Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
19 Matrix - zmiana systemu
#21
Wywalił bym ten librespot, nawet ręcznie i sprawdził. Na forum coreelec był zgłaszany jako jeden z dodatków mocno oddziałujących na system
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
Odpowiedz
#23
A to ciekawe. Czekam na rozwój sytuacji.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#24
@enefem fanfilm pobierasz z oficjalnego repozytorium??
W konsoli wpisz locale i prześlij to co Ci wyskoczyło w terminalu.
Odpowiedz
#25
Odpowiedz
#26
Dziwne - u mnie bez problemu się instaluje na coreelec i wszystko działa.
ten fragment:
2021-04-20 15:00:11.978 T:5123     INFO <general>: [FanFilm] b'######################### FANFILM ############################' (ENCODED)
2021-04-20 15:00:11.979 T:5123     INFO <general>: [FanFilm] b'####### CURRENT FANFILM VERSIONS REPORT ######################' (ENCODED)
2021-04-20 15:00:11.979 T:5123     INFO <general>: [FanFilm] b'### ERROR GETTING FANFILM VERSIONS - NO HELP WILL BE GIVEN AS THIS IS NOT AN OFFICIAL FANFILM INSTALL. ###' (ENCODED)
2021-04-20 15:00:11.979 T:5123     INFO <general>: [FanFilm] b'###############################################################' (ENCODED)

Wskazuje na błędne odczytywanie wersji dodatku, co wskazywałoby na problemy z plikiem bazy danych dodatków - bądź z tym co poniżej (dziwnym zbiegiem okoliczności rozwiązanie tego drugiego spowodowało że większość problemów u mnie zniknęła...)
Idąc dalej:
ERROR <general>: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                                    - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                                   Error Type: <class 'locale.Error'>
                                                   Error Contents: unsupported locale setting
                                                   Traceback (most recent call last):
                                                     File "/usr/share/kodi/addons/service.coreelec.settings/service.py", line 7, in <module>
                                                       import oe
                                                     File "/home/portisch/CE/CoreELEC/build.CoreELEC-Amlogic-ng.arm-19/install_pkg/CoreELEC-settings-cb1ebe7512797581ccacc0061e2d899d110c3566/usr/share/kodi/addons/service.coreelec.settings/oe.py", line 86, in <module>
                                                     File "/usr/lib/python3.8/locale.py", line 660, in getpreferredencoding
                                                     File "/usr/lib/python3.8/locale.py", line 608, in setlocale
                                                   locale.Error: unsupported locale setting
                                                   -->End of Python script error report<--
 

To miałem przy pierwszej wersji Coreelec z k19 (zresztą nie tylko ja: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.) - rozwiązanie jakie zastosowałem pomogło:
1. instalujemy normalnie Coreelec, zostajemy na języku EN!
2. instalujemy co tam używamy, skórki itp itd (przy okazji - co kilka instalacji dodatków robię restart bo kodi 19 ma problemy z odczytywaniem zainstalowanych ledwo co dodatków) Ja doinstalowałem jeszcze Locale z repo coreelec (ciężko mi powiedzieć czy to miało wpływ). NIE ZMIENIAŁEM JĘZYKA W KODI!
3. WYŁĄCZAMY i WŁĄCZAMY cały system (nie reboot, tylko pełne wyłączenie i pełne włączenie)
4. za pomocą SSH usunąłem katalog z ustawieniami coreelec:
/storage/.kodi/userdata/addon_data/service.coreelec.settings/
5. Restart boxa
6. Wyskoczyły ustawienia Coreelec jak przy nowej instalacji - przeszedłem i od tego czasu działa, przeszło kilka aktualizacji i ciągle mam dostęp.
7. Instalujemy język PL w Kodi

Podziękowali: adrt8v
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
(20-04-2021, 05:11 PM)Tomek napisał(a): Ja doinstalowałem jeszcze Locale z repo coreelec (ciężko mi powiedzieć czy to miało wpływ).

Przetestowałem to u siebie.
Bez tego dodatku komenda "locale" zwracała wynik z "POSIX", a samo "LANG" było puste.
Zainstalowałem więc ten dodatek "Locale" z repo CE, zrobiłem restart. Komenda "locale" pokazuje teraz "UTF-8".
Następnie w skórce odpaliłem opcje która powodowała błąd ustawień CE na języku polskim.
No i ku mojemu zaskoczeniu problem zniknął.
Nie przypominam sobie by na 18.9 było to instalowane Confused

Podziękowali: adrt8v
Odpowiedz
#28
No to mamy winowajcę Smile Jak już mówiłem nie byłem pewien czy to w tym tkwił kłopot (w tym czasie ostro testowałem pewne wtyczki i ich zależności)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#29
(21-04-2021, 12:06 PM)Tomek napisał(a): No to mamy winowajcę Smile Jak już mówiłem nie byłem pewien czy to w tym tkwił kłopot (w tym czasie ostro testowałem pewne wtyczki i ich zależności)
Faktycznie po zainstalowaniu dodatku Locale z repo CE wszystko wydaje się działać ok. Szacuneczek za ogarnięcie tematu Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości