Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANAL+ BOX 4K
Podstawowa różnica to procesor S905x2 vs S905x4. Pierwszy taktowany 1.8 GHz drugi 2,0 GHz i obsługa kodeka AV1. Pamięci oba mają 2/16 GB.
Odpowiedz
REKLAMA:



Ghost12 dziękuję za odpowiedź.
A jak rozpoznać wizualnie?
Odpowiedz
Panowie, czy można zrobić jakoś backup oprogramowania dla Canal+ Box 4k, bo mam obawy, że mogą wykastrować obsługę DVB-T2?
Odpowiedz
Tam myślę że to BOX kupiony nie wypożyczany jak Play NOW - czyli twoja własność. Jakim prawek ktoś ma cię pozbawiać funkcjonalności za którą zapłaciłeś? Była by chyba niezła chryja, z Rzecznikiem Praw Konsumenta włącznie.
Odpowiedz
Zatem dlaczego następca jest już pozbawiony tunera DVB-T2?
Odpowiedz
Z tego co czytałem, to oficjalnie CANAL+ BOX został wycofany z rynku z powodu braku obsługi HbbTV, które jest u nas wymagane ustawą. Były głosy, że to wycofanie ma związek ze słabym zabezpieczeniem przed łamaniem DRM w tym konkretnym modelu (o ile dobrze zrozumiałem) ale pojawienie się modelu bez DVB-T2 sugeruje jednak, że to oficjalne tłumaczenie jest prawdziwe.

A co do wykastrowania obsługi DVB-T2: Musiałbyś chyba bardzo głęboko zagrzebać w oprogramowaniu i usunąć sterownik do tunera DVB-T2. Bo ogólnie, to potrzebujesz aplikację, która potrafi uznać ten tuner za źródło sygnału (np. Live Channels) i kanały będą działały. Czyli jeżeli jest sterownik i system widzi urządzenia, to cały problem to znaleźć aplikację, która potrafi je obsłużyć.
Odpowiedz
REKLAMA:



Pewnie jest prawny problem ze sprzedażą tunera bez obsługi hbbtv, dlatego nowy nie ma. Ale te już sprzedane są w posiadaniu ludzi i to inna bajka.
Unia chce wprowadzić limit energetyczny dla TV. Nie spełnia go żaden obecnie sprzedawany TV 8K. Czy kiedy takie prawo wejdzie to telewizory w posiadaniu mieszkańców Unii staną się nielegalne? No raczej nie, dotyczy to tylko produktów będących w sprzedaży w chwili wejścia prawa.
Jeśli tunery canal + miały w specyfikacji obsługę DVB-T/T2 to nie mogą nam tego wyłączyć, a jeśli wyłączą pewnie będzie można domagać się odszkodowania. Jeśli C+ sprzedawał coś "nielegalnego" to ich problem nie nasz.
Odpowiedz
(05-12-2022, 02:55 PM)marcinkk napisał(a): A co do wykastrowania obsługi DVB-T2: Musiałbyś chyba bardzo głęboko zagrzebać w oprogramowaniu i usunąć sterownik do tunera DVB-T2. Bo ogólnie, to potrzebujesz aplikację, która potrafi uznać ten tuner za źródło sygnału (np. Live Channels) i kanały będą działały. Czyli jeżeli jest sterownik i system widzi urządzenia, to cały problem to znaleźć aplikację, która potrafi je obsłużyć.

Gdzieś te bzdury wyczytał ?

Nic nie trzeba grzebać by wyłączyć tuner, zresztą się nie da wcale grzebać zwłaszcza w systemie.
Wystarczy jedna aktualizacja systemu i go nie ma dostępnego wcale.

Live Channels nie potrafi obsługiwać żadnych tunerów, korzysta tylko z gotowych z list programów i oprogramowania zainstalowanego do obsługi tunera. Jest tyko nakładką łączącą różne typy usług głownie streamingu, .
Odpowiedz
Witam. Posiadam boxa z gniazdem dvbt2. Od jakiegoś tygodnia nie mam w zakładce "Live TV" kanałów naziemnych. Ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem?
Odpowiedz
U mnie wszystko smiga ale podobno takie jaja są po aktualizacji. Sciagnij program live stream i zobacz czy ci chodzi naziemna.

Podziękowali: ssooqq
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości