Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wireguard konfiguracja klient
#1
Mam pytanie czy ktoś używa Wireguard -a na Coreelec / X96 max+  .... chodzi mi czy można się połączyć z serwerem gdzieś w sieci lan / wan czy tylko konfiguracja dotyczy serwera na Coreelec ? jakoś nie mogę załapać konfiguracji :-)
może ktoś z doświadczeniem się podzieli.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Wtyczka openvpn i możesz się łączyć z każdym vpn jakim chcesz.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Dzięki za info sprawdzę czy z serwerem Wireguard też można się połączyć :-)
Odpowiedz
#4
Ta wtyczka obsługuje tylko serwery protokołu openvpn. Wireguard jest to całkiem innym protokołem.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Z tego linku wynika że klient wireguard jest wbudowany w coreelec. Wystarczy że utworzysz plik wireguard.config w tym folderze /storage/.config/wireguard/ i uzupełnisz go danymi z pliku konfiguracyjnego od dostawcy lub z własnego serwera.
Odpowiedz
#5
Problem w tym że ten konfig chyba jest jako serwer i o dziwo uruchomiłem wedlug tego przykładu ( no podobnego przykładu nie docker ale już WG jest w systemie CE tylko trzeba go uruchomić ) ....ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć konfiguracji pod klienta czyli żeby się połączyć z serwerem WG np. w sieci LAN i dostać się do zasobów SAMB-y i plików audio / wideo
Dodatkowo o ile mogę wywnioskować to nawet konfiguracja w systemach Linux .... a np LibreElec / CoreElec chyba się różni :-(
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Wireguard to oczywiście nowość ale w niedługim czasie zupełnie wyprze OpenVPN -a a dlaczego to już można wyczytać w necie ... w skrócie bezpieczniejszy ale przede wszystkim szybszy i mniej zasobożerny !
Odpowiedz
#6
Zapodaj linkiem z którego czerpałeś wiedzę.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
A kurde faktycznie, porypały mi się terminy. Był dostawca VPN o podobnej nazwie.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
Ponieważ jestem na odmianie LibreElec ( matrix ) a mianowicie AlexElec korzystałem z tego howto:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Niby usługa WG się uruchamia ale połączenia nie ma mimo licznych kombinacji. Serwer Wireguard-a mam postawiony na Odroid HC1 ( oparty na ubuntu - wersja Armbian ) . Mogę spokojnie uzyskać połączenie z innego PC ( Linux ) ale konfiguracja WG na LE AE i CE jest jakaś inna. :-(

Ps. OK ...już działa :-)
moja przykładowa konfiguracja ( może się komuś przyda ) :

[provider_wireguard]
Type = WireGuard  ... dowolna nazwa
Name = wireguard  ... dowolna nazwa
Host = 192.168.1.20   .... IP serwera WG
WireGuard.Address = 10.0.10.2/24   .... (adres IP klienta WG z LE/CE inny niż serwera czyli u mnie : 10.0.10.1
WireGuard.ListenPort = 50158  <- port WG przekierowany na IP klienta
WireGuard.PrivateKey = klucz_prywatny_z_klienta_LE/CE
WireGuard.PublicKey = klucz_publiczny_serwera_WG
WireGuard.DNS = 192.168.1.1 .....( ip routera )
WireGuard.AllowedIPs = 0.0.0.0/0
WireGuard.EndpointPort = 50158 
WireGuard.PersistentKeepalive = 15
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości