Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vontar x3 4gb 1000gb amlogic s9005x3 uszkodzona pamięć emmc 128GB
#1
Jak w temacie jest uszkodzona pamięć emmc 128GB sandisk - przez Amlogic_USB_Burning_Tool_v3.1.0 czy dochodzi do 7% to samo na karcie SD przez Burn_Card_Maker_V2.0.3 pod konsolą przez Putty na 115200 na porcie UART jasno to widać.

Czy jest jakakolwiek możliwość, aby tuner chodził na SD card/USB PEN na dowolnym systemie: armbian, LibreElec,  linux, android itd.

Po włączeniu mikrokontroler od razu pokazuje gotowość ładowania tylko jaki boot mu wgrać, aby załapał, bo tylko oryginalny recovery amlogic boot działa, ale on od razu próbuje wgrać do emmc  obraz.

Oto jak zgłasza się mikrokontroler Amlogic s9005x3
LOOP:21;EMMC:800;NAND:81;SD?:20000;USB:8;

Z góry dziękuję za pomoc
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Próbowałeś ruszyć z karty CoreELEC?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
A podałeś prąd dla boxa przy fleszowaniu?
Odpowiedz
#4
Wiec tak próbowałem z sd karty ruszyć i nic tak samo z armbian, LibreElec.

Jak uruchamiam z karty SD zawsze mam zasilacz ( sprawdzony 5V 2A od tunerka oraz na innym 2,5 A z rutera sprawdziłem) ale wystarczy z portu USB zasilanie jak recovery robi z USB czy z SD wtedy tuner dochodzi do próby wgrania do emmc i staje błąd pamięci - uszkodzona lub kulki pod nią padły lub pod procesorem te które idą do emmc.

Za to widzę różnicę zapisu na karcie sd dla recovery amlogic i innych linuxów/androidów itd mianowicie amlogic zrobił pierwsze na karcie partycje dziwną chyba raw na której jest jakiś bootloader jak dobrze pamiętam 15 MB tego było po czym partycja fat na reszcie sd pozostałe rufusy i inne programy od linuxów robia pierwsze fatowską partycję potem bootloader (raw i potem jeszcze wolna pamieć.

To co kiedyś - lata temu i nie prawda się bawiłem mikrokontrolery sczytywały boot blok z odpowiedniego miejsca pamieci czy to wewnątrz siebie czy na zewnetrznej pamieci moze na karcie sd też musi to byc zapisane w odpowiednim miejscu i odpowiednia długość bootloadera?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości