9? Nie mogę znaleźć jego listy zmian.
Odpowiedz
#9
Wolf Launcher u mnie nie działa opcja widżetów
Odpowiedz
#10
Potwierdzam, u mnie również nie działają widgety.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości