Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UPlayer, dobry odtwarzacz wideo na Androida.
#11
Aplikacje VXG Video Player 2.1.8 oraz VXG IPTV Player 1.3.9 zapisują linki, łącza audio-wideo, aby móc z nich później korzystać bez odwiedzania stron internetowych.

W odtwarzaczach wideo VXG Video Player 2.1.8 oraz VXG IPTV Player 1.3.9 następuje automatyczne zapisywanie wykrywanch linków audio/wideo (podczas otwierania filmów ZEWNĘTRZNYM PLAYEREM VXG Video Player 2.1.8 lub VXG IPTV Player 1.3.9), bardzo podobnie jak w przeglądarce Amaze Browser, dzięki czemu można z nich korzystać później bez ponownego odwiedzania stron internetowych, ale "link do multimediów (filmu) zwykle wygasa po pewnym czasie, na przykład po 1 dniu lub kilku godzinach. Po ponownym otwarciu filmu, serwer odeśle nowy wygenerowany link, który ponownie będzie aktywny przez kilka godzin." Zapisane linki można odtwarzać  odtwarzaczem audio-wideo VXG Video Player 2.1.8 lub VXG IPTV Player 1.3.9 w zależności od tego którym film był otwierany (zapisane linki do filmów znajdują się w zakładce Streams lub na pierwszej stronie po lewej ekranu).

W zależności od potrzeb polecam ustawić w ustawieniach VXG Video Player 2.1.8 oraz VXG IPTV Player 1.3.9:

Przy problemach z dekodowaniem filmu wchodzimy w tryb wybierania dekodera, który załączamy klikając w trybie pełnoekranowym na trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie na Settings/MEDIA/Video  Enable the Native video decoder. - WYŁĄCZONE  (tj. wyłączamy H/W - Hardware decoder, zmieniając na S/W - Software decoder, gdy jest problem z dekodowaniem H/W).

W RECORDING, Enable NIE ZAŁĄCZAMY jak mamy mało miejsca w pamięci wewwnetrznej urzadzenia Android.

Poniżej pliki apk, nie zmodowane, do pobrania z dość bezpiecznych stron internetowych (nie zalecam jadnak z zasady instalacji żadnych plików apk na telefonach/smarfonach):


VXG Video Player 2.1.8  (VXG StreamLand)  Rozmiar pliku APK: 25,4 MB:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

VXG Video Player 2.1.8  (VXG StreamLand) Info, w tej wersji:
1. Dodano obsługę dekodera H/W  HEVC (H.265)
2. Naprawiono synchronizację A/V dla niektórych strumieni po pauzie i utracie sieci
3. Naprawiono problem polegający na utracie ostatnich dekodowanych klatek w dekoderze wideo (SW/HW)
4. Naprawiono pozycję zmiany w plikach mp3, jeśli w pliku mp3 znajduje się jeden obraz.
5. Naprawiono kilka błędów

Cechy:
-Wsparcie dla HEVC (H.265), AVI, 3GP, M4V, MP4, WMV, FLV, MPEG, MPG, MOV, RM, VOB, ASF, MKV, F4V, TRP, TS, TP itp.
-Obsługa strumieni HTTP-HLS, RTSP, RTP, UDP (strumień Multicast), RTMP, MMS
-Możliwość identyfikacji wszystkich filmów i plików audio dostępnych na urządzeniu z systemem Android
-Możliwość korzystania z najmniejszych zasobów sprzętowych i prawidłowego korzystania ze sprzętu z Androidem.
-Bardzo szybkie ładowanie plików do odtwarzania
-Możliwość bardzo szybkiego odtwarzania na urządzeniach z procesorami wielordzeniowymi.
-Kontrola nad listą strumieni z możliwością dodawania i usuwania strumieni
-Wyświetlaj filmy podczas ładowania na liście plików
-Możliwość odtwarzania formatu FLV bez konieczności instalowania Flash Playera
-Wyświetl miniatury plików lokalnych
-możliwość cyfrowego powiększania
-Pobieranie i odtwarzanie listy M3U
-wyszukiwanie wszyskich plików wideo

Dzięki swoim cechom  VXG Video Player 2.1.8 (VXG StreamLand) jest odtwarzaczem dla urządzeń z systemem Android, która umożliwia odtwarzanie zdecydowanej większości różnych formatów audio-wideo. Można więc go używać do odtwarzania różnych formatów wideo. Aplikacja VXG Video Player 2.1.8 (VXG StreamLand) może odtwarzać Twoje pliki w dużej jakości na urządzeniach z wielordzeniowymi procesoremi. Ten odtwarzacz obsługuje również różne formaty audio.


VXG IPTV Player 1.3.9  Rozmiar pliku APK: 33,9 MB
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Obydwie aplikacje są oparte na VXG Player SDK, mają tą samą podstawę.

Uwaga.  Aplikacje VXG Video Player 2.1.8 oraz VXG IPTV Player 1.3.9 można zastosować na każdym sprzecie z Androidem 4.2+ w tym na Androdzie TV, jednak sterowanie pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową (działa również klawiatura bezprzewodowa).

Pozdrawiam


Edycja.  Uzupełnienie informacji o VXG Video Player 2.1.8 oraz VXG IPTV Player 1.3.9:

Do prawidłowego działania odtwarzaczy Audio-Wideo trzeba przy braku wyświetlania obrazu wybrać w ustawieniach opcję dekodowania SW lub HW. Zauważyłem, że na aplikacjach, które są odbierane strumieniowo np. takie jak YouTube i cda.pl zdecydowanie najstabilniej działa dekodowanie obrazu przez SW, nie jest to jednak regułą, niekiedy lepiej wybrać dekodowanie HW. Bynajmniej przy problemach z odbiorem wideo koniecznie należy wypróbować oba sposoby dekodowania wideo, tj. jak nie działa HW, wyłaczyć HW, nastąpi zmiena na dekodowanie SW.

Nadmieniam, że VXG Video Player w wersji 2.1.7 nie obsługuje kodeka HEVC (H.265), dopiero od wersji  VXG Video Player 2.1.8  (VXG StreamLand) praktycznie wszystkie kodeki są obsługiwane:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

VXG Video Player 2.1.8 oraz VXG IPTV Player 1.3.9 bardzo dobrze się sprawują jako zewnętrzne odtwarzacze w przeglądarkach internetowych, które mają obsługę zewnętrznych odtwarzaczy wideo lub zapisują linki do filmów podczas ich otwierania np. w przeglądarkce Dolphin 12.0.18 oraz w przegladarce Amaze Browser.
Odpowiedz
REKLAMA:#12
W niniejszym wątku zostały wymienione już prawie wszystkie godne uwagi odtwarzacze audio-wideo. Odtwarzacze MX Player, ArchosVideo oraz Nova Video Player są w wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Z ważniejszych aplikacji do odtwarzania wideo pozostał VLC, jest to z pewnością jeden z najbardziej popularnych playerów, jeśli chodzi o odtwarzanie wideo na Androida. Wynika to z faktu, że jest dobrze opracowaną aplikacją na Androida bez reklam. Aplikacja VLC na Androida może z łatwością odtwarzać niemal każdy format wideo. Wszystkie wersje VLC media player od numeru 3.0. mają dużo opcji, np. obsługę HDR, obsługę Google Chromecast, jak także filmików w 360 stopniach. Obsługiwane kodeki to między innymi H.264 i HEVC/(H.265), TTML, HQX itd. aplikacja jest w stanie poradzić sobie także z odtwarzaniem plików HD/FHD/4K/8K. 
Źródło: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jak to zwykle bywa z wersji na wersję aplikację stają się coraz większe. Ja poniżej proponuję wersję VLC 3.1.7 (w szczególnosci na wolniejsze urzdzenia z Androidem).  Dane aplikacji oraz link do pobrania wersji VLC 3.1.7 media player, plik APK tylko 25 MB.  VLC 3.1.7 media player  (arm-v7a) (Android 4.2+):
Aplikacja: VLC Wersja: 3.1.7  armeabi-v7a
Wielkość pliku APK: 25 MB (26 213 814 bajtów)
Obsługuje instalację na zewnętrznej pamięci masowej.
Minimalne wynagania: Android 4.2 (Jelly Bean, API 17)
Obsługuje Android, Android Auto, Android TV
Plik APK do pobrania ze strony APKMirror:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ta wersja ma znakomitą obsługę wszystkich otwartych linków z filmami, ale do poprawnego dzialania, w szczególnosci na wolniejsze urzdzenia z Androidem potrzebna jest wczesniejsza konfiguracja w ustawieniach.

Istotne ustawienie, do stabilnego odbioru filmów:
W Menu wchodzimy w zakładkę Inne/Ustawienia/Przyspieszenie sprztowe/Wyłączone

Przydatne jeszcze jest wznowienie odtwarzanych filmów:
W Menu wchodzimy w zakładkę Inne/Ustawienia/Obraz/Wznów odtwarzane filmy/Wyświetl potwierdzenie

Dobrze działa opcja w Menu - Historia, mamy linki do filmów które były otwarte. Klikając na link otwieramy film. Po kliknięciu pilotem Air Mouse lub lewym przyciskiem myszki bezprzewodowej otwieramy interfejs sterowania i najważniejsze w górnym prawym rogu mamy ikonkę z poziomymi kreskami oraz znakiem play. Po kliknięciu na tą ikonkę wyświetlają się nam wszystkie linki, które dowolnie możemy otwierać. Obok linków są trzy pionowe kropki, które po uprzednim kliknięciu dają nam możliwość usunięcia danego linku. Istnieje też możliwość usunięcia wszystkich linków:
W Menu wchodzimy w zakładkę Inne/Ustawienia/na samym dole listy- Zaawansowane/Wyczyść historię odtwarzania/Wyczyść historię odtwarzania Czy jesteś pewny? jak tak - OK

Uwaga.  Aplikację VLC 3.1.7 media player można zastosować na każdym sprzecie z Androidem 4.2+ w tym na Androdzie TV, jednak sterowanie pilotem pilotem od Android TV jest ograniczone do podstawowych funkcji.  Pełne sterowanie aplikacją VLC 3.1.7 media player możliwe jest pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową (działa również klawiatura bezprzewodowa).

Dla zainteresowanych funkcjonalną, ale lżejszą wersją VLC, polecam wypróbować VLC w wersji 3.1.7

Pozdrawiam


Edycja. Na niektórych urządzeniach z Androidem niekiedy może być propblem z wesją VLC 3.1.7, wtedy należy wypróbować wersję VLC 3.4.2:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Poniżej zalety i wady VLC w wersji 3.4.2

Zalety VLC 3.4.2 media player:
Obsługuje praktycznie wszystkie formaty audio i wideo.
Stabilne działanie.
Działa na urządzeniach z Androidem od wersji 4.2 i nowszych.
Aplikacja bezpłatna i bez reklam.
Po instalacji VLC nie następuje tzw. wzbudzenie Facebooka co skutkuje tym, że Facebook rozrasta się do przeszło 240 MB...

Wady VLC 3.4.2 media player:
Niestety, ta wesja zajmuje dość sporo miejsca w pamięci wewnętrznej Androida... Przed instalacją VLC 3.4.2 plik APK ma około 31 MB, a po instalacji aplikacja VLC 3.4.2 zajmuje około 110 MB w pamięci wewnętrznej Androida.

Dla chcących potestować - nocne kompilacje odtwarzacza multimedialnego VLC tj. wersje Beta:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Obie podane wersje VLC tj. VLC 3.1.7 media player i VLC 3.4.2 media player  dobrze się sprawują jako zewnętrzny odtwarzacz w przeglądarkce Dolphin 12.0.18 oraz w przegladarce Amaze Browser do ogladania filmów.

Wątek, przeglądarka Dolphin 12.0.18:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Wątek, przeglądarka Amaze Browser:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#13
A znacie coś ciekawego pod Android TV ( tv philips)
Większość tu wymienionych odtwarzaczy słabo działa lub się nie uruchamia
Na razie najlepiej mi podchodzi MXplayer
Odpowiedz
#14
Na nPlayer wszystko działa i się uruchamia. Tylko jedna uwaga, którą trzeba zastosować:
Uwaga!!!!!!  Odtwarzacz multimedialny  nPlayer nie ma najmniejszych problemów z odtwarzaniem audio-wideo, odtwarza WSZYSTKIE filmy dekodowane SW oraz zdecydowaną większość dekodowaną przez HW, ale ZAZNACZAM, że wczęsniej trzeba wybrać w ustawieniach dekoder SW. Zmiana w odtwarzaczu nPlayer w ustawieniach z domyślnego H/W na domyślny dekoder S/W:
Setings/Video/Decoder H/W-wyłaczony
(oczywiscie wszystkie kodeki Hardware Codec są załączone, aby były aktywne przy ewentualnym ręcznym załączeniu z S/W na H/W tzn. w trakcie wyswietlania filmu).

Aplikacja nPlayer posiada badzo wygodny i funkcjonalny interfejs użytkownika, w tym funkcję Playlist/Recently Played tj. Lista odtwarzania/Ostatnio odtwarzane (szybki dostęp do wybranych multimediów w postaci linków z wideo). W czasie kliknięcia i odtwarzania filmu online przez nPlayer następuje momentalnie automatyczne zapisywanie wykrywanch linków audio/wideo (otwieranych filmów), dzięki czemu można z nich korzystać później bez ponownego odwiedzania stron internetowych, ale "link do multimediów (filmu) zwykle wygasa po pewnym czasie, na przykład po 1 dniu lub kilkunastu godzinach. Jednak po ponownym otwarciu strony serwer odeśle nowy wygenerowany link, który znowu będzie aktywny przez kilkanaście godzin." W Menu w zakładce Playlist/Recently Played, możemy oglądać wybrany film, po uprzednim wybraniu na wyświetlonej planszy odtwarzacz nPlayer (może być kilka aplikacji do wyboru, nPlayer należy wybrać klikając pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową), jest też możliwość usunięcia wybranego linku przez opcję Delete tj. kasować.

Oczywiście nPlayer ma obsługę Android TV, pilotem od sprzętu Android TV. Do tego nPlayer ma rozbugowane funkcje sterowania, doskonale sprawdza się pilot Air Mouse (działają piloty Air Mouse wszystkich producentów), ewentualnie można stosować też myszkę bezprzewodową podłączoną pod wejście USB.  Poniżej, opis, sterowanie aplikacją pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową.
– nPlayer obsługuje pop-up play -wyskakujące/pływające odtwarzanie wideo, w tym celu kliknij szybko dwukrotnie na ekranie (klikanie  odpowiednikiem lewego przycisku myszki): Pojawi się wyskakujące/pływające okienko Pop-up tj. zmniejszony obraz filmu i można dalej oglądać wyświelaną treść filmową, okienko można łatwo zamknąć, lub powiększyć aby zyskać dostęp do całej treści. Okienko jest tzw. pływające, ponieważ można je dowolnie przesuwać. Kliknięcie dwukrotnie przycisku cofania, cofa ekran do strony HOME. Wyskakujące/pływające okienko czasem jest bardzo przydatne, działa zawsze bardzo stabilnie bez żadnego problemu.
– szybkie pojedyńcze kliknięcie w czasie odtwarzania filmu: menu interfejsu sterującego odtwarzaniem
– Przeciągnij poziomo niebieski pasek: Regulacja pozycji odtwarzania
– Przeciągnij pionowo w prawej połowie ekranu: Regulacja głośności
– Przeciągnij pionowo w lewej połowie ekranu: Regulacja jasności
– Przeciągnij poziomo na tekście napisów: Przejdź do poprzedniego/następnego tekstu napisów
– Przeciągnij pionowo na tekście napisów: Regulacja pozycji napisów

Funkcje nPlayer:

1. nPlayer oficjalnie obsługuje DTS (DTS HD ), DTS Headphone:X, Dolby (AC3, E-AC3).
2. nPlayer to uniwersalna aplikacja. Możesz go zainstalować na dowolnym innym urządzeniu z systemem iOS i Android.
3. Nie musisz przechowywać plików wideo w urządzeniu o ograniczonej przestrzeni dyskowej. Potężne i różnorodne technologie sieciowe nPlayera pomogą Ci przesyłać je strumieniowo ze zdalnych urządzeń.
4. Oficjalnie obsługuje kodek audio DTS (DTS HD)
5. Oficjalnie obsługuje kodek audio Dolby (AC3, E-AC3)
5. Obsługuje Chromecasta
6. Obsługuje wyjście HDMI oraz wejście USB w tym wszystkie pliki z pamięci masowej tj. pendriv, dysk twardy itp.
7. Obsługuje pliki wideo: HEVC/H.265, H.264, H.263, MPGE-4, MPEG-2, MPEG-1, VP8, MJPEG, MP4, MOV, MKV, AVI, WMV, ASF, FLV, OGV, RMVB, TP itp.
8. Obsługuje pliki audio: MP3, WAV, WMA, FLAC, APE itp.
9. Obsługuje pliki napisów: SMI, SRT , SSA, IDX, SUB, LRC, SUP, MLP2 itp.
10. Obsługuje pliki obrazów: JPG, PNG, BMP, GIF, TIFF itp.
11. Obsługuje pliki listy odtwarzania: CUE, M3U, PLS
12. Obsługuje WebDAV, FTP, SFTP, HTTP, SMB/CIFS, NFS
13. Obsługuje UPnP/DLNA (obsługuje napisy, jeśli serwer DLNA udostępnia informacje o napisach.)
14. Obsługuje usługi w chmurze (Box, Dropbox, Google Drive, OneDrive, Yandex.Disk)
15. Obsługuje filmy i zdjęcia w albumie
16. Kontrola prędkości odtwarzania: 0,5x - 4,0x
17. Wznowienie odtwarzania
18. Powtarzanie AB (powtarzanie określonej sekcji)
19. Blokowanie folderów
20. Obsługuje akcelerację sprzętową  HEVC/H.265, H.264, MPEG4
21. Obsługuje tryb wideo 3D
22. Współczynnik proporcji: domyślny, wypełnienie.
23. Obsługuje wielościeżkowy dźwięk
24. Obsługuje synchronizację dźwięku
25  Obsługuje wyświetlanie tekstów
26. Obsługuje Dolby, DTS HDMI Bitstream (Passthru)
27. Obsługuje wbudowane napisy
28. Obsługuje napisy wielościeżkowe
29. Obsługuje wybór plików napisów przez użytkownika
30. Obsługuje dodawanie opcjonalnych plików napisów podczas odtwarzania
31. Obsługuje czcionki, kolor, cienie, kontury napisów
32. Obsługuje synchronizację napisów – Obsługuje zewnętrzne czcionki napisów
33. Obsługuje SAMI ( SMI) tag  Obsługuje SSA/ASS z pełną stylizacją, osadzonymi napisami
34. Zarządzanie plikami: Usuń, Przenieś, Zmień nazwę, Utwórz folder
35. Zarządzanie listą odtwarzania: Dodaj, Usuń, Modyfikuj – Obsługuje ostatnio odtwarzane listy
36. Obsługa Android TV.

Moim zdaniem nPlayer działa bardzo stabilnie na każdym Androidzie (od Androida 4.2+), nPlayer to bardzo wszechstronny odtwarzacz wideo, który obsługuje szeroką gamę multimediów. Wysoka funkcjonalność i stabilność jaką cechuje nPlayer, powoduje, że jest to zdecydowanie jedna z lepszych aplikacji do odtwarzania dowolnych filmów, co jest najważniejszą cechą odtwarzacza wideo.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
W tym wątku jest opisanych sporo odtwarzaczy audio-wideo o różnej funkcjonalności, ale jeżeli chodzi o niezawodność, król jest tylko jeden, jest to Kodi.  Kodi zawsze radzi sobie z większością formatów wideo. Nie licząc kilku "egzotycznych" formatów, nigdy nie miałem pliku wideo który by nie został odtworzony przez Kodi...

Ogólmie jestem zdeklarowanym zwolennikiem używania Kodi do odtwarzania pliów Audio-Wideo, ale niekiedy wygodniej jest użuć innych odtwarzaczy audio-Wideo, w tym np. różnych wersji MX Player i GOM Player w zależności od potrzeb.
Tak więc kolejnym niezawodnym odtwarzaczem jest MX Player, ja do tej pory byłem zwolennikiem nowszych wersji MX Playera, ale te ostatnio rozrosły się do bardzo "kobylastych" rozmiarów zżerających pamięć wewnętrzną urządzenia. Na Android TV warto sięgnąć do zmodowanych wersji MX Player, często mają one mniejszy rozmiar oraz niektóre wersje zmodowane nie wzbudzają Facebooka.

Biorąc pod uwagę niezawodność we współpracy z jak największą gamą formatów wideo, to jeszcze super działa GOM Player, jest to jedna z najbardziej stabilnych w działaniu aplikacji odtwarzacza wideo na Androida. Ja zwróciłem uwagę na niego, ponieważ jest solidnym odtwarzaczem wideo bardzo niezawodnym przy odtwarzaniu filmów. Gdzie inne odtwarzacze nie dawały rady tam GOM Player najczęściej odtwarzał wszystko bez problemu. W GOM Player 1.5.3 bardzo dobrze działa automatyka wyboru dekodera, nie zacina się i jest duży wybór wbudowanych kodeków. GOM Player znakomicie działa z przeglądarką Dolphin 12.0.18 i Amaze Browser. Uwaga. Sterowanie aplikacją GOM Player na telewizorach Android TV jest możliwe myszką bezprzewodową lub pilotem Air Mouse.

Plik APK GOM Player 1.5.3:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Plik APK GOM Player 1.5.3, wraz z opisem aplikacji:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Na sprzęt majacy dostęp do Sklepu Google Play, GOM Player do pobrania z oficjalnej strony Sklepu Google Play:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Odtwarzaczy wideo jest wiele i każdy ma jakieś zalety, jednak tylko trzy znane mi aplikacje wideo odtwarzają wszystkie linki otwarte w przeglądarce Amaze Browsert tj. Kodi,  MX Player (niektóre wersje zmodowane nie wzbudzają Facebooka) oraz GOM Player.

Edycja.  Uzupełnienie informacji:

W przeglądarce Amaze Browser następuje automatyczne zapisywanie wykrywanch linków audio/wideo (otwieranych filmów), dzięki czemu można z nich korzystać później bez ponownego odwiedzania stron internetowych, ale "link do multimediów (filmu) zwykle wygasa po pewnym czasie, na przykład po 1 dniu lub kilku godzinach. Po ponownym otwarciu strony serwer odeśle nowy wygenerowany link, który ponownie będzie aktywny przez kilka godzin." Zapisane linki można odtwarzać dowolnym odtwarzaczem audio-wideo zainstalowanym na Androidzie. Polecam 3 odtwarzacze wideo.

Tylko cztery znane mi aplikacje wideo odtwarzają wszystkie linki otwarte w przeglądarce Amaze Browser. Wymienione poniżej cztery apki działają niezawodnie w przeglądarce Amaze Browser:

1. Wuffy Media Player (opisany wcześniej w tym wątku), bez nawet najmniejszego problemu odtwarza praktycznie wszystkie formaty plików multimedialnych:
2. GOM Player
3. Kodi
4. MX Player (niektóre wersje zmodowane nie wzbudzają Facebooka)
Potestowałem odtwarzacze audio-wideo na kilku boxach z Android TV najlepiej sprawuje się jednak Wuffy Media Player, nie wymaga on w zasadzie żadnej konfiguracji, ewentualnie można rozszerzyć dekodowanie.
Po otwarciu Wuffy Player, wchodzimy w SETTINGS/Allowed OMX Codecs/all above+Software

Wuffy Media Player bez nawet najmniejszego problemu odtwarza praktycznie wszystkie formaty plików multimedialnych. Wuffy Media Player ma pełną obsługę z pilota Android TV oraz z pilota Air Mouse.

Info, pobieranie/instalacja aplikacji:
Wuffy Media Player, można zainstalować z pliku APK lub  ze Sklepu Aptoide:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Bezpłatne pobieranie przeglądarki Amaze Browse z oicjalnej strony Sklepu Google Play:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Bezpłatne pobieranie pliku APK, ze strony:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Uwaga. Sterowanie aplikacją Amaze Browse na telewizorach Android TV jest możliwe myszką bezprzewodową lub pilotem Air Mouse.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
Witam szanowne grono, bardzo proszę o poradę na temat dobrego odtwarzacza 4k z dźwiękiem passthrough HDMI (DTSHD MA, DDThrueHD, DTS:X itd.) nawet płatny oczywiście na androida i oczywiście z funkcjami sieciowymi SMB, FTP itd. Kodi daje radę z DTSHD, ale DDThrueHD nie ogarnia tylko obcina do zwykłego DD. Proszę pomóżcie coś dopasować.
Pozdrawiam Tomasz.
Odpowiedz
REKLAMA:#17
Wydaje mi się, że nie ma takiej aplikacji odtwarzającej audio-wideo, która ma obsługę dekodowania absolutnie wszystkich formatów dźwięku wielokanałowego...

Ja do obsługi audio-wideo w moim XIAOMI Mi BOX S używam teraz głównie Wuffy Media Player (szersze info o Wuffy Media Player dla zainteresowanych niezawodnym odtwarzaczem wideo jest napisane w tym wątku). Co do wideo ten odtwarzacz sprawdza się naprawdę znakomicie, odtwarza praktycznie każde wideo. Natomiast co do audio obsługuje podstawowe formaty audio zakodowane w Dolby Digital (ac3), DTS, acc, amr. Większość filmów odtwarza maksymalnie w trybie 5.1 Nie jest to więc demon dekodowania dźwięku, na moje potrzeby pod względem audio jednak wystarcza. Istotne jest dla mnie odtwarzanie wideo, to natomiast działa naprawdę rewelacyjnie, bez żadnego problemu odtwarzając każde wideo, na czym mi najbardziej zależy.

Tak jak napisałem na wstępie, obecnie nie ma uniwersalnej apki, która spełni Twoje wszystkie oczekiwania... Słyszałem, że SPMC i Kodi 18 przez HDMI, lepiej od Kodi 19 obsługują dźwięk wielokanałowy (przynajmniej starsze formaty), ale nie mogę tego sprawdzić, ponieważ mój amplituner obsługuje tylko 5.1

Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
@Darecki944  "Większość tu wymienionych odtwarzaczy słabo działa lub się nie uruchamia."

Część wymienionych w wątku odtwarzaczy wideo ma pewne niedomagania...

Potestowałem wiele odtwarzaczy audio-wideo na telewizorach i boxach z Android TV (głównie Xiaomi Mi Box S - na tym sprzęcie najwięcej  oglądam filmów). Dla mnie jednak  najlepiej sprawuje się Wuffy Media Player, do tego nie wymaga on w zasadzie żadnej większej konfiguracji. Na każdy sprzęt z Androidem polecam wspomniany wcześniej w tym wątku bardzo dobry moim zdaniem, odtwarzacz wideo tj. Wuffy Media Player.

INFO O WUFFY MEDIA PLAYER:
Odtwarzacz audio-wideo Wuffy Media Player, zajmujący po instalacji bardzo mało miejsca w pamięci Androida, działa wyjątkowo stabilnie i ma ulepszenia wydajności, obsługuje prawie wszystkie formaty/kontenery audio-wideo oraz strumienie audio-wideo i lokalne media na każdym urządzeniu z Android TV/Android, jest w pełni funkcjonalnym odtwarzaczem treści audio i wideo.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE WUFFY MEDIA PLAYER:
Odtwarza prawie wszystkie pliki multimedialne i protokoły transmisji strumieniowej w sieci.
Kontenery wideo ( divx, flv, m3u8, mkv, mov, mp3, mp4, mpg, mts, ogg, rm, rmvb, ts, wmv).
Formaty (aac, ac3, amr, divx, h263, h264, hevc/h265, mpeg1, mpeg2, mpeg4, speex, vp9, wmv).
Protokoły (HTTP, HTTPS, MMS, RTMP, RTSP).
Pełne przyspieszenie sprzętowe przy użyciu wewnętrznego dekodera sprzętowego (akceleracja sprzętowa za pomocą wewnętrznego dekodera sprzętowego HW,  OMX.NVT.Video Decoder, są trzy opcje do wyboru w SETTINGS).
Dekodowanie wielordzeniowe CPU.
Wiele ścieżek audio i napisów.
Regulatory głośności i wyszukiwania długości filmu.
Ładowanie listy odtwarzania m3u z lokalnego lub zdalnego sklepu.
Szybki dostęp do biblioteki multimediów dla plików audio i wideo.
Minimalne wymagania dotyczące systemu operacyjnego: Android 4.2
Wuffy Media Player ma pełną obsługę z pilota Android TV oraz z pilota Air Mouse.

OPIS FUNKCJI I USTAWIEŃ WUFFY MEDIA PLAYER:
Aplikacja zawiera  bardzo dużo przydatnych funkcji i ustawień  wideo, na przykład można wyświetlić ścieżkę odtwarzanego pliku oraz pełne informacje o nim, wchodząc w trakcie filmu w HUD (kliknięcie w koło zębata/HUD zamyka wyświetloną plansze z info o filmie).
W głównych ustawiniach Wuffy Media Playe można aktywować przyspieszenie sprzętowe oraz rozszerzyć dekodowanie wideo:
Po otwarciu Wuffy Player, wchodzimy w SETTINGS/Allowed OMX Codecs/all above+Software
W Wuffy Player jest regulacja bufora wideo (Video Buffer w MB-ajtach).
Po lewej stronie Menu znajduje się zakładka FILES, w której wszystkie pliki (lokalne) znalezione w urządzeniu są automatycznie wyświetlane.
Wuffy Media Player ma też funkcję ulubionych filmów tj. FAVORITES, którą załączamy/wyłączamy w trakcje wybranego filmu, klikając na ikonkę serduszka. Odtwarzamy film w wybranym czasie wchodząc w zakładkę FAVORITES w menu głównym, ta zakladka znajduje się po lewej stronie w Menu.  Po kliknięciu na ikonkę serduszka w czasie odtwarzania filmu online następuje automatyczne zapisywanie wykrywanch linków audio/wideo (otwieranych filmów). Dzięki czemu można z nich korzystać później bez ponownego odwiedzania stron internetowych, ta funkcja jest szczególnie interesująca, ponieważ pozwala na bieżąco aktualizować kolekcję filmów.
Ikona „+” znajdująca się w prawym górnym rogu interfejsu umożliwia strumieniowe przesyłanie źródła internetowego, wpisując nazwę i adres URL do odtworzenia.

POBIERANIE WUFFY MEDIA PLAYER DLA ANDROIDA:
Na sprzęt majacy dostęp do Sklepu Google Play, Wuffy Media Player 3.5.7 do pobrania z oficjalnej strony Sklepu Google Play:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Lub z oficjalnej witryny Aptoide:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Plik APK, odtwarzacz wideo Wuffy Media Player 3.5.7 armeabi-v7a:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Badzo polecam aplikację Wuffy Media Player do przetestowania na sprzęcie z Android TV, aplikacja jest bezpłatna i praktycznie nie zawiera reklam.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
Polecam aplikację Tidox Player, co prawda apka ma mniej funkcji jak Wuffy Player, ale jest jest niezawodnym odtwarzaczem wideo, umożliwia odtwarzanie strumienia (praktycznie odtwarza wszystko online bez problemu) oraz lokalnych filmów. Sterowanie pilotem od Android TV działa, jednak Air Mouse daje dostęp do większej ilości funkcji np.  gdy w systemie zainstalowany jest MX Player można przełączyć się z Tidox Player na MX Player w trakcie odtwarzania filmu (zaznaczam, załączenie tej funkcji jest dostępne bezpośrednio podczas sterowania Air Mouse lub myszką bezprzewodową).

Tidox Player, bezpłatne pobieranie ze Sklepu Google Play:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Tidox Player, plik APK (rozmiar 49 MB), bezpłatne pobieranie:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Minimalne wymagania dla aplikacji Tidox Player dotyczące systemu operacyjnego: Android 4.4

Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości