Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4K Ciemny i Zajasny Obraz + Szumy - Rozwiązany - Aktualizacja do 19.1 Matrix pomogła
#1
OK Rozwiązałem problem aktualizując Kodi-ego do 19.1 Matrix. Wcześniej nie aktualizowałem ponieważ 19.0 czy 19.1 miało problem z chwilowym brakiem kompatybilności z wtyczkami jakich używam, dziś po aktualizacji wszystkie już działają.



Witam szukam po całym forum i nie mogę namierzyć.

Zauważyłem już kiedyś iż Kodi 18.9 ma problem z niektórymi filmami powyżej 1080p, dochodzi do momentów iż filmy są ciemne w innych momentach są aż przekoloryzowane (za jasne) a dodatkowo wychodzi iż nakładany jest jakiś dziwny szum. Bawiąc się jasnością i kontrastem dało się obejrzeć lecz nie dziś ponieważ postanowiłem odpalić sobie film 4K no ale moim oczom pokazał się problem przedstawiony poniżej na zdjęciach. Film jest ciemny w ciemnym otoczeniu w kolorowym aż kipi przebarwieniem natomiast w normalnej scenie jest lekko za jasno/osoby czarnoskóre są perfidnie czarne a niebieski led wygląda jak neonówka. Domyślam się iż problem leży w kodekach czy jest mi ktoś w stanie opisać jak to naprawić od A do Z.




Bawiłem się ustawieniami podczas odtwarzania dostępnych z menu na pasku filmu ale nic to nie dało.

Ustawiałem tutaj Metoda Usuwania Przeplotu oraz Metoda skalowania ale różnicy nie było wcale.




Dla przedstawienia o co chodzi dodaję zrzut z KMPlayera (Górny) oraz Kodiego (Dolny) z miejsc ciemnych i normalnych.


Obraz w ciemnych miejscach:

[Obrazek: Ciemny-Obraz.png]

Obraz w normalnym oświetleniu:

[Obrazek: Koloryzowany-Obraz.png]
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Błędna interpretacja hdr?
Odpowiedz
#3
(22-08-2021, 03:53 PM)somer napisał(a): Błędna interpretacja hdr?
Postanowiłem zaryzykować i zaktualizować Kodi z 18.9 do 19.1 i już działa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości