Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BLOW ZQNBLOW Smart TV Android Box
#1
Witam. Jest tu jakiś użytkownik takiego boxa jak w temacie - recenzja na YT:

Producent BLOW
Nazwa Smart TV Android Box
Model ZQNBLOW
Chipset Amlogic S905W 4-core ARM Cortex-A53
GPU Mali-450 MP, OpenGL ES 2.0 9d52114
EMMC ROM 16GB
DDR RAM	2GB
Android version	9
API version 28
Fingerprint part Amlogic/p281/p281:9/PPR1.180610.011/20210426
Boot logo:
[Obrazek: SPWF62E.png]
Potrzebuję firmware do tego albo kopię zrobioną w TWRP - partycji System lub najlepiej wszystkich:
[Obrazek: 65LT6bO.png][Obrazek: FfJuOV8.png]

Instrukcja robienia kopii zapasowej na pendrive'a:
  • pobierz plik TWRP311.zip z załącznika i skopiuj na pendrive'a FAT32
  • podłącz pendrive'a do boxa
  • podłącz mysz USB (potrzebna w TWRP do wykonania przeciągania przycisku Swipe to Allow Modifications)
  • uruchom w trybie recovery - wykałaczką wciśnij RESET w złączu AV, podłącz kabel od zasilacza i trzymaj przycisk RESET (około 15 sekund) dopóki nie uruchomi się Recovery
    [Obrazek: WgUNRNz.png]
  • idź do Apply update from EXT > Update from udisk > odpal TWRP311.zip - uruchomi się TWRP 3.1.1
  • przeciągnij myszą w prawo przycisk Swipe to Allow Modifications
  • idź do Backup, zaznacz wszystkie partycje jak na screenshotach powyżej
  • kliknij Select Storage, wybierz USB OTG (..MB) i OK
  • przeciągnij myszą przycisk Swipe aby rozpocząć wykonywanie kopii na pendrive'a

P.S. Do trybu recovery można też wejść za pomocą sieci i narzędzi By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.. Gdy w boxie jest skonfigurowana sieć i box jest podłączony do sieci lokanlnej np. przez Wifi wystarczy wykonać takie polecenia w CMD gdy IP boxa to np. 192.168.0.10:
adb connect 192.168.0.10
adb reboot recovery


Załączone pliki
TWRP311.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 20
Rozmiar: 5.38 MB
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Na tym pudełku przetestowałem kilka ROM'ów Android 9 - Aidan v9, oryginalny od X96 Mini oraz który mi się najbardziej podoba - slimbox dla X96 Mini (sbx_x96mini_atv_9_3.img). Niestety we wszystkich nie działa oryginalny pilot zdalnego sterowania. Można używać myszy i klawiatury USB lub sterować za pomocą aplikacji Android TV przez sieć lokalną z innego Androida np. smartfona ale są też minusy - w niektórych ROM'ach nie działa klikanie myszą USB na klawiaturze ekranowej a w niektórych niedokładnie działa wpisywanie z klawiatury zdalnej w aplikacji Android TV.

Na szczęście kiedyś - gdy box jeszcze działał z oryginalnym firmware BLOW zrobiłem kopię partycji Reserved w TWRP do pliku reserved.emmc.win - 64MB. Jak się okazało partycja ta zawiera sekcję DTB obsługi pilota.

Na stronie By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. do pobrania jest też patch na jakiegoś innego pilota - jest to plik Dtb_no_LG_for_X96mini.zip, który można zainstalować z poziomu recovery. W archiwum tym jest plik dt.img wielkości 114KB
Zauważyłem iż jak rozpakuję firmware slimbox .img By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. lub AMLogicTools_V7.1.0.zip pod Windows (wymaga NET Framework 4.5) to w katalogu jest plik _aml_dtb.PARTITION o takiej samej wielkości i prawe identycznej zawartości co dt.img

Oglądając By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. jak zrobić roota czyli zmodyfikować partycję recovery za pomocą narzędzi AMLogicTools 7.1.0 wpadłem na pomysł aby w ten sam sposób zmodyfikować partycję (sekcję) DTB - no i bingo mam działający pilot Big Grin Cool Wink Rolleyes

Jak to zrobiłem:
  • w hex edytorze otworzyłem plik reserved.emmc.win
  • wyszukałem ciąg tekstowy jak na początku pliku dt.img czyli AML_         lxg - u mnie jest w offsecie 400000
    [Obrazek: bYdjkyW.png]
  • plik dt.img kończy się danymi keysn_ i zerami - znalazłem więc te same dane w moim pliku Reserved i sprawdziłem gdzie kończy się sekcja i wyszło mi iż w offsecie 41CFFF:
    [Obrazek: 9NSuKMo.png]
  • skopiowałem więc ten blok 400000 - 41CFFF i zapisałem jako plik _aml_dtb.PARTITION
  • teraz wystarczy uruchomić CustomizationTool.exe z AML Tools, otworzyć obraz slimbox.img i wypakować do poziomu Level1 - wypakuje do podkatalogu tmp/level1
  • następnie podmieniłem w tym katalogu plik _aml_dtb.PARTITION na ten który wyciąłem w hex edytorze i spakowałem firmware do nowego pliku IMG nadając nazwę np. slimbox_blow.img
  • za pomocą kabla USB wgrałem obraz i cieszę się z działającego pilota Cool

Może uda mi się też tym samym sposobem odpalić wyświetlacz LCD

W załączniku plik obsługi pilota _aml_dtb.PARTITION od boxa BLOW. Można go podmienić w dowolnym firmware AMLOGIC na S905W od innego boxa tak jak opisałem.


Załączone pliki
blow_dtb.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 14
Rozmiar: 29.1 KB
Odpowiedz
#3
Cześć.
Czy mógłbyś poratować gotowym img. z działającym pilotem bo dla mnie to jest za duża magia a sterowanie myszką trochę dramatyczne jest Smile
I jescze jedno czy masz kopie zapasową swojego BLOW bo chyba coś uwaliłem i przez kabel nie mogę ruszyć urządzenia i zostaje tylko TWRP
Odpowiedz
#4
Oj, niby w tym roku się tym zajmowałem ale już nie pamiętam dobrze o co chodziło.

Z tego co pamiętam to obsługa pilota jest w którejś partycji którą udało mi się skopiować w TWRP zanim wgrałem niestatndardowy obraz systemu. Nie wiem czy w Twoim boxie jest identyczna obsługa pilota więc zanim cokolwiek wgrasz zgraj co się da aby mieć z czego wyciągnąć obsługę pilota.

Muszę sobie przypomnieć co i jak.

Jakiego boxa masz dokładnie?
Odpowiedz
#5
Mam dokładnie takiego jak jest w filmiku. Pilot już uruchomiłem ale walczę z wyświetlaczem.
Tutaj jest coś opisane ale nie wiem gdzie wrzucić ten config
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości