Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[SPRZEDAM] Taśma LED + sterownik a'la Ambilight
A ja kupiłem 2 i działają perfekcyjnie na CoreElce. Testowałem także pod win7 i było ok. Zawsze można fleszować układ na nowo. Nie rozumiem Twoich obiekcji. Teraz wszystko produkowane jest u Chińczyków, czemu akurat Arduino ma być gorszy. Mam także Arduino uno R3 made in Italiy. Działa identycznie. Stawiam że i ten Włoski także był wyprodukowany w Chinach.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:

(09-25-2021, 09:30 PM)Ktosi napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Problemu to raczej nie ma wcale z winy systemu tylko dziadowskich układów tych sterowników i chipsetu kontrolera COM, zwykle w takim pudełku sterownika  to tanie układy  Arduino Nano.
W życiu nie kupił bym zestawu takiego badziewia zwłaszcza na Ali. . 
Ten badziew to w większości Arduino nano (choć mi się trafił jeden zestaw ciut mniejszy, ciut lepiej działający - po podłączeniu do lapka i tak wyszło że to klon Arduino). I tak jak wszystko jest robiony w Chinach. Owszem. Możesz sam sobie wszystko zebrać i poskładać, w tym taśmę LED robiona przez Niemców (te co do passatów dawali) a zasilacz jedyny z dozwolonej listy na elektrodzie. Tylko po co, i jaki sens ekonomiczny - wyjdzie cię to 3-4x drożej + zabawa w programowanie układu. Za cenę 80-200 zł masz świetnie działający zestaw, który podłączasz w 3-4 minuty i działa perfekcyjnie (tak - rok temu kupiłem za 87 zł zestaw 4m/60led - w promocji i z kuponami allegro). Ba - nawet kolega podał sterownik do czegoś takiego jak windows.
Proponuje czasem wyjść na zewnątrz i rozejrzeć się dookoła. Wszystko jest z chin. Samochód który cię mija, sukienka pani przed tobą...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Chciałem dobrze a tu dyskusja Smile ale, co prawda to prawda większość rzeczy w koło nas pochodzi z Chin tylko zupki "chińskie" robi się w Polsce Smile
Niepokoi mnie twój brak wiary.
(org. I find your lack of faith disturbing.)
Darth Vader
Odpowiedz
Tu nie chodzi o to że z Chin bo wiadomo że wszystko co tanie tam robione. Głownie chodziło mi o jakość i działanie. Samemu można zrobić podobny zestaw taniej do gotowego niezależny od kabli, sterowników bo wszystko działa po wifi np na Wemos albo NodeMCU które są 10x szybsze i wydajniejsze od Arduino.

Czy gotowe zestawy tak świetnie działają to już inna sprawa, na Windowsie i na Androidzie nie działają dobrze na obrazie 4K, masz też blokadę DMR na Netflix, czasem na Youtube i większości programów streamingowych nie będzie wcale efektów ambilight chyba że do sterowania używa się Coreelec/Libereelec albo sygnał przetwarza sie przez grabber , potem wystarczy tylko KODI, plugin Hyperion-NG i można sterować kilkoma paskami na raz .
Odpowiedz
Z ciekawości - masz jakiś poradnik jak to ogarnąć z wemos
Ok. Już mam
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości