Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chromcast 4 Google TV kodi 19
#1
Witam, mam pytanie do posiadaczy chromcast google tv jak działa kodi  na tym urządzeniu ?  Na YouTube pokazują że mają dużo aplikacji zainstalowanych i działa dobrze ale chromcast google tv ma też trochę mało pamięci wewnętrznej. Teraz posiadam mibox mam tylko kodi ale i tak czasami wolno chodzi  a jak jest na chromcast google tv?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(12-09-2021, 05:49 AM)Jmno napisał(a): posiadam mibox mam tylko kodi ale i tak czasami wolno chodzi

Na "przedpotopowym" Mi Box trudno oczekiwać cudów, a tak serio kombajn multimedialny jakim jest Kodi, nigdy nie był/nie jest demonem szybkości na żadnym urządzeniu, nie można oczekiwać funkcjonalności w przysłowiowym ułamku sekundy...oczywiście z wyłączeniem drugiego bieguna/skrajności i czasu na reakcję, w postaci zwrotu "wolno chodzi" za którym kryje się pół minuty.

Jmno napisał(a):chromcast google tv ma też trochę mało pamięci wewnętrznej

Pojęcie względne, +/- 4GB na dane/aplikacje w zupełności wystarcza, w najbliższym kręgu mam posiadacza Chromecast 4, podpiętego do OLED LG, nie raz/nie dwa miałem w ręku tego białego pilocika [Obrazek: k045.gif]

Abstrahując od potocznego słowa "przyzwyczajenie" na płaszczyźnie użytkowej , obraz jest idealny, HDR 10/10+ w połączeniu z Dolby Vision/4K robią swoje, pomiędzy aplikacjami przełącza bardzo szybko, nie słyszałem od właściciela złego słowa na działanie, w tym również na Kodi które jest zainstalowane w urządzeniu, zasilanie wymaga jednak stałego podłączenia do sieci, USB nie wyrabia.

Stosunek jakości do ceny...jakość bezapelacyjnie jest, a cena to już indywidualne odniesienie, to tylko tyle ze strony osoby która miała/ma okazjonalny kontakt z wymienionym sprzętem Google.
Odpowiedz
#3
Mam te badziewie w szufladzie, plan by taki, że miał to być drugi box w sypialni ale... zainstalowane dosłownie 4 apki i już brak pamięci. Grzeje się niemiłosiernie, chodzi kiepsko. Jedyny plus to podoba mi się pilot ale raczej omijać z daleka.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Ok mam chromcast 3 i musiałem zmodyfikować bo grzał się też to wyjąłem obudowę i przykleiłem małe radiatorki.

Ja w mi box mam 5 apek To mi wystarczy a zostało 3gb pamięci wewnętrznej.

A jaki inny box tv bylby lepszy od google tv ale też z certyfikatem google i Netflix?
Odpowiedz
#5
(12-09-2021, 03:31 PM)mjw napisał(a): zainstalowane dosłownie 4 apki i już brak pamięci.

[Obrazek: a015.gif]

Posiadanie/nie posiadanie Chromecast 4 mnie totalnie nie interesuje, ale zadałem sobie trud i sprawdziłem zasobnożerność pamięci przez aplikacje u standardowego obywatela, korzystającego z "podobnego" urządzenia z tożsamego segmentu, aplikacje równie standardowe, absolutne minimum świadomego użytkownika...jakby nie liczył, do tzw. braku pamięci wewnętrznej jeszcze daleka droga, reasumując osoba nie narzeka na "ułomność" braku czegokolwiek...ale mniejsza z tym, nie moje dylematy/wybory sprzętowe [Obrazek: k045.gif]


Apple TV - Size 68.39 MB + Cache 24.00 KB
Disney+  - Size 59.53 MB + Cache 4.00 MB
Downloader - Size 27.16 MB + Cache 31.09 MB
EarthCam TV - Size 47.74 MB + Cache 17.49 MB
FAST - Size 1.21 MB + Cache 1.05 MB
HBO GO - Size 5.63 MB + Cache 18.85 MB
Fiber Test - Size 31.30 MB + Cache 1.58 MB
Kodi - Size 397 MB + Cache 92.55 MB
Netflix - Size 154 MB + Cache 72.57 MB
OTT Navigator - Size 137 MB + Cache 41.00 MB
Player - Size 141 MB + Cache 14.32 MB
Prime Video - Size 23.95 MB + Cache 8.59 MB
Smart YouTube TV - Size 22.00 MB + Cache 26.13 MB
TiviMate - Size 81.32 MB + Cache 16.29 MB
TVP VOD - Size 32.48 MB + Cache 8.07 MB
Viaplay - Size 32.70 MB + Cache 22.91 MB
WebCamera.pl TV - Size 9.19 MB + Cache 59.34 MB
X-plore - Size 23.43 MB + Cache 244 KB
YouTube - Size 37.79 + Cache 288 KB
YoWindow - Size 67.97 MB + Cache 3.28 MB
Odpowiedz
#6
A ktoś może sprawdzić jak szybko działają aplikacje najbardziej kodi po przeniesieniu aplikacji na pendrive przez huba czy szybkość aplikacji się zmienia ? Czytałem że oprogramowanie google jest najbardziej zoptymalizowany i działa szybko ale jak ma się jeśli aplikacje są przeniesione na dysk zewnętrzny?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(14-09-2021, 03:55 PM)Jmno napisał(a): jak szybko działają aplikacje najbardziej  kodi  po przeniesieniu aplikacji na pendrive przez huba czy szybkość aplikacji się zmienia ?

Uuuuu grubo grasz, no "ciekawe" czy znajdzie się tutaj użytkownik z Chromecast 4 plus dobry hub, szybki pendrive i sprawdzi taki układ, jeżeli miałby on zadziałać [Obrazek: g075.gif]


[Obrazek: mtie6Dgl.jpg]
Odpowiedz
#8
Ok, znalazłem pendrive, HUBa i odkopałem Chromecasta. Zaraz skonfiguruje i zobaczę co i jak. Smile

[Obrazek: 7Hxnb1Cl.png]
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
Dzięki za chęci  bo jak by aplikacje tak samo by się uruchamiały jak z pamięci wewnętrznej  to ok by było . Ja zrobiłem na swoim mibox 3 i kodi z pendrive  normalnie się uruchamia filmy też  nawet w 4k ale w fanfilm jak się wybiera np gatunek to chyba dłużej ładuje i ogólnie poruszanie się w fanfilm . 

A jeśli chodzi o grzanie się chromcast4 to i tak bym go przerobił dodał radiatorki  tak samo zrobilem z chromcast 1080p i pomogło
Odpowiedz
#10
No niestety nie wykrywa pamięci zewnętrznej przez HUBa. Telefon i laptop wykrywa bez problemu.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości