Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Play Now TV Box 2 - dylemat dotyczący użytkowania
#11
(26-03-2021, 05:24 PM)erwubebe napisał(a): Tylko napis nie zalogowano, ale nachodzi on na każdą aplikacje. Znika po wyłączeniu launchera play przez adb.


"adb" ? Co to znaczy ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Interfejs debugowania dekodera.
Wrzuciłem w poprzedniej wypowiedzi screen.
Można też zmienić url z jakim komunikuje się launcher play, custom i nic nie wpisujemy. Ale obstawiam, że producent dekodera chiński SDMC jako, ze oferuje kompleksową obsługe swoich pudeł dla wielu operatorów na świecie to ma pomimo tego w niego wgląd i możliwość aktualizacji/ingerencji.

Najbezpieczniej to jak pisałem: trzymać paragon jakby chcieli odzyskać dekoder i postawić wam zarzut paserstwa/nieumyślnego i grać głupa, że nie wiedziałem, szukałem dekodera dvbt i do netflixa itp. itd. Smile
[Obrazek: XxuEuEyl.png]
Odpowiedz
#13
Myślisz że Play bawiło by się w szukanie swojego urządzenia ? Prędzej dadzą nakaz zapłacenia za zgubione urządzenie osobie która jest na umowie. A jak nie zapłaci to windykator czy komornik. Wg mnie dla tych 300-400zł bo pewnie tyle jest wart box, sąd nawet nie będzie zlecał szukania urządzenia... Ja tak to widzę.
Odpowiedz
#14
Wiesz, różnie bywa.
Osoba którą zaczną windykować może odbić piłeczke i powiedzieć, że ją np. okradziono i mieć na to papier.

Różnie bywa i dobrze mieć jakiś dupochron.

Te dekodery głównie zastawia niepłacące menelstwo które w salonie bierze wszystko co dają, a sprzedawca wciska wszystko co ma bo musi norme wyrobić sprzedązową aby utrzymać stołek. Po kilku miesiącach wskakuje na pakiety 'przyjęto zlecenie wyłączenia' i potem dekoder wylogowuje konto abonenta - więc można przyjąc, że w tym momencie play rozwiązał umowe/nastąpiła blokada usług z powodu braku płatności abonamentu. Miałem już tak na kilku urządzeniach, najdłużej wytrzymało urządzenie kupione w lipcu zeszłego roku, zlecenie deaktywacji przyszło w lutym, w marcu dekoder się wylogował.

Łatwo to poznać po tym, co jest nabite na dekoder. Jak tylko usługi dodatkowe za 2zł i pakiet darmowy - to podziała długo. Jak nabite jest extra + pozostałe to bankowo zgaśnie w ciągu krótszym niż 24mc umowa Big Grin
Odpowiedz
#15
Tak naprawdę to nie zależy mi na usługach Play. Będę go używał do Netflixa / YT / nc+go. Ważne dla mnie aby to działało. Nawet z durnym napisem "nie zalogowano".

Z resztą gdyby ktoś chciał zgłosić kradzież to by musiał poprosić lombard o moje dane... Więc co, lombard też współwinny ? To raczej nie takie proste kogoś oskarżyć. Wg mnie Play nie powinno wnikać co się dzieje aktualnie z jego sprzętem. Będzie chciał zwrot kasy i tyle. A komornik zajmie co się da osobie która podpisała umowę.
Odpowiedz
#16
(27-03-2021, 02:54 PM)krajas napisał(a): Tak naprawdę to nie zależy mi na usługach Play. Będę go używał do Netflixa / YT / nc+go. Ważne dla mnie aby to działało. Nawet z durnym napisem "nie zalogowano".

Z resztą gdyby ktoś chciał zgłosić kradzież to by musiał poprosić lombard o moje dane... Więc co, lombard też współwinny ? To raczej nie takie proste kogoś oskarżyć. Wg mnie Play nie powinno wnikać co się dzieje aktualnie z jego sprzętem. Będzie chciał zwrot kasy i tyle. A komornik zajmie co się da osobie która podpisała umowę.
Pewnie tak...ale jak by było inaczej nie zapomnij zdać relacji na forum Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Tak więc:

1. Kup, zachowaj paragon. Aktualnie na loombard.pl masz np. oferte z Lęborka za 139zł
2. Zainstaluj launcher aktywności z .apk
3. Wejdź w launcher aktywności, zmień URL do api z którego korzysta launcher play na pusty url
4. Zainstaluj ATV Launcher lub jego piracki darmowy odpowiednik wolf: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
5. Wyłącz launcher play przez adb lub przy użyciu: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
korzystaj mając nadzieje, że operator wraz z sdmc nie pchnie jakiejś aktualki która ucegli urządzenia nie spięte z serwerami play.

I tyle. Nie ma sensu więcej dywagować. Za 200zł tego nie kupujcie, bo nie warto. Jak nikt nie będzie kupował to cena startowa lombardów też spadnie do tej która obowiązywała latem/jesienią czyli góra 100zł.
Odpowiedz
#18
Odpowiedz
#19
Poszło zlecenie wyłączenia pakietów, za miesiąc box ci się wyloguje - a to oznacza, że abonent nie płaci.


Pobierz By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. i zainstaluj z palca
Odpal (jak nie zrobisz skrótu na ekran główny to siedzi w liście aplikacji)
Rozwiń łańcuch procesów launchera play now i uruchom url change
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Zmień serwer na custom i wpisz jakiś url z intranetu
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Box straci łączność z api playnow
Zapłać i zainstaluj By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - może twórca launchera kiedyś wróci jak zobaczy, że ludzie jeszcze płacą Smile
Lub tutaj masz pirata który zerżnął atv i nazwał wolf launcher: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - wrzuć apk z palca
Wyłącz launcher play z adb lub gotowcem By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Zrestartuj box
koniec
??
módl się aby play nie pchnął jakiejś aktualki uceglającej boxa Big Grin
Odpowiedz
#20
@erwububu czyli już nikła szansa iż zapłaci i trzeba teraz kilka zdrowasiek zmówić i przeprowadzić procedurę, bo lepiej już nie będzie...

Napisałeś:
"Zmień serwer na custom i wpisz jakiś url z intranetu"

Nie mam żadnej organizacji, to może wystarczy że puste pozostawię?

PS. Na firewall zablokowałem ruch do API playnow.pl i przestał się łączyć z operatorem. Co prawda w zakładce TV jest tylko komunikat brak połączenia internetowego, ale to zrobiłem testowo, bo zmieniając URL pewnie osiąga się ten sam efekt, odcięcia od usług play.
Jako ciekawostkę pisze.

I komunikat w prawym górnym rogu, też da się wyłączyć, zostając nawet na launcher playnow.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości