Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canal+ box odświeżanie 120hz OLED
#1
Cześć,
Przymierzam się do zakupu nowego telewizora. Z informacji, których dokopałem się w internetach wynika, że przy większych matrycach (w moim przypadku 55") warto zainwestować w 120hz. Jednak OLEDy, bo głównie o tę technologię mi chodzi zwykle nie mają Android TV, a nie ukrywam, że jest to priorytet. Dlatego z pomocą przychodzą różnego rodzaju pudełka. Niestety w instrukcji Canal+ box wyraźnie jest napisane, że obsługuje jedynie 1080p/60kl (4k/60kl zresztą też). I teraz moje pytania: czy obraz z boxa będzie przez telewizor jakoś upscalowany do tych 120hz? Czy w takim razie nie ma sensu dokładać do matrycy 120hz bo i tak nie będzie wykorzystywana? Czy jedynym wyjściem jest kupić TV z Androidem (gdzie OLED 55" można już kupić z WebOS ~3200zl). Takie "wszystko mające" tv 120hz, OLED, Android to dzisiaj minimum 5k, a można wyhaczyć taniej, jeszcze z HDMI 2.1 z myślą o Xboksie.
Proszę o radę, zależy mi głównie na TiviMate i Kodi, ale obraz nie może męczyć oczu (stąd myślę, że 120hz OLED będzie najlepszym rozwiązaniem)
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Mój telewizor obsługuje 120Hz, a podłączono do niego box obsługuje maksymalnie 60fps. Nie widzę żeby coś było nie tak, tak samo mam podłączony dekoder sat i oglądając TVP 4K, który nadaje w sumie w 50fps wszystko wygląda miodzio.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Czyli w zasadzie nie przejmować się za bardzo brakiem tych 120hz na boxie, bo tv i tak zrobi robotę? W sumie to filmy w 120 klatkach jakoś dziwnie się ogląda, jakby kręcone amatorsko... Chodzi tylko o zniesienie migania i męczenia oczu słabym odświeżaniem
Odpowiedz
#4
Te 120Hz to raczej pod gry niż pod oglądanie filmów czy seriali, o ile któraś z konsol tyle osiąga natywnie. Chyba, że będziesz chciał podłączyć komputer i grać w gry w 4k 120fps.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Upscaling dotyczy rozdzielczości nie odświeżania. TV będzie działać z 60 Hz, albo i mniej w zależności jaki materiał filmowy odpalisz. Pomijając BOXa telewizja będzie wyświetlana w 25Hz, filmy lub inne materiały video ze smart TV lub BOXa w zależności od tego z jakiego źródła i w jaki sposób w przeważającej większości od 23 to 50Hz czyli klatek na sekundę. Jeśli aplikacja nie będzie potrafiła poprawnie przełączyć odświeżania (czyli tv pracuje np. w 60 Hz a film ma się wyświetlać np. w 24) to co pewien czas będzie na ekranie niemiłe mikroprzycięcie. Co to 120Hz to materiałów video z takim odświeżaniem praktycznie brak (są jakieś sample testowe) czy są takie materiały na YT tego nie wiem, poszukaj. Jeśli chciałbyś BOXa który pracowałby z takim odświeżaniem to musisz szukać takiego który obsługuje HDMI 2.1 - nie ma chyba jeszcze takiego z certyfikowanym ATV, nawet Shield Pro na HDMI 2.0b. Z innych urządzeń HDMI 2.1 wspiera PS5 i nowy XBOX i właśnie pod gry są robione TV 120Hz. Czy warto dopłacić? Ja do LG na nanocell dopłaciłem choć ani PS ani X jak na razie nie posiadam.
Odpowiedz
#6
Mam Xboxa Series X, który obsługuje 4k/120kl, ale z żalem muszę przyznać, że rzadko z tej zabawki korzystam z racji braku czasu... Głównie tv służy do oglądania telewizji, dlatego obawa przed przed tym, że zamiast dostarczać rozrywki i wywoływać efekt wow z opuszczaniem szczęki to telewizor nie będzie wykorzystywał w pełni swoich możliwości
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
120hz w TV to bardziej do oglądania sportu, lub gry.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#8
Aby przesłać z zewnętrznego urządzenia sygnał 120Hz potrzebne jest HDMI 2.1. Telewizory OLED o takiej specyfikacji to górna półka, także cenowa. Inna sprawa to sygnał 120Hz. W tej chwili to jedynie gry na XSX i PS5.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości