Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne wczytywanie filmów
#1
Witam serdecznie

Jestem mega zielony w temacie stąd przepraszam jeśli są to rzeczy oczywiste. Proszę jednak o informacje, pomoc.
Mam aktualnie Kodi 18.9 zainstalowane na xbox s.

W zakładce Informacje o systemie:
Rozdzielczość 1920x1080 59,94Hz
CPU Unknown
Rozmiar pamięci 1536MB
Wolna pamięć 410MB
Użycie pamięci 1121MB/1536MB-73%

Tv: 4K Ultra HD 3840 x 2160, Odświeżanie: 120 Hz.

Gdy próbuję uruchomić 2 minutowy filmik nagrany komórką w 1080p wczytuje się min 8 sekund. Stąd moje pytanie: dlaczego? W aplikacji VLC filmik startuje w zasadzie od razu.
Czy to normalne, że kodi pokazuje 1536MB RAM gdy xbox s powinien mieć 8GB? W dodatku rozdzielczość i odświeżanie 1920x1080 59,94Hz gdy tv obsługuje 3840 x 2160, 120 Hz?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Generalnie kodi na xbox to tak średnio działa, do tego jest tam pozbawione obsługi DRM więc nie działają wtyczki do legalnych serwisów.

Co do RAMU to raczej wszystko w normie konsola ma 8GB RAM ale część rezerwuje układ graficzny a  z tego co zostaje dopiero jakaś część jest przeznaczona na obsługę dodatkowych aplikacji takich jak kodi.
Dla tego masz 1536MB dostępniej pamięci - nic na to nie poradzisz.

Interfejs kodiego w 1080p to też standard, dopiero się przymierzają żeby GUI było w 4k.
Nie przeszkadza to jednak przy oglądaniu filmów w 4k - jeśli film jest w 4k to w takiej rozdziałce go obejrzysz a rozdzielczość interfejsu w kodim nie ma nic do rzeczy.

Jeśli podoba ci się Kodi polecam zaopatrzyć się w jakieś dedykowane urządzenie do niego Smile
Odpowiedz
#3
Wracam z pytaniem. Czy na CANAL+ BOX 4K Kodi będzie działało lepiej /szybciej? Mam sporą pulę zdjęć, filmów, filmików i na xbox średnio to działa (czasami potrafi wywalić mi aplikację kodi).
Czy ilość ramu na CANAL+ BOX 4K nie będzie utrudnieniem?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości