Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło
#11
Login i hasło te same co w ustawieniach routera i sekcji "użytkownicy"?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
(08-04-2021, 05:46 PM)adrt8v napisał(a): Login i hasło te same co w ustawieniach routera i sekcji "użytkownicy"?
jasne, nawet dodalem nowego uzytkownika zeby sie upewnic i to samo.
Odpowiedz
#13
W instrukcji jest napisane, że Samba jest uruchomiona domyślnie. Ale użytkownika trzeba dodać...
To może teraz restart routera i sprzętu, na którym jest Kodi.
Odpowiedz
#14
(08-04-2021, 05:55 PM)jerzyk17 napisał(a): W instrukcji jest napisane, że Samba jest uruchomiona domyślnie. Ale użytkownika trzeba dodać...
To może teraz restart routera i sprzętu, na którym jest Kodi.
niestety brak reakcji. juz trace nadzieje ze to bedzie mi dzialac Sad
moze byc cos jeszcze do zmiany w ustawieniach kodi?
Odpowiedz
#15
Daj pełne uprawnienia do tego dysku na routerze jeżeli masz taką możliwość. Spróbuj ręcznie dodać nowy udział sieciowy przez menadżer plików w kodi.
Odpowiedz
#16
(08-04-2021, 06:06 PM)dziobson napisał(a): niestety brak reakcji. juz trace nadzieje ze to bedzie mi dzialac Sad
moze byc cos jeszcze do zmiany w ustawieniach kodi?

Na czym masz Kodi? Jaki sprzęt, jaki android?
Czy masz jakieś komputery w tej sieci (podpięte pod router) aby sprawdzić na nich działanie udostępnionego zasobu?
Z pierwszego obrazka wychodzi na to, że router ma SMB v1 więc trzeba na Kodi spróbować przez opcję: Otoczenie sieciowe Windows (SMB).
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
(08-04-2021, 06:15 PM)ScatMan91 napisał(a): Daj pełne uprawnienia do tego dysku na routerze jeżeli masz taką możliwość. Spróbuj ręcznie dodać nowy udział sieciowy przez menadżer plików w kodi.
mam zaznaczone r/w dla calego dysku. reczne dodanie nic nie zmienia.

(08-04-2021, 06:18 PM)jerzyk17 napisał(a):
(08-04-2021, 06:06 PM)dziobson napisał(a): niestety brak reakcji. juz trace nadzieje ze to bedzie mi dzialac Sad
moze byc cos jeszcze do zmiany w ustawieniach kodi?

Na czym masz Kodi? Jaki sprzęt, jaki android?
Czy masz jakieś komputery w tej sieci (podpięte pod router) aby sprawdzić na nich działanie udostępnionego zasobu?
Z pierwszego obrazka wychodzi na to, że router ma SMB v1 więc trzeba na Kodi spróbować przez opcję: Otoczenie sieciowe Windows (SMB).
SONY XH9096 android tv
komp podpiety i na nim login i haslo normalnie zadzialaly przy probie wejscia na dysk. Zrodlo sie dodaje i sa widoczne foldery ale po wpisaniu loginu i hasla okienko znika i dalej widze liste folderow i tak w kolko
Odpowiedz
#18
Pozostaje sprawdzić co wypluwa log kodi jak próbujesz połączyć się z dyskiem na routerze. Wydaje mi się że to będzie wina tego że router działa na smb v1.
Odpowiedz
#19
(08-04-2021, 06:21 PM)dziobson napisał(a): SONY XH9096 android tv
komp podpiety i na nim login i haslo normalnie zadzialaly przy probie wejscia na dysk. Zrodlo sie dodaje i sa widoczne foldery ale po wpisaniu loginu i hasla okienko znika i dalej widze liste folderow i tak w kolko

Powoli... Na komputerze możesz przeglądać udostępniony dysk? Widzisz pliki z dysku podpiętego pod router?
Masz Kodi też na Windows? Jaki to Windows?
Odpowiedz
#20
(08-04-2021, 06:31 PM)jerzyk17 napisał(a):
(08-04-2021, 06:21 PM)dziobson napisał(a): SONY XH9096 android tv
komp podpiety i na nim login i haslo normalnie zadzialaly przy probie wejscia na dysk. Zrodlo sie dodaje i sa widoczne foldery ale po wpisaniu loginu i hasla okienko znika i dalej widze liste folderow i tak w kolko

Powoli... Na komputerze możesz przeglądać udostępniony dysk? Widzisz pliki z dysku podpiętego pod router?
Masz Kodi też na Windows? Jaki to Windows?
tak, na kompie wchodzac w siec mam widoczny router/dysk przy pierwszym wejsciu zarzadalo hasla i loginu, udalo sie bez problemu. win 10 (recznie uruchomiona samba v1)
niedawno zainstalowalem kodi na pc tez bo latwiej mi sprawdzac Wasze podpowiedzi

natomiast na zadnym kodi nie moge przebic sie przez prosbe o haslo, pc/telefon/tv
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości