Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film
#61
Poziom mistrza.

Bajeczka ale zrobiona niezwykle zgrabnie. Bez sztucznej spiny, na luzie bez niepotrzebnego patosu. Taka zabawa konwencją. Udana.

Dzień świstaka połączony z mordobiciem.

I ta pięknie mrucząca ślicznotka w kolorze starego złota. Aż szkoda, że tyle musiała wycierpieć.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#62
Najlepsi wrogowie.

Niewiarygodna historia z 1971r z małego miasteczka z południa USA. Biali bogaci podsycają nienawiść rasową wśród białej biedoty, żeby utrzymywać w miasteczku ,, stary dobry porządek'' i pozostać dzięki niemu u władzy i nikogo do niej nie dopuścić. Do momentu kiedy dwie strony zza muru nienawiści zostają zmuszone do porozmawiania ze sobą.

Przywódca Ku-Klux-Klanu i czarnoskóra liderka miejscowej ludności przy jednym stole.

Dzisiaj nawet u nas temat wydaje się aktualny. Niestety. Film bardzo dobry. Główni bohaterowie zagrali koncertowo. Zwłaszcza Taraji P. Henson ale i Sam Rockwell też pokazał klasę.

Do tego rewelacyjna ścieżka dźwiękowa.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#63
Ku przestrodze, masakra jaki denny, wytrzymać do końca to kara, dałem radę, ale jeszcze trauma pozostała, mam dosyć paranormalnej aktywności  [Obrazek: k045.gif]


[Obrazek: 5JFRL04.jpg]
Odpowiedz
#64
Moje ulubione czeskie kino.
Protektor.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Film o życiu Czechów podczas okupacji niemieckiej. Smutno, śmiesznie, tragicznie, heroicznie. Wszystkiego po trochu.

Bardzo dobry podkład muzyczny i fajne stylizowane na stare zdjęcia. Bardzo dobry film.
Odpowiedz
#65
Nowiny ze świata.
Niby schematycznie, niby nic odkrywczego i przewidywalnie, ale bardzo fajnie mi się ten film oglądało.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#66
Nominowany do Oscara, rewelacyjnie zagrany ale jednak średni film

Ma Rainey: Matka bluesa

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Nie wiem za co aż tak chwalona jest gra Chadwica Bosemana. Chyba to taka uprzejmość za to, że to była jego ostatnia rola. Przecież tutaj popis aktorski należy tylko do Violi Davis. Dla nie warto ten film zobaczyć. Niech Was jednak nie zwiedzie trailer. Ten film to bardziej teatr telewizji. Ja lubię takie przegadane kino, ale do napięcia z Rzeźni, czy z Wściekłych psów to tu jest bardzo daleko.
Odpowiedz
REKLAMA:



#67
30 gramów.

Wstrząsający obraz ,, narkotykowego świata'' Iranu. Obrazy warunków życia biedoty, czy warunków w więzieniu porażają.

I tak pewnie film jest ,, wygładzony'' żeby w tak niedemokratycznym państwie mógł przejść. Warunki pracy policji, ciągły ich strach przed więzieniem to szok.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#68
Zło czyha za drzwiami  (2021)    Horror

Dla lubiących horrory.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#69
Właśnie obejrzałem Infernal Affairs z 2002 roku, świetny film. Ktoś poleci coś innego z kina z Hong Kongu?
Odpowiedz
#70
Vaclav

Reżyser Jiri Vejdelek.

Rewelacyjny film. Gorzko, słodki obraz wyobcowanego na skutek swojej odmienności w małej, wiejskiej społeczności, człowieka.

Wybitna rola Ivana Trojana. Jak to jest zagrane!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości