Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Play Now TV Box 2 - dylemat dotyczący użytkowania
#1
Cześć,


przymierzam się do kupna boxa w postaci: Play Now TV Box 2. Ponieważ ten box nie jest w oficjalnej sprzedaży u operatora (tylko abonament) można go kupić z drugiej ręki, najczęściej z lombardu. I tu nasuwają się moje pytania:


1. Skoro ktoś wziął boxa na abonament (24 miesiące) i oddał do lombardu to ten abonament płaci ta osoba a nie ja ? Jakby nie patrzeć to ta osoba podpisała umowę z Play a nie ja.

2. Gdy skończy się osobie sprzedającej okres umowy, to ta osoba musi oddać box operatorowi ?

3. Jeśli nie zda boxu, bo go nie ma, czy Play nie zablokuje go w jakiś "magiczny" sposób, pozbawiając mnie możliwości korzystania z urządzenia ?

4. Czy grożą mi jakie konsekwencje prawne z korzystania tego urządzenia, jeśli ktoś go wziął wraz z umową ? W końcu w umowie jest wpisany nr seryjny urządzenia.

5. Czy w związku z tym że nie będę miał żadnej umowy z Play, to będę mógł w pełni korzystać z urządzenia (Netflix, YT, instalowanie aplikacji, itp.) ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
1. nie płacisz żadnego abonamentu jeśli nie podpisywałeś żadnej umowy bądź cesji umowy
2. tak, dokładnie, albo zapłacić za dekoder - jest to dokładnie opisane w regulaminie załączonym do umowy
3. raczej nie. To nie telefon gdzie można zablokować IMEI - tu w sumie nie ma nic do blokowania, więc na 99,9% będzie działać.
4. Nie. To osoba która nie zwróciła będzie się musiała tłumaczyć dlaczego zaniosła do lombardu coś co nie jest jej własnością.
5. Tak.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
A jak ten play tv box ma sie do xiaomi? Działa stabilnie? Xiaomi wkurza mnie niemiłosiernie, cały czas problem z wybudzaniem. Włączałem /wyłączałem hdmi cec, instalowałem najnowsze update, robiłem downgrade bez zmian. Cały czas jakiś problem z tym boxem. Może play owy działa lepiej?
Odpowiedz
#4
Działa bez większych problemów, szybko i stabilnie. Jest problem z wyłączeniem HDR, którego nie da się wyłączyć z poziomu ustawień boxa, ale po doinstalowaniu odpowiedniego narzędzia można to zrobić. Może być problem z wykryciem MUX 8 jeśli używasz anteny zewnętrznej, ale przy użyciu narzędzia j/w też można sobie z tym poradzić. Nie działa poprawnie apka eurosportu, ale ona już ogólnie została wycofana ze sklepu google play. Na boxie zbugowana jest aplikacja Live channels, do oglądania tv najlepiej używać wbudowanej apki HDTV.
Odpowiedz
#5
Bo może lepiej wymienić xiaomi na boxa z playa, nie potrzebuje zadnych wodotrysków. Hbo, canal+, youtube, kodi. Ale chciałbym, żeby to działo tak że włączam i nie ma problemu. Ma być poprostu stabilne. Xiaomi to jakaś porażka. Już mam go długo i jak pisałem wcześniej, próbowałem wszelkich metod. Ostatnio pięknie się wybudza (na 8), ale po wybudzeniu nie ma dźwięku... I znowu restart ?
Odpowiedz
#6
Działa bez problemu. Nigdy nie miałem problemu z wybudzaniem, jest wydajniejszy od Mi Boxa.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
A czy to warto kupować z drugiej ręki jakiś tv box od Play, który jest powiązany z czyjąś umową i abonamentem...


Podobne możliwości ma tv box od Canal + którego można kupić za mniej niż 300zł na własność bez żadnej umowy:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
To już od ciebie zależy. Jak abonent przestanie płacić rachunki to box się wyloguje i na stałe wyświetli napis 'nie zalogowano' w prawym górnym rogu, wtedy trzeba wyłączyć launcher i zainstalować inny. A czy poza windykowaniem abonenta na 399zł operator będzie podejmować próby odzyskania sprzętu, nie wiadomo.

Za 200zł nie warto. Za 80-120 - warto, niestety jeden cwaniak zaczął masowy skup tego sprzętu z lombardów i odsprzedaż na allegro, co automatycznie podniosło ceny za jakie wystawiają sprzęt same lombardy. Na wakacje/jesień mogłes kupić te pudła do 100zł.

Jak koniecznie chcecie to kupić to trzymajcie paragon aby się w razie czego wybronić przed zarzutami paserstwa.
Odpowiedz
#9
(26-03-2021, 05:15 PM)erwubebe napisał(a): To już od ciebie zależy. Jak abonent przestanie płacić rachunki to box się wyloguje i na stałe wyświetli napis 'nie zalogowano' w prawym górnym rogu, wtedy trzeba wyłączyć launcher i zainstalować inny. A czy poza windykowaniem abonenta na 399zł operator będzie podejmować próby odzyskania sprzętu, nie wiadomo.

Za 200zł nie warto. Za 80-120 - warto, niestety jeden cwaniak zaczął masowy skup tego sprzętu z lombardów i odsprzedaż na allegro, co automatycznie podniosło ceny za jakie wystawiają sprzęt same lombardy. Na wakacje/jesień mogłes kupić te pudła do 100zł.

Ale to tylko kwestia napisu "nie zalogowano" czy wtedy w ogóle nie da się z niego korzystać w żaden sposób ?
Odpowiedz
#10
Tylko napis nie zalogowano, ale nachodzi on na każdą aplikacje. Znika po wyłączeniu launchera play przez adb.[Obrazek: aLMVL2Ul.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości