Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koid + DVBViewer - przełączanie
#1
Potrzebuję pomocy od czasu xbmc  korzystam jednocześnie z kodi + dvbviewer(legalny). Z uwagi na wolne przełączanie kanałów jako klieny tv mam ustawione tak: po starcie htpc startuje mi DVBViewer, w nim mam ustawiony skrypt command.vbs w folderze scripts następujący:

sub main(ActionID)
select Case ActionID
Case 20481

SendCommand(16386)

OSD.ExecNewProcess "C:\Program Files\Kodi\Kodi.exe", "", False, True

End Select
end sub


działa tak, że pod przyciskiem pilota/klawiatury włącza mi się kodi, jednocześnie pauzuje mi dvbviewer oraz go minimalizuje. W kodi natomiast mam dodany element w skórce w pliku home.xml inicjujący skrypt pythona  powodujący pauzowanie kodiego i maksymalizacje dvbviewera, automatycznie go przywracając następujący wpis w home.xml wygląda tak:

<item id="666">
<label>TelewizjaDVB</label>
<onclick>XBMC.RunScript(C:\TV.py)</onclick>
<icon>special://skin/backgrounds/tv.jpg</icon>  //skrót do ikony tv
<thumb></thumb>
<visible></visible>
</item>


skrypt TV.py jest następujący:

import xbmc
import os, subprocess
xbmc.executebuiltin('xbmc.PlayerControl(Stop)')
xbmc.executebuiltin('xbmc.Minimize()')
subprocess.call(['C:\Program Files (x86)\DVBViewer\dvbviewer.exe' ,'-x5'])


TUTAJ MAM PROBLEM I POTRZEBUJĘ POMOCY!
Dotychczas wszystko działało, przestało w nowym kodim. Myślę, że problem jest w skrypcie pythona, ponieważ nie mogę teraz uruchomić, wybudzić dvbviewera, chyba zmieniły się akcje w kodim. Byłbym wdzięczny za pomoc, działało to super.

P.S. udało się rozwiązać, problem leżał w pliku home.xml ma być: <onclick>RunScript(C:\TV.py)</onclick>
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Zacznij uzywac By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
używam, również do kodi, ale szybkość przełączania kanałów, epg, wyszukiwanie jest bardzo słaba w porównaniu z samym dvbviewerem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości