Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film
#31
(Nie)Znajomi
I kolejny polski film w którym aktorzy seplenią zamiast mówić. Do szału mnie doprowadza takie lekceważenie widza.
Nie mamy żadnych realizatorów dźwięku którzy się znają na swojej robocie?
Jak już się widz wysili i postara zrozumieć co oni mówią to ta tragikomedia jest nawet całkiem do przyjęcia. Nie jest to jakieś wybitne dzieło, ale ogląda się przyjemnie. Pod jednym wszakże warunkiem. Że zapomni się , lub się wcześniej nie obejrzy włoskiego filmu
,,Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie''. Ten nasz to reamake właśnie włoskiego pierwowzoru. I niestety te filmy dzielą lata świetlne. Na niekorzyść naszego.
Jako ciekawostkę dodam jeszcze że w obu rolę Ewy gra Kasia Smutniak.
Odpowiedz
REKLAMA:



#32
I stąd prosta i logiczna zasada, dzięki której od wielu lat nie oglądałem żadnego gniotu - nie oglądać polskiego kina....
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#33
O nie. Tu kategorycznie się nie zgodzę:-)
Tak na szybko parę pozycji polskiego kina, z ostatnich lat, naprawdę bardzo dobrych:
Ostatnia rodzina,
Wołyń,
Boże Ciało,
Zimna wojna
Kler
Sztuka kochania
Bogowie
Chce się żyć
Legenda Mietka Kosza

Podziękowali: Tomek
Odpowiedz
#34
Z tych które wymieniłeś, czytając ich "wstępniaki" - żeby nie sugerować się recenzjami - jedynie Zimna wojna wywołała u mnie chęć obejrzenia i niestety obejrzałem. I niestety, jak dla mnie film niedokończony. Czegoś w nim brakło. Początek dobry, ale potem zeszło na fascynację cyckami... i na tym stracił, coś co mógł mieć.
Resztę pomijam - albo matryrologia albo biografie. Na szczęście w tym zestawieniu brak mojego ukochanego Karolaka...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#35
(07-01-2021, 01:41 PM)Tomek napisał(a): Z tych które wymieniłeś, czytając ich "wstępniaki" - żeby nie sugerować się recenzjami - jedynie Zimna wojna wywołała u mnie chęć obejrzenia i niestety obejrzałem. I niestety, jak dla mnie film niedokończony. Czegoś w nim brakło. Początek dobry, ale potem zeszło na fascynację cyckami... i na tym stracił, coś co mógł mieć.
Resztę pomijam - albo matryrologia albo biografie. Na szczęście w tym zestawieniu brak mojego ukochanego Karolaka...
A to tu się różnimy.
Mnie jest całkowicie obojętne jaki gatunek filmu oglądam. Może być i musical. Jeśli potrafi opowiadaną historią oderwać mnie od rzeczywistości i daje poczucie, że zatopiłem się w akcji filmu, to oceniam film jako udany.
Ale ja jestem kinoman i pochłaniam wszystko co wydaje się warte obejrzenia.
Odpowiedz
#36
Dokładnie tak samo podchodzę i też wciągam każdy gatunek..ale niestety polskie kino od lat odstrasza mnie koszmarną grą aktorską. Nawet jeśli historia jest wciągająca to pojawia się jakaś nasza gwiazda i pozbywa mnie całej przyjemności... I dlatego z chęcią sięgam po kino czeskie...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#37
(07-01-2021, 05:07 PM)Tomek napisał(a): Dokładnie tak samo podchodzę i też wciągam każdy gatunek..ale niestety polskie kino od lat odstrasza mnie koszmarną grą aktorską. Nawet jeśli historia jest wciągająca to pojawia się jakaś nasza gwiazda i pozbywa mnie całej przyjemności... I dlatego z chęcią sięgam po kino czeskie...
Tuś mi brat!
Ja od dziecka jestem maniakiem czeskiego kina.
To od razu polecę świetną komedię ale nie z tych głupawych. Muzi v nadeji.
Z najlepszym cytatem:

,,TAKOVÁ DOBŘE PROVEDENÁ NEVĚRA DOKÁŽE ZACHRÁNIT (NEJEN) VZTAH''

Widziałeś? Z niecierpliwością czekam na kontrę z Twojej strony bo wreszcie znalazłem bratnią duszę co do zamiłowań kinowych.
W aucie też słucham tylko czeskiego radia. ( od czasu upadku trójki)
Odpowiedz
#38
Mam pytanie czy ktoś wie jak we wtyczkach można dowiedzieć się jaki jest dokładny adres prowadzący do danego filmu
Odpowiedz
#39
@redhunter no rewelacja... Zresztą Macháček gdziekolwiek się pojawi rozbija system swoją nieporadnością tak bliską nam wszystkim.
Z moich czeskich topów:
Samotáři - rewelacja niby komedia ale jednak... film do którego wracam zdecydowanie zbyt często
Butelki zwrotne - za życie...
Guzikowcy - dla mnie nie pobity do tej pory film Zelenki (choć tu każda produkcja jest nie do pobicia)
Wino truskawkowe - za tempo...

A i jeszcze są francuzi z rewelacyjnym Za jakie grzechy, dobry Boże
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#40
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości