Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wtyczką PVR IPTV Simple Client
#1
Zainstalowałem na moim Raspberry PI 3B system OSMC z najnowszego, dostępnego obrazu - 2020.11-1 z Kodi 18.9 i zauważyłem problem we wtyczce PVR IPTV Simple Client. Jest to klient TV, na którym mam skonfigurowaną swoją TV WP Pilot. Wtyczka pochodzi z wbudowanego repozytorium systemowego OSMC. Problem polega na tym, że każdorazowo po włączeniu lub restarcie mojego RPI 3B muszę wykonywać polecenie: Ustawienia - Telewizja - "wyczyść dane", bo jak tego nie zrobię to nie mam żadnych ikonek - loga kanałów, przy nazwach kanałów na liście kanałów do oglądania. Ikonek również nie ma na liście ostatnio odtwarzanych (są tylko jednakowe "telewizorki" z nazwą kanału). W Przewodniku też brak jest ikonek. EPG działa prawidłowo. Próbowałem na czysto, od nowa instalować OSMC i wtyczkę, sprawdziłem dokładnie konfigurację wtyczki PVR IPTV. Konfiguracja OK ale problem ze znikającymi ikonkami jest. Na drugiej karcie SD mam Libre Elec 9.2.6 też z kodi 18.9, ale tutaj wszystko jest OK ikonki we wspomnianej wtyczce pojawiają się prawidłowo. Czy ktoś się spotkał może z tym problemem?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Na Xbianie kodi 18.9 raspberry pi 4 też tak mam, ale wystarczy uruchomić dowolny kanał i wszystkie ikony kanałów wracają na miejsce.
A więc bez grzebania w ustawieniach, masz ustawione "loga kanałów ze źródła XMLTV" i "Preferuj dane z XMLTV" w ustawieniach IPTV SIMPLE CLIENT ?
Odpowiedz
#3
(20-07-2021, 04:34 AM)jon1022 napisał(a): Na Xbianie kodi 18.9 raspberry pi 4 też tak mam, ale wystarczy uruchomić dowolny kanał i wszystkie ikony kanałów wracają na miejsce.
A więc bez grzebania w ustawieniach, masz ustawione "loga kanałów ze źródła XMLTV" i "Preferuj dane z XMLTV" w ustawieniach IPTV SIMPLE CLIENT ?
Ustawienia sprawdzałem i jest wszystko OK. a z tym uruchamianiem dowolnego kanału to tylko na razie raz w ciągu dwóch dni testowania i restartów i wielokrotnego uruchamiania i wyłączania kanałów - tylko raz rzeczywiście zdarzyło się, że po uruchomieniu kanału ikony wskoczyły. Jednak po resecie i ponownej próbie uruchomienia dowolnego kanału - ikony nie chcą zaskoczyć. Więc u mnie nie jest to regułą i tak to nie działa. Jednak dzięki za sugestie i popróbuję jeszcze z tym uruchamianiem kanałów a może u mnie będzie działać na jakiś konkretny kanał - jeszcze to lepiej przetestuje.
Odpowiedz
#4
No to pozostaje zmienić ten OSMC na libreelec lub xbiana, w OSMC często coś jest skopane albo naprawione pół roku po innych systemach Wink
Odpowiedz
#5
We wtyczce spróbuj ustawić jeszcze w Logo kanałów / Lokalizacja  Ścieszka zdalna (adres internetowy)
Bazowy a..........  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. 
Jak nie pomoże to lokalizacja na Local path  i wskaż folder z logo. Oczywiście picony musisz sobie ściągnąć na sprzęt i do folderu dodać ścieżkę. Tu zip wypakuj go : By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Po zmianach restart i czyszczenie wtyczki TV. Pozdrawiam Smile

Podziękowali: kris777
Odpowiedz
#6
(20-07-2021, 03:52 PM)jon1022 napisał(a): No to pozostaje zmienić ten OSMC na libreelec lub xbiana, w OSMC często coś jest skopane albo naprawione pół roku po innych systemach Wink
Libreelec miałem do tej pory i owszem, nie narzekałem do teraz, kiedy chciałem do mojej maliny zainstalować moduł onoff SHIM Pimoroni żeby mieć możliwość uczciwego włączania i wyłączania RPI. Niestety trochę jednak się pośpieszyłem nie zbadawszy przedtem tematu, że libreelec ma znacznie okrojonego linuksa (tylko do odczytu), problemy z działaniem skryptów (onoff SHIM za żadne skarby nie chciał mi działać) i stąd przesiadka na OSMC - tu mój włącznik onoff Pimoroni zainstalował się bez najmniejszych problemów no, ale jak to mówią: "jak nie urok to sr......" i wyszły inne problemy. Więc może rzeczywiście spróbuje xbiana. Czytałem, że też ma pełnego linuksa i nie powinno być problemów z instalacją dodatkowych usług itp.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Xbian to dość specyficzny projekt, nie ma takiej bazy użytkowników i jest rozwijany przez jednego programistę Smile 

Mimo to ma co tygodniowe aktualizacje i jest oparty na Raspberry pi OS czyli pełnoprawny linux pod maską...

Używam go od kilkunastu miesięcy na Raspberry pi 4 i żadnych większych problemów nie miałem, wcześniej kilka lat miałem OSMC ale ostatnio jego autor dba już chyba tylko swój biznes i firmowe urządzenie sprzedawane z OSMC (Vero 4k+)
Wersja OSMC dla raspberry pi 4 pojawiła się dopiero niedawno ponad półtora roku po premierze komputerka....tak że dziękuję za taki OS Big Grin
Odpowiedz
#8
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości