Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANAL+ BOX 4K
Po upnp działa elegancko jednak mnie zależy na dodaniu opisu do filmu z the movie database a niestety do serwera upnp nie można dodać typu zawartości i dlatego nie wyszukuje informacji ?i tutaj mam problem bo za nic nie mogę wykryć dysku HDD podpiętego pod USB,nie wiem jak powinno wyglądać wpis takiego udziału, próbowałem różnie
smb://IP boxa/storage/nazwa dysku jaką mi pokazuje np.w VLC/nazwa folderu
Nie mam pojęcia czy dobrze kombinuje
Odpowiedz
REKLAMA:



To użyj aplikacji która to robi , Kodi, Plexa itp .
Samo SMB tego nie robi wcale tak samo upnp bo nie są do tego przeznaczone mimo że potem ułatwiają dostęp do baz danych. To robi zawsze jakaś aplikacja np. w Kodi scrapper Filmwebu itp. itd..

Bardziej praktyczne wydaje sie zrobić to wszystko na jednym boxie to korzystają wszystkie urządzenia w sieci LAN, u siebie używam Nvidia Shield z Plex.
Jeśli chcesz z dwóch boxów na każdym boxie musisz konfigurować albo dla jednego boxą mieć dostęp do zasobów drugiego. Czasami takie kombinowanie przymuli terochę boxa na jakiś czas ale potem działa bez problemu.
Odpowiedz
(28-09-2022, 05:23 PM)Ktosi napisał(a): To użyj aplikacji która to robi , Kodi, Plexa itp .
Samo SMB tego nie robi wcale tak samo upnp bo nie są do tego przeznaczone mimo że potem ułatwiają dostęp do baz danych.  To robi zawsze jakaś aplikacja np.  w Kodi scrapper Filmwebu itp. itd..

Bardziej praktyczne wydaje sie zrobić to wszystko na jednym boxie to korzystają wszystkie urządzenia w sieci LAN, u siebie używam Nvidia Shield z Plex.
Jeśli chcesz z dwóch boxów na każdym boxie musisz konfigurować albo dla jednego boxą mieć dostęp do zasobów drugiego. Czasami takie kombinowanie przymuli terochę boxa na jakiś czas ale potem działa bez problemu.



Właśnie mam problem bo kodi nie wykrywa mi drugiego boxa zupełnie,ani po IP czy smb nie mogę się połączyć i dlatego używam tunera sat na enigmie jako serwera do tych dysków bo na nim nie mam problemu z wykryciem zarówno po smb jak i upnp/dlna i nie wiem czemu nie chce wykryć boxa na androidzie,a wolałbym mieć na tych boxach podpięte dyski HDD 
Odpowiedz
By były wykrywane to musi być serwer ( enigma2 ma ) a odbierający mieć klienta.

[Obrazek: WZ2VkF9l.png]

Zwykle VLC bez problemu radzi sobie z plikami na enigmie2. Tuner nadaje się jako serwer o wiele lepiej niz box zwłaszcza jak się na nim nagrywa.
Zresztą aplikacje czy pluginy kodi pozwialja sterować też i nagrywaniem czy timerami systemu.
Odpowiedz
(28-09-2022, 06:46 PM)hos777 napisał(a): [quote pid="40963" dateline="1664385806"]
Właśnie mam problem bo kodi nie wykrywa mi drugiego boxa zupełnie,ani po IP czy smb nie mogę się połączyć i dlatego używam tunera sat na enigmie jako serwera do tych dysków bo na nim nie mam problemu z wykryciem zarówno po smb jak i upnp/dlna i nie wiem czemu nie chce wykryć boxa na androidzie,a wolałbym mieć na tych boxach podpięte dyski HDD 

[/quote]

Na Enigmie masz serwer smb i możesz udostępniać pliki. Boxy na androidzie nie mają serwera smb i nie mogą udostępniać plików w sieci lokalnej.
Aby móc udostępniać pliki na boxie to trzeba mieć uruchomiony system CoreELEC lub LibreELEC. Te systemy mają w sobie serwer smb i domyślnie udostępniają w sieci dyski podłączone pod usb.
Nie na każdym boxie da się zainstalować wyżej wymienione systemy ale na allegro można za grosze (40 zł) kupić terminal z portami usb 3.0 i na nim zainstalować LibreELEC do udostępniania plików z dysków podpinanych pod usb.
Z udostępnionych dysków może korzystać kilka boxów. Jeżeli przerwiesz oglądanie na jednym boxie będziesz mógł wznowić oglądanie na innym boxie. Na dyskach możesz mieć filmy, seriale, muzykę, zdjęcia...
Odpowiedz
(28-02-2022, 06:12 PM)dabroviec napisał(a):
(25-02-2022, 06:36 PM)marys261 napisał(a):
(25-02-2022, 02:29 PM)Tomek napisał(a): Trzeba było oddać w ramach rękojmi - powód - nie działa. Oddają ci kasę i możesz wziąć nowego z półki.
Możliwe że msz rację ale wiesz ja ten dekoder kupowałem latem wtedy cena jego była 179zł teraz jest 249 zł więc może to powód braku wymiany tylko naprawa ?

Pierwsza rękojmia = sprzedawca może odmówić zwrotu pieniędzy lub wymiany i zaoferować naprawę.

Przy reklamacji trzeba zaznaczyć że chodzi nam o rękojmię a nie o gwarancję.

Tu nie jestem pewien, ale chyba jeśli sprzęt się zepsuje w ciągu 14 dni od otrzymania to można go zwrócić w związku z niezgodnością  z umową i otrzymać tym samym zwrot pieniędzy.


W przypadku gdy towar jest kupiony przez internet w ciągu 14 dni można go zwrócić bez podawania przyczyny.

Bardzo istotne jest, że jak napisał Dobraviec "przy reklamacji trzeba zaznaczyć, że chodzi o rękojmię a nie gwarancję". Ostatnio przy reklamowaniu skorzystałem z porady Dobraviec i dzięki rękojmi mam lepsze warunki niż podczas gwarancji. Nie wiedziałem o tym, dopiero przeglądając Forum dowiedziałem się o możliwości wyboru przez klienta formy przyjęcia reklamacji przez sklep tj. rękojmia lub gwarancja. Sklepy z reguły o tym nie informują i proponują naprawę reklamacyjną w ramach gwarancji...

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



(28-09-2022, 03:44 PM)hos777 napisał(a): Po upnp działa elegancko jednak mnie zależy na dodaniu opisu do filmu z the movie database a niestety do serwera upnp nie można dodać typu zawartości i dlatego nie wyszukuje informacji
No niestety, tak jak zauważyłeś, aby mieć opisy itd. filmy muszą pochodzić z udziału SMB, po UPnP to nie działa.

(28-09-2022, 03:44 PM)hos777 napisał(a): i tutaj mam problem bo za nic nie mogę wykryć dysku HDD podpiętego pod USB,nie wiem jak powinno wyglądać wpis takiego udziału, próbowałem różnie
smb://IP boxa/storage/nazwa dysku jaką mi pokazuje np.w VLC/nazwa folderu
Nie mam pojęcia czy dobrze kombinuje

A jakiej aplikacji używasz jako serwera SMB?
Odpowiedz
Jakis pomysl dlaczego ten boxik na kodi w apce UPC TV GO od mbebe zmiana kanalow trwa zdecydowanie dluzej niz to samo na PC? Inne apki jak TVP GO troche szybciej ale dalej wolno Sad Wifi stabilne 300Mbps
Odpowiedz
Bo box jest wolniejszy od pc i potrzebuje więcej czasu na przetworzenie skryptu.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Hmmm ogolne moje wrazenia z dzialania kodi na Canal+ Box vs PC sa takie, ze na boxie jest plynniej. Na PC potrafi mi lagowac, wyjscie do menu, listy kanalow to czasem kilka sekund myslenia. Przewodnik TV to juz w ogole potrafi sie zawiesic na PC a na boxie pstryk i jest. Z ciekawosci zainstalowalem jeszcze kodi z tymi samymi wtyczkami na sporo szybszym smartfonie i dziala to tak samo wolno niestety (przelaczanie kanalow bo samo menu to szybciej niz na PC). Wiec watpie, ze tu procesor ma az takie znaczenie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości