Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[SPRZEDAM] Taśma LED + sterownik a'la Ambilight
#51
Witam chciałabym to zamówić tylko nie znam się za bardzo najleepiej podajcie linka z ebay lub aliexpres i napiszcie jaką długość taśmy wybrać pod tv 75ali ? Dzieki za pomoc
Odpowiedz
REKLAMA:



#52
Mało kogoś obchodzi co chcesz zamówić jak bo możesz sobie kupić cokolwiek co nazywa się ambilight. Nie wiadomo na czym i do czego będzie podłączone by sterować ambilight.
Zamawia się pod określony sprzęt i oprogramowanie.

Długość taśmy dla konkretnego TV i ilości obsługiwanych boków ustala sie na podstawie ilości diod i zagęszczenia tych diod na pasku. Prościej to trzeba tyle tyle taśmy by jej długość była przynajmniej równa albo większa niż suma boków TV na które ją założymy.
Odpowiedz
#53
Chciałbym podłączyć to do mi boxa który z dostępnych zestawów na ali expres zamówić ?
Który zestaw jest lepszy 30 diodowy czy 60 diodowy ?
Odpowiedz
#54
Ten zestaw bedzie dobry ? By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#55
Każdy jest dobry a czy będzie działał w ogóle to się dowiesz jak podłączysz.
Odpowiedz
#56
Mam pytanie w jakiej odleglosci od krawedzi telewizora macie przyklejone ledy ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#57
Możesz w dowolnej jak pasuje, zależy po prostu od profilu pleców TV.
Najlepiej według mnie to ok 1-3 cm czyli praktycznie w tym obszarze w jakim jest robiony pomiar koloru przez oprogramowanie.

Jeśli są zaokrąglone boki to można zastosować ramkę, do wyboru z tego co masz pod ręką: listewki drewniane, aluminium czy plastik.
Sam robiłem z profilami aluminiowy i plastikowymi. Najpierw ramkę a potem tylko zamontować na plecach TV.

Można też na scianie jeśli tv wisi praktycznie przyłóżony do ściny ale należy pamiętać że diody mają byc pod kątem przynajmniej 90 stopni.
Odpowiedz
#58
Jak plecy telewizora są calkowicie płaskie
to zastanawiam się czy diody mogą być przyklejone na płasko czy muszą być koniecznie pod kontem 90 stopni ?
Odpowiedz
#59
Jam mam na płasko przyklejone i jest ok. Tylko mam jasną ścianę i TV oddalony od niej 30 cm.
Odpowiedz
#60
Mi bardziej chodziło o montaż na ścianie a nie na TV.
profil montuje się na boku.


[Obrazek: alu-epoxy-2_images_lead_small.jpg]

Montowałem też taśmy oparte na Neon Flex , na nich można osiągnąć niezły efekt ambilight, a do montażu na ścianie nadają się idealnie. Jedyna wada to że są droższe niż zwykłe taśmy led. 

[Obrazek: Digitalpixelrgbneonflex24V_1_35da8fa1-57...1693410658]



Tak patrząc na Philips z Ambilight można też zauważyć że tam LED zwykle jest dodatkowo pod katem ok 45 stopni odchylona.
Odchylenie LED pozwala na poszerzenie obszaru oświetlanego. Przy LED montowanych na płasko większośc efektu ambilight jest najlepsza za TV. Wink

p.s W domu też stosowałem takie rozwiązanie montażu na ścianie ale po zmianach, przeniesieniu TV na inną ścianę i na duży uchwyt ruchomy przy TV 58″ i odchylonym od ściany niestety efekt wygląda paskudnie to pozostało mi korzystać z oryginalnego Ambilight w TV.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości