Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KODI 19 na SAMARTBOX
#11
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Jak tam Irys? Coś ruszyło z Kodi 19? Jeżeli nie działa, to wina sprzętu... Sad   Jak tak tj. działa, to super. Smile   

Zainstalowane Kodi 18.9 w postaci Fork Kowpi mozesz zostawić, gdyż nie "gryzie się" z Kodi 19, ponieważ mogą być zainstalowane obydwie aplikacje na tym samym sprzęcie.  Do Fork Kodi 18.9 polecam zainstalować skórkę Titan Vanilla, bardzo ułatwia i przyśpiesza obsługę Kodi 18.9 oraz Fork Kodi 18.9 Kowpi.  Szersze info:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Big Grin 
Odpowiedz
#14
(17-04-2021, 07:16 PM)irys napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam
Jeszcze nie a powiedz mi czy mogę mieć taki dodatek zainstalowany ? [Ciach moderatora w link do syfu]

Możesz, ale to kwestia wyboru...  Ja nie jestem zwolennikiem instalacji w Kodi 18.9 czy też w Fork Kodi 18.9 Kowpi  polskich  buildów  np. od Cherry Team i tym podobnych jaki jest w tym filmie. Moim zdaniem lepiej samodzielnie instalować wybrane dodatki/wtyczki niż instalować "kombajny" jakimi sa buildy.

Wracajac do tematu wątku, zainstalowałeś Kodi 19 na Twoim sprzęcie??

Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
(17-04-2021, 07:16 PM)irys napisał(a): Jeszcze nie a powiedz mi czy mogę mieć taki dodatek zainstalowany ? [Ciach moderatora w link do syfu]
 Tego typu wynalazki to trzeba omijac z daleka, a nie linkować jeszcze yt. Potrzebujesz buildy to od PTW zainstaluj a nie jakieś czort wie co.
Odpowiedz
#16
(17-04-2021, 07:35 PM)szopns napisał(a):
(17-04-2021, 07:16 PM)irys napisał(a): Jeszcze nie a powiedz mi czy mogę mieć taki dodatek zainstalowany ? [Ciach moderatora w link do syfu]
 Tego typu wynalazki to trzeba omijac z daleka, a nie linkować jeszcze yt. Potrzebujesz buildy to od PTW zainstaluj a nie jakieś czort wie co.


Oj tam, oj tam, spokojnie... Bardzo watpliwe, aby w szejku244 była ukryta koparka kryptowalut lub inne badziewie. Prawdopodobnie jest to typowy build, który za jakiś czas będzie częściowo płatny... Jak pisałem nie jestem zwolennikiem "kombajnów" typu szejk244, ale zgadzam się z ogólną zasadą, że lepiej instalować sprawdzone "kombajny", jak ktoś lubi tego typu wynalazki. 

Sprawdziłem po wielkości pliku na jakiej wersji Kodi ten Fork/build (typowy "kombajn") szejk224 się opiera. Plik APK ma  60,1 MB, czyli jest to jakaś  wersji Kodi 18 Leia. Nie instalowałem, dlatego nie mogłem sprawdzić która to jest dokladnie wersja 18-tki Kodi. Fork/Build szejk224 ma skórkę aeon.nox.silvio, tyle zauważyłem na filmie z YouTube.

Edycja.  Irys, ponawiam pytanie, które jest w temacie tego wątku. Co z Kodi 19 na Twoim sprzęcie? Napisałeś tak enigmatycznie, że nie wiadomo, czy masz problem z dodatkami/wtyczkami na Kodi 19 (co nie jest dziwne, gdyż system obsługuje wersje wtyczek oparte na Python 3, a te już stopniowo są dodawane). Czy masz problem z Kodi 19 z aplikacją.

Kolejna sprawa zadałeś pytanie o buidl szejk224 jest to taki sam "kombajn" do obsługi Kodi jak Polish Team Wizard (dodatkowo jest też Fork - iem tj. może być instalowany obok innego Kodi). Z tym, że PTW jest bardziej renomowane. Ja jak pisałem nie używam buidl-ów, ponieważ mam inne podejście do Kodi. Moim zdaniem prawdziwa przygoda z Kodi nie polega na korzystaniu z repozytorium PTW, czy repo Pająka... Ale na samodzielnym wyszukaniu i instalacji tego co mnie interesuje. Bardzo pomocne w tym jest to szacowne Forum.

Co do meritum tego tematu, bardzo ciekawy jestem co z tym Kodi 19 u Ciebie, gdyż sam miałem dziwny problem. Niestety w moim przypadku Kodi 19.0 nie działało z winy sprzętu (sprzęt teoretycznie obsługuje Kodi 19, ale po instalacji nic nie działa (zaznaczam nie chodzi o dodatki/wtyczki). Natomiast Kodi18.9 śmiga bez żadnych problemów. Dziwne o tyle, że 18 i 19 mają formalnie takie same wymagania, aby aplikacje działały.

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Wcale nie bardzo wątpliwe że mają coś tam ukryte, bo 2-3 miesiące temu mieli już sytuację z podbitymi wersjami niektórych zależności które potem zasysały wynalazki pokroju indigo/vavoo itp. nie wiedzieli o tym, bo chcieli dać super wtyczkę która widzieli właśnie w poradniku na YT... No i zaczęła się mała rzeźnia, bo dodatek zaczynał sobie ściągać sam blokować różne rzeczy a instalować inne.... Niestety - chłopaki od szejka nie ogarniają kilku rzeczy i wrzucają byle co. 2-3 miesiące temu na szejku padły całkowicie wtyczki od mbebe i fanfilm ale pewnie dalej nie ogarnęli dlaczego.
Ma się stać płatny? I dobrze. Umrze śmiercią naturalną. Szkoda tylko że jak na razie ekipa od szejka nic nie wniosła do kodi w PL, nie stworzyła żadnej wtyczki, nie rozwiązała problemu, tylko żerują na pracy innych a teraz jeszcze chcą na tym zarabiać. Dzieciaki/gnojki zwał jak zwał zapomniały czym się skończyło to u ramica. Jak przez pół roku nikt nie tworzył i nie poprawiał wtyczek.
Jak ci coś w buildzie od nich padnie, to tu nie przychodź, niech spece sami to ogarną... Wszak są szejkami w świecie kodi...

Jeśli buildy PL to tylko te od cherry. Ekipa PTW mocno działa na poletku polskiego kodi, ma swoje własne wtyczki, czynnie uczestniczą w poprawie innych. Tworzą.

Btw - cherry nie jest kombajnem. W domyśle ma zainstalowane tylko kilka wtyczek, reszta to tylko skróty które instalują to, z czego się chce korzystać.
No i PTW to nie tylko buildy. To wiele wtyczek które sami przygotowali i potężny wkład w rozwój innych wtyczek z których wszyscy na co dzień korzystamy. Ekipa od nich wiele razy już ratowała wtyczki dostępne w repozytorium kodiwpigulce, inne polskie też otrzymywały mocne wsparcie. Bez PTW nie mielibyśmy wielu dodatków (wystarczy zerknąć w zależności najpopularniejszego - nawet nie używając repo ptw używamy ich potężnych narzędzi...)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#18
Chciałem się odnieść do sprawy opłat w szejk224, nie wiem czy za jakiś czas nie zostana  wprowadzone opłaty w formie płatnych sms-ów itp. za tzw. hasło dostępu, skąd mam to wiedzieć...  Kierowałem sie analogią, zdecydowana większość tego typu wynalazków w internecie na początku była bezpłatna, po jakimś czasie dochodziły opłaty...

Dla ekipy PTW wielki szacun za tworzenie i poprawianie wtyczek oraz pracę nad rozwojem Kodi.

Jedno wyjasnienie, dlaczego Cherry wrzuciłem do wspólnego worka z innymi "kombajnami", ponieważ nie miałem na myśli tylko wtyczek...  
Precyzując, "kombajnem" nazywam taki twór który jest zautomatyzowany (w mnięjszym lub większym stopniu) i nie mam nad nim pełnej kontroli. W swoim czasie Cherry narzucało swoją skórkę i nie było możliwości zmiany tj. nie było możliwości wgrania z pliku zip skórki oraz nie było też możliwości instalacji skórki z poziomu menu Kodi: 
Ustawienia/Interfejs/Skóra/Wygląd i działanie/Skóra/Pobierz więcej... TE FUNKCJE BYŁY ZABLOKOWANE. Nie wiem jak jest teraz, gdyż nie używam build-ów, ale wszystko co nie daje całkowicie pełnej swobody w korzystaniu z Kodi jest dla mnie "kombajnem". Oczywiście jak już ktoś lubi "kombajny" to zawsze lepiej korzystać z renomowanych, spawdzonych w praktycznym wieloletnim działaniu rozwiazań.  Na marginesie. Nad gustami i preferencjami nie dyskutuję, jeden lubi samochód z automatyczną skrzynią biegów, drugi z manualną. Ważne, że jest możliwość wyboru według upodobań. Smile

Wciąż aktualne zostaje pytanie do autora tego wątku, masz problemy z wtyczkami, czy z aplikacją Kodi 19 na Twoim sprzęcie??? W moim poście powyżej napisałem dlaczego tak bardzo mnie interesuje ten temat...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
Czasy gdzie skórki w cherry się nie dało zmienić to już dawno minęły. Można zmienić, ale trzeba się liczyć z tym że większość skrótów przestanie działać, więc to robota bez sensu. Build jest najlepiej spasowany z skórką która jest w nim domyślnie.
A sam osobiście nie używam buildów. Wolę ręczne dłubanie

Podziękowali: arkady1964
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#20
(18-04-2021, 09:16 AM)Tomek napisał(a): Czasy gdzie skórki w cherry się nie dało zmienić to już dawno minęły. Można zmienić, ale trzeba się liczyć z tym że większość skrótów przestanie działać, więc to robota bez sensu. Build jest najlepiej spasowany z skórką która jest w nim domyślnie.
A sam osobiście nie używam buildów. Wolę ręczne dłubanie

Zgadza się. Ja kiedyś  zainstalowałem moją wybraną skórkę na build Tom Wizard (w nim wybór skórki, chyba nie był nigdy zablokowany), nawet działało, ale po jakimś czasie, coś zaczeło się psuć...  Wrócilem do "recznego dłubania", ale nie w build-ach  i nie mam już problemów...  Instaluję skórkę która mi pasuje, sam też wybieram i instaluję potrzebne mi dodatki/wtyczki. Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości