Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi 19.1 na Firestick 4k
#1
Witam,
mam problem z kodi 19.1 na Firestick 4k z rozdzielczością odtwarzania. Jak skonfigurować aby rozdzielczość obrazu była automatycznie dobierana do rozdzielczości filmu ?
W sekcji settings / system / display / resolution mam ustawione 2160p lecz wideo 1080p jest odwarzane w 2160p. 
Przy ustawieniu rozdzielczości na 1080p materiał wideo w 2160p jest odwarzany w 1080p.
Wtyczka inputstream.adaptive jest zainstalowana.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(13-05-2021, 04:03 PM)dlainternetu napisał(a): materiał wideo

Trzeba zgadywać, w opcjach ustawień odtwarzania danej wtyczki, która "pośredniczy" w przekazie nieszczęsnego materiału wideo próbował eksperymentalnie zmian?

W Fire Sticku 4K => Match Original Frame Rate => jest w pozycji ON?
Odpowiedz
#3
Interfejs Kodi będzie wyświetlany w 1080p na fire stick, jak uruchomisz plik wideo w 2160p to będzie się odtwarzał w 4k. Nie napisałeś o jaką wtyczke chodzi.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
ok, udało mi się, musiałem dodać rozdzielczość do whitelisty, tylko z tego co widzę, nie ma tam rozdzielczości dla wtyczki HBO GO i robi upscaling ?

Co do dźwieku, czy jest też możliwość aby kodi automatycznie wybierało ilość kanałów ?
Odpowiedz
#5
(14-05-2021, 04:02 AM)dlainternetu napisał(a): robi upscaling

Coś ma nieźle namieszane, Fire Stick 4K w każdej wtyczce, każdy materiał bez grzebania w ustawieniach, odtwarza idealnie, nie występuje żaden up/down scaling, czy inny cyrk [Obrazek: k045.gif]

Z HBO wydaje się być tradycyjnie, wszystko w porządku [Obrazek: r025.gif]


[Obrazek: 4xUSEO4l.jpg]
Odpowiedz
#6
(14-05-2021, 07:26 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(14-05-2021, 04:02 AM)dlainternetu napisał(a): robi upscaling

Coś ma nieźle namieszane, Fire Stick 4K w każdej wtyczce, każdy materiał bez grzebania w ustawieniach, odtwarza idealnie, nie występuje żaden up/down scaling, czy inny cyrk [Obrazek: k045.gif]

Z HBO wydaje się być tradycyjnie, wszystko w porządku [Obrazek: r025.gif]


[Obrazek: 4xUSEO4l.jpg]

Jak udało Ci się odpalić taki panel w firesticku ?
No niby pokazuje w wybieraniu wideo źródło 720p chyba, że jednak jest materiał w 1080p wysyłany w HBO GO ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Podczas oglądania klikasz na zębatkę i ustawienia obrazu.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
(14-05-2021, 02:19 PM)dlainternetu napisał(a): Jak udało Ci się odpalić taki panel w firesticku ?

Sprawdź [Obrazek: r010.gif]

Łonogrzmot napisał(a):Alternatywnie wtyczka hGO EU z repozytorium Kodi, działa dobrze
Odpowiedz
#9
ok, czyli wychodzi na to, że HBO GO wysyła materiał w 1080p a ja myślałem, że maksymalnie w 720p.
Zastanawia mnie czemu w wtyczkie HBO GO z kodiwpigulce.pl pokazuje 720p w liście wybieranych tytułów.
Odpowiedz
#10
Kiedyś sprawdzaliśmy dlaczego w informacji w ikonce pokazuje 720p, a w rzeczywistości jest to 1080p ale już nie pamiętam dlaczego to zostało porzucone. Tongue Zadziałało jako niespodzianka i tak zostało Big Grin
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości