Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANAL+ BOX 4K
(29-12-2021, 09:06 PM)Ktosi napisał(a): Ty chyba nie zrozumiałeś

No dobra, pośmialiśmy się na koniec roku, lanie wody na pseudo akademickim wykładzie w wersji dla ubogich.

Dalej nie jest oczywistym czy to aplikacja Button Mapper Pro nie radzi sobie z "zawiłym" softwarem na urządzeniu CANAL+ BOX 4K, powodując uciążliwą wzrokowo przypadłość w postaci zbyt długiej obecności na ekranie graficznego symbolu skali głośności?
Czy to dany użytkownik nie radzi sobie z zakresem testowania ustawień aplikacji Button Mapper w wersji Pro, na urządzeniu CANAL+ BOX 4K, celem eliminacji wyżej wskazanej przypadłości?
Nie jest jasne kto/gdzie/kiedy nie ma dostępu do jakiś magicznych opcji na urządzeniu CANAL+ BOX 4K, co rzekomo wprost proporcjonalnie skutkuje ułomnością pełnej funkcjonalności aplikacji Button Mapper w wersji Pro na sprzęcie od Canal+, zwłaszcza nieszczęsny symbol głośności, do tego jeszcze ma to być nie do przeskoczenia w opcjach ustawień aplikacji?
Ktoś w ogóle to testował w wersji Pro na CANAL+ BOX 4K, w elaboracie w żaden sposób nie jest to czytelnie określone/nakreślone.

Mniejsza z tym, po zakończeniu podróży świąteczno-noworoczno-trzech króli jestem umówiony ze znajomym posiadaczem urządzenia CANAL+ BOX 4K na dogłębne osobisto/namacalne sprawdzenie, jak to jest z tym ponoć "zakręconym" oprogramowaniem tego BOX-a versus aplikacja Button Mapper Pro...starochińska mądrość ludowa głosi chcesz coś wiedzieć na pewno, dowiedz się sam [Obrazek: k045.gif]


Okay, czas przymierzać smoking, do następnego...[Obrazek: n015.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:



Zwracam honor, w końcu zainstalowałem i uruchomiłem wersję Pro. Po załączeniu w końcu uprawnień które sie pojawiły zadziałał.

Miałem pobrane wcześniej jakieś zrypane instalki. Nie działają też na innym sprzęcie i ten sam problem był.
Odpowiedz
Skoro moje z pozoru błahe pytanie wywołało taką burze (swoją drogą musi wam się nieźle nudzić), to się jeszcze do tego odniosę.
1) nie ma żadnego problemu z instalacją i uruchomieniem aplikacji Button Mapper na urządzeniu Canal+ Box i to bez względu czy to wersja pro czy free
2) program po zainstalowaniu sam kieruje do zakładki "ułatwienia dostępu" i tam trzeba nadać mu uprawnienia, dodam że nie ma znaczenia czy to wersja pro czy free
3) przypadłość w postaci zbyt długiej obecności paska głośności na ekranie tv nie jest bezpośrednio spowodowana aplikacją Button Mapper i nie pomoże tutaj tajemna wiedza z zakresu jej obsługi, nie wiem czy już wspominałem bez znaczenia jest wersja pro czy free
4) odpowiedzialna za taki stan rzeczy jest usługa "ułatwienia dostępu", co na logikę ma sens, bo o to tutaj chodzi, żeby w jakiś sposób ułatwić obsługę urządzeń ludziom z niepełnosprawnościami
5) dla potwierdzenia swojej powyższej tezy dodam, że po włączeniu np. czytnika ekranu TalkBack, efekt wiszącego paska głośności również występuje
6) i teraz czy opisywany efekt włączenia usług ułatwienia dostępu występuje tylko na canal+ box, czy również na innych urządzeniach z androidem nie wiem, bo nie miałem potrzeby ich wcześniej uruchamiać i szczerze mówiąc, nawet mi się nie chce tego sprawdzać
7) pewnie można dalej jeszcze drążyć temat, kopać głębiej, ale to już ewentualnie zostawiam innym, dla mnie aplikacja Button Mapper nie jest na tyle istotna, żeby sobie tym głowę zawracać
8) i na koniec, to o czym tutaj sobie "dyskutujemy" może być tylko moją fanaberią i większość użytkowników nawet nie zwróciłaby na to uwagi, dlatego życzę wszystkim Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku ;)
Odpowiedz
Ułatwienia dostępu musza być aktywne i załączona usługa dla Button Mappera.

Z tego co zauważyłem część opcji nie działa wcale bo wymagany jest root ale to szczegóły.

Problemem boxa jest że GUI  nie ma  wskaźników ekranowych  tak jak mają to telefony, tablety. Do w pełni poprawnej obsługi wymagane jest czasem by te wskaźniki były widoczne na ekranie. Gdzieś tam w opcjach programu jest możliwość użycia emulacji ale raczej nie zawsze działa. 
W sumie na boxie działa niepoprawnie prawie  tak samo jak na telefonach czy tabletach z fizycznymi przyciskami funkcyjnymi.

Problemów z głośnością nie mam, podłączone mam akurat pod SPIDIF , monitor nie ma głośników może dlatego . Smile

I na przyszłość nie polecam instalowanie programu modowanego, zwykle jest dostosowany pod konkretne urządzenia lub starsze wersje systemu albo wręcz jak w moim przypadku w swojej instalce miałam moda na roota która działała na telefonie z rootem perfekcyjnie.   :/
Odpowiedz
Tuner może być oparty ochipset Sony CXD2880 wspierany w linuksie od wer. 3.0 ... powinien się pokazać w dmesq np. :: cxd2880_attach: CXD2880 driver (polecenie w konsoli #dmesq|grep cxd2880) ten chip jest używany w DVB-T/T2 Hat dla raspberry pi
PS byłbym wdzięczny gdyby któryś z posiadaczy tego boksa to potwierdził
Odpowiedz
(14-12-2021, 02:13 PM)mjw napisał(a): Coś może być na rzeczy bo z padem od ps4 też są problemy, a chiński pad działa bez problemu.

A jak podłączasz ten chiński pad? Mi dziś przyszedł techbite Flix Gamepad z alledrogo i nie mogę połączyć tego pada przez BT. Tak jak kolega wyżej pisał, pada znajduje, lecz przy próbie połączenia wyskakuje błąd. Po USB śmiga ale tu nie o to chodzi. Ten pad na raspberry i TV Philips Android TV , Chromecast, Firestik, PLAY Box łączy przez BT bez problemu. Czym to może być spowodowane? Dodam, że pady DS od PS4 tak samo miałem po BT. Po USB wcale nie działały. Tak samo na Mi Box.

Kolejne pytania co do tego boxa:
1. Czy można zwiększyć ilość stopni regulacji głośności?
2. Czy jest jakiś program co po np. Podwójnym kliku zabije aplikacje uruchomione w tle?
3. Jakich widżetów używacie w Wolf launcher?

Pozdro
Odpowiedz
REKLAMA:



Tego chinola normalnie podłączam przez BT i działa w przeciwieństwie do tego od PS4.

2. Po co ubijać aplikacje w tle? To już nie Android 6 Wink
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
Amazon Prime Video (wersja na ATV oczywiście) chyba "gryzie się" z innymi aplikacjami jeśli pozostawi się ją działającą w tle. Próbując przełączyć się bezpośrednio z Prime Video na Netflixa albo Playera, włącza się z powrotem Prime Video. Wychodząc z niej całkiem i zamykając problem znika, poza Primem wszystkie aplikacje działają równolegle jak należy i można się między nimi przełączać swobodnie.

Miałem od początku wersję 5.6.10, zaktualizowałem do 5.6.11 bez skutku.
Spotkał się ktoś może z podobnym problemem? Wiadomo, że Box certyfikacji dla Amazona nima a korzystam ciągle z oficjalnej nakładki C+ więc strzelam że tu może leżeć pies, czy ktoś na Wolf Launcherze mógłby sprawdzić?
Odpowiedz
(09-01-2022, 01:49 AM)mopik napisał(a): Amazon Prime Video (wersja na ATV oczywiście) chyba "gryzie się" z innymi aplikacjami jeśli pozostawi się ją działającą w tle. Próbując przełączyć się bezpośrednio z Prime Video na Netflixa albo Playera, włącza się z powrotem Prime Video. Wychodząc z niej całkiem i zamykając problem znika, poza Primem wszystkie aplikacje działają równolegle jak należy i można się między nimi przełączać swobodnie.

Miałem od początku wersję 5.6.10, zaktualizowałem do 5.6.11 bez skutku.
Spotkał się ktoś może z podobnym problemem? Wiadomo, że Box certyfikacji dla Amazona nima a korzystam ciągle z oficjalnej nakładki C+ więc strzelam że tu może leżeć pies, czy ktoś na Wolf Launcherze mógłby sprawdzić?

mam Wolf Launchera i nie mam problemu, o którym piszesz, od początku wersja 5.6.11

Podziękowali: mopik
Odpowiedz
Witam.
Posiadam MiBoxS z któego jestem zadowolony.
Potrzebuję kupić coś z dekoderem DVB-T2 do starego TV.
Czy Canal+ box będzie ok?
Głównie oglądam filmy z dysku sieciowego, YT, Vectra ale chcę mieć też dostęp do nieziemnej.
PS. Czy to prawda że na tym urządzeniu nie obejrzę programów +18?
Nie bardzo mi się widzi by to urządzenie narzucało mi czy dorosły człowiek może obejrzeć jakiś program/film który ma w rogu znaczek +18....
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości