Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film
Peliśky Jana Hrebejka
Pod jednym dachem.
Akcja się dzieje zaraz przed inwazją wojsk sojuszniczych w 68r.
W jednym budynku żyje przekrój społeczeństwa czeskiego. Jest tutaj rodzina oficera armii, komunisty ideowca ale takiego ludzkiego jednak. Mamy kombatanta z czasów wojny, bohatera, schorowanego obecnie antykomunisty. Mamy ich żony, które z przymrużeniem oka traktują apodyktyczność swoich mężów i po cichu wprowadzają swój ,, ruch oporu''. Mamy też samotną nauczycielkę która szuka męża ale bardziej ojca dla swojego syna. No i mamy nastoletnie dzieci tych rodzin, które by się chciały wyrwać z barier poglądów ich rodziców. Te rodziny mimo odmiennych poglądów potrafią się ze sobą spotkać, potrafią rozmawiać, owszem docinają sobie ile wlezie ale jakże to jest sympatyczne. Ostre, zjadliwe ale inteligentne. Mamy też w filmie motyw niespełnionej, burzliwej młodzieńczej miłości. Próby samobójcze ( nawalony potajemnie na imprezie młodzieniec idzie się otruć gazem w piekarniku. Z tym że piekarnik jest elektryczny:-)) Film jak to zwykle w czeskim kinie bywa jest niezwykle przewrotny. Okazuje się, że emerytowany kombatant antykomunisty może tworzyć w swoim małym  świecie piekło dla rodziny, oficer wojsk może być jednak ciepłym człowiekiem, a zapraszany do szkoły dobroduszny policjant najgorszą, bezduszną kanalią.
Zrobione jest to lekko z dużą dawką ciepłego humoru, śmiejemy się na tym filmie na głos, ale jednak wydźwięk filmu jest bardzo smutny. Wszak dzieje się to w bardzo niewesołych czasach, zwłaszcza wtedy w Pradze.
Ja ten film przypomniałem sobie ponownie ostatnio bo naprawdę warto.


Kończy się nam rok i w poszukiwaniu jakichś zestawień najlepszych filmów mijającego 2022 przeglądałem imdb.
No i nie mogę nie napisać o niesamowitym sukcesie naszej krajowej kinematografii!
Nie nie będzie np. o Ziemi obiecanej czy o Domu Złym ale o Smoleńsku.
Wiecie, że ten film jest najgorszym filmem na świecie?! Ma ocenę 1.2
Nic nie jest niżej ocenione.
Nawet The Room najgorszego reżysera świata Tomma Wiseau ma notę 3,6.
Gniot 365 dni jest na 50-tym miejscu z notą 3,3.
Więc Pan Krauze ale i Marcin Wolski, Tomasz Łysiak, Maciej Pawlicki, aktorzy tego dzieła powinni być dumni. Na trwale zapisali się w historii światowej kinematografii. Pokonali wszystkich. Nikt, nigdy nie wyprodukował takiego gniota jak oni. Brawo!
Odpowiedz
REKLAMA:



Odpowiedz
Rzuciłem. Zestawienie które pokazałaś zaczyna się od oceny 2.1
Tu masz aktualną ocenę ,,dzieła'' o zdradzonych o świcie
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Więc jak widzisz wszystko się zgadza. Sprawdzam informacje przed ich upublicznieniem. Nie lubię nikogo wprowadzać w błąd.
A tu nawet jakiś artykuł na ten temat
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
(31-12-2022, 09:30 AM)redhunter napisał(a): wszystko się zgadza
Co i gdzie Ci się zgadza? Z tego linka Ci wyszło, że nie ma gorzej ocenianych filmów? Wrzuciłam link z oficjalnym zestawieniem, gdzie Smoleńsk jest na 76 miejscu najgorzej ocenianych filmów, gorzej oceniane są m.in. Szczęki 3 czy Batman i Robin.

(31-12-2022, 09:30 AM)redhunter napisał(a): Sprawdzam informacje przed ich upublicznieniem. Nie lubię nikogo wprowadzać w błąd.
Niestety właśnie nie sprawdzasz i wprowadzasz w błąd, nawet nie czytasz tego, co linkujesz. Cytuję:

"To niezbyt zaszczytne miejsce film zawdzięcza akcji polskich internautów, którą zapoczątkował fanpage Tygodnik NIE na Facebooku".

To zaszczytne miejsce już od wielu lat jest nieaktualne. Obecnie jest to nie nr 1, tylko nr 76.
Odpowiedz
No to jeszcze raz.
Sprawdź ocenę z dzisiaj tego wiekopomnego dzieła. Tu masz link, jak sprawia Ci to jakąś trudność.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ile jest? 1,2
A Twoje zestawienie ma najniżej oceniany film z oceną 2,1
To które jest nieaktualne?
Odpowiedz
Człowieku, ogarnij się. Pisałeś, że nie ma filmów gorzej ocenianych. Prosta prośba: daj link do takiego zestawienia. W moim linku nawet nie umiesz przewinąć do miejsca 76. Wrzucasz link jako dowód, bo tylko tytuł przeczytałeś, a tam masz cały artykuł, że ten wynik to manipulacja, a nie ocena.
Odpowiedz
REKLAMA:



Ale ja nie zamierzam się z Tobą kłócić. Jak Ty widzisz na imdb inną ocenę to OK. Przyjmuję do wiadomości.
U mnie średnia na dzisiaj z 40 000 oceniających to 1,2. I nie znalazłem innego filmu z gorszą oceną.
Odpowiedz
(31-12-2022, 10:32 AM)redhunter napisał(a): nie znalazłem innego filmu z gorszą oceną
Aha, nie znalazłeś, więc sobie wywnioskowałeś, że wśród setek tysięcy tytułów ten musi być najgorszy, bo przecież je.. pis.
Odpowiedz
Nie ma. Ale jak Twoim zdaniem jest to bardzo proszę o podanie takowego tytułu.
Nie wiem dlaczego wyjeżdżasz tutaj z pisem. Ani słówkiem tutaj nic o tym nie napisałem. Komentuję tylko ocenę tego filmu.
Przecież nie był on kręcony na partyjne zamówienie. To nie agitka polityczna tylko normalny film fabularny i w tych kategoriach powinien być oceniany. Nieprawdaż?
Odpowiedz
Tu masz oficjalne zestawienie (Smoleńsk 76 miejsce):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Przeczytaj artykuł, który sam linkowałeś. Tam masz wyjaśnione, skąd ten wynik 1,2.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości