Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANAL+ BOX 4K
@Galapagos Mam słuchawki bluetooth i także mam problemy.Na Netflixie jest ok, ale już na HBO MAX i Disney+ są problemy.Ciekawe jest to, że na Disney+(konto Wielka Brytania) mogę oglądać serial "Agenci Tarczy" to już w serialu "Moon knight" wywala jakiś błąd z połączeniem.Oczywiście po wyłączeniu słuchawek, wszystko wraca do normy.Na HBO MAX nic nie działa z włączonymi słuchawkami.Tak więc to nie jest wina naszych sprzętów, a wina aplikacji od Canal+.Może kiedyś to ogarną?
Odpowiedz
REKLAMA:



Oglądałem wczoraj coś na Kodi i nagle box zaczął się wyłączać. Myślałem że przypadkiem wcisnąłem przycisk wyłączania, ale jednak był to restart i nowa animacja Androida uświadomiła mi że przystawka dokonała autoaktualizacji.
Nie testowałem niczego tylko dokończyłem oglądanie tego co zacząłem, i mogę powiedzieć, że na plus jest na pewno więcej stopni regulacji głośności (sporo osób narzekało na to że jest ich zbyt mało).
Z minusów to podczas oglądania filmu na Kodi co jakiś czas w dolnej połowie ekranu wyskakiwał mi czarny/zielony prostokąt w różnych odstępach czasu na niecałą sekundę, raz przewinąłem materiał 10 sekund do tyłu żeby sprawdzić czy to nie problem z plikiem, ale prostokąt się nie pojawił.
Druga rzecz na minus to to, że zaraz po uruchomieniu Kodi zawsze miałem informację z wtyczki Elementum ze daemon zaczął pracować, teraz po uruchomieniu Kodi wtyczka Elementum wywaliła błąd informujący o tym, że daemon nie może wystartować. Pewnie jakiś problem z uprawnieniami.
Odpowiedz
(12-05-2022, 01:30 AM)jarecki123 napisał(a): @Galapagos Mam słuchawki bluetooth i także mam problemy.Na Netflixie jest ok, ale już na HBO MAX i Disney+ są problemy.Ciekawe jest to, że na Disney+(konto Wielka Brytania) mogę oglądać serial "Agenci Tarczy" to już w serialu "Moon knight"  wywala jakiś błąd z połączeniem.Oczywiście po wyłączeniu słuchawek, wszystko wraca do normy.Na HBO MAX nic nie działa z włączonymi słuchawkami.Tak więc to nie jest wina naszych sprzętów, a wina aplikacji od Canal+.Może kiedyś to ogarną?

Może to jakiś problem z DRM?
Odpowiedz
(12-05-2022, 01:30 AM)jarecki123 napisał(a): @Galapagos Mam słuchawki bluetooth i także mam problemy.Na Netflixie jest ok, ale już na HBO MAX i Disney+ są problemy.Ciekawe jest to, że na Disney+(konto Wielka Brytania) mogę oglądać serial "Agenci Tarczy" to już w serialu "Moon knight"  wywala jakiś błąd z połączeniem.Oczywiście po wyłączeniu słuchawek, wszystko wraca do normy.Na HBO MAX nic nie działa z włączonymi słuchawkami.Tak więc to nie jest wina naszych sprzętów, a wina aplikacji od Canal+.Może kiedyś to ogarną?

Żadna z aplikacji które używasz nie jest Canal+ tak samo inne aplikacje operatora w tunerze nie wpływają na to że masz problemy.
Też podpinam głośniki i słuchawki ( głownie sprzęty  SONOS albo SONY )  pod tuner przez BT i nie ma żadnych problemów.
Zwykle problemem są obsługiwane  wersje BT używane w tunerze i podpinanym sprzęcie. Czasami to problem z kompatybilnością w dół. Najlepiej jak sprzęt jest przynajmniej w równej wersji jaką ma tuner BTLE 4.2. W sumie przy tej wersji nie powinno być żadnym problemem nawet dla starszych sprzętów. 

Jak instalowałeś aktualizacje najnowszą najlepiej zresetować całkiem tuner i ustawić wszystko od podstaw. U mnie wszystko działało idealnie ale czasami były blipy i charczał dźwięk na słuchawkach czy głośniku, pomógł reset.

Nie używam zwykle aplikacji od C+, wyłączam wszystkie możliwe ( masz we właściwości aplikacji wyłączenie ) , instaluje tylko  Wolfa i inne apki.
Odpowiedz
Nie pisz do ludzi w tonie, że jak u ciebie działa, to pewnie u wszystkich okej, bo guzik się na tym znasz. I na forach, i w sklepie play można przeczytać wpisy dotyczące właśnie tego problemu. Żadne resety nie pomagają. Co pomaga, starsze wersje aplikacji, choć nie mam pewności czy to się sprawdzi w przypadku HBO lub Netflix. U mnie, mimo że sprzęt od Canal+ z fabrycznie wygraną apką, to doinstalowałem aplikację C+ do boxów dla firm trzecich. Problem znikł, nie wywala błędów, jednak jest to aplikacja sprzed półtora roku. Każda następna, a było ich w tym czasie aż 12, wywala ten sam błąd co na fabrycznie wgranej. Bluetooth w wersji 5.0.

(15-05-2022, 05:31 AM)dabroviec napisał(a):
(12-05-2022, 01:30 AM)jarecki123 napisał(a): @Galapagos Mam słuchawki bluetooth i także mam problemy.Na Netflixie jest ok, ale już na HBO MAX i Disney+ są problemy.Ciekawe jest to, że na Disney+(konto Wielka Brytania) mogę oglądać serial "Agenci Tarczy" to już w serialu "Moon knight"  wywala jakiś błąd z połączeniem.Oczywiście po wyłączeniu słuchawek, wszystko wraca do normy.Na HBO MAX nic nie działa z włączonymi słuchawkami.Tak więc to nie jest wina naszych sprzętów, a wina aplikacji od Canal+.Może kiedyś to ogarną?

Może to jakiś problem z DRM?
Mam podobne przypuszczenia. Problem z uprawnieniami.
Odpowiedz
Witam, box jakiś czas temu sam się zaktualizował, dzisiaj, gdy tata oglądał tv na tivimate, box nagle uruchomił się ponownie, akurat jak podniósł głowę z nad telefonu zobaczył tylko "ponownie uruchamiam" czy jakoś tak, box przywrócił się do ustawień fabrycznych. Ktoś miał podobny problem? Mam jeszcze jednego boxa u rodziców w sypialni i nie wiem, czy sytuacja się nie powtórzy? Ktoś mógłby pomóc, jak ewentualnie zapobiegać podobnym sytuacjom? Nie będzie mi się chciało znowu wszystkiego logować na boxach. Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



Może Ci się zaktulizował soft, tylko czemu reset się zrobił...
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
Stawiam że lewy TiviMate i spuchł. Sys szukał pamięci i ratował się restartem kasując wszystko po przeładowaniu.
@bakso55 jak masz TVM z witaminką to : cytat

Jeżeli nie zależy ci na nagrywaniu to lepsza jest 2.1.5

Jeżeli chcesz nagrywać to ma ta opcję wersja 2.8.0 ale minusem
 jest że co jakiś czas trzeba ją oczyszczać
 bo puchnie i po miesiącu potrafi mieć nawet kilka Gb.
Wersja 2.1.5 nie ma tych problemów. Co do obsługi reszty w tych apkach, listy,
 archiwum itd. to obie są takie same.
Odpowiedz
(19-05-2022, 05:36 PM)sky02 napisał(a): Stawiam że lewy TiviMate i spuchł. Sys szukał pamięci i ratował się restartem kasując wszystko po przeładowaniu.
@bakso55 jak masz TVM z witaminką to : cytat

Jeżeli nie zależy ci na nagrywaniu to lepsza jest 2.1.5

Jeżeli chcesz nagrywać to ma ta opcję wersja 2.8.0 ale minusem
 jest że co jakiś czas trzeba ją oczyszczać
 bo puchnie i po miesiącu potrafi mieć nawet kilka Gb.
Wersja 2.1.5 nie ma tych problemów. Co do obsługi reszty w tych apkach, listy,
 archiwum itd. to obie są takie same.
Właśnie oryginalny tivimate, nie wiem co się odjaniepawlilo, możliwe, że to wina wolfa? Na drugim boxie jeszcze canal, ale reszta ta sama
Odpowiedz
(19-05-2022, 05:36 PM)sky02 napisał(a): Stawiam że lewy TiviMate i spuchł. Sys szukał pamięci i ratował się restartem kasując wszystko po przeładowaniu.
@bakso55 jak masz TVM z witaminką to : cytat

bakso55
Właśnie oryginalny tivimate, nie wiem co się odjaniepawlilo, możliwe, że to wina wolfa? Na drugim boxie jeszcze canal, ale reszta ta sama


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja nie mam TVM a u mnie resetował się 3 razy w ostatnim tygodniu. Przedtem zresetował się 9 maja, po aktualizacji. Już wtedy się wściekłem i wgrałem backup na Google Drive. Teraz, po resecie, ładuję tylko x-plore, loguję się na Gdrive i wgrywam backupy. Po wczorajszym resecie nie wgrałem wszystkiego. Będę wgrywał powoli z przerwami, może znajdę przyczynę. Mój Box jest podłączony do anteny. U nas w ostatnim tygodniu codziennie włączali i wyłączali naziemną. Może to była przyczyna?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości