Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film
@Łonogrzmot
Ale skrobnij parę słów komentarza. Fajny?
Ja polecam film Urodzony Mistrz.
Owszem niby przewidywalna, naiwna bajeczka ale naprawdę dobrze się to ogląda.
Sceny walki nieprzesadzone, trzymające w napięciu. Mamy tu i romans i smutek. Polecam na wieczór z drugą połówką.
Odpowiedz
REKLAMA:



@redhunter bardzo lubię twoje polecenia i miałbym malutką prośbę aby do postu jeszcze dodać gdzie daną pozycję można oglądać, jeśli to jakiś serwis VOD to napisz jaki, jeśli torrent to też tylko napisz, że torrent. Smile


@Łonogrzmot i Ty też proszę Tongue
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
@mjw
Dzięki. Miło słyszeć, że te moje wypociny ktoś w ogóle czyta. To postaram się jeszcze bardziej.
Gdzie można obejrzeć.... No na pewno u mnie w mojej skromnej salce kinowej.
A skąd je mam? Hmmmm. Nasze kanały satelitarne, N, czeska TV a część mi ciocia z Ameryki przysyła.
Dziwne niby bo nie mam cioci akurat tam ale... Niech tak zostanie.

Tym razem obejrzałem z córką nową ,, marvelówkę'' Eternals.

Muszę przyznać że jak na tego rodzaju film to fabuła całkiem sprawnie jest prowadzona, bez bzdurnych nietrzymających się kupy teorii, intryga logiczna i momentami ze zwrotami akcji. Do tego jak zwykle w tych filmach niezły obraz, świetne efekty specjalne ( rewelacyjny głos ,,ich Szefa'', chyba od Venoma się nauczyli) i nawet fajny dźwięk, chociaż atmosowych smaczków mogło być więcej. Czyli przepis na sukces.
A tu niestety jest słabo. Nudno po prostu. Film jest za długi. Mnóstwo zbędnego filozofowania a za mało humoru i wartkiej akcji.
Ale to jest moje zdanie bo smarkuli się podobało. Nawet mi zakazała kasować filmu z dysku bo jeszcze z koleżankami chce obejrzeć.
Odpowiedz
Titane.
No tu słów brak. Jak ktoś szuka czegoś niecodziennego, targającego emocjami, wizualnie jednocześnie pięknego ale i odpychającego, to to jest właśnie to.
Film nastawiony na zszokowanie widza. Niezwykle soczysty, intensywny obraz. Ten film dostał  Złotą palmę i sporo innych wyróżnień.
Ja bym mu nagród nie dał ale można go potraktować jako ciekawostkę, jako obraz co kino może nam zaproponować.
Zrobione to jest bardzo dobrze, do warsztatu i gry aktorskiej nie można mieć zastrzeżeń. Ale to dzieło do wyrobionego widza, który nie boi się eksperymentowania.
Reżyseria i scenariusz Julia Ducournau. Więc wicie-rozumicie. Jak ktoś zna jej Mięso to nie będzie zaskoczony.

Odpowiedz
Pogromcy duchów. Dziedzictwo

Obejrzałem z dużą przyjemnością. Tu jest wszystko co ma być. Są świetne efekty wizualne, rewelacyjna gra zwłaszcza małoletnich aktorów. Na pierwszy plan wysuwają się Ci najmłodsi czyli Mckenna Grace i Logan Kim. Ryzykownym ale udanym pomysłem było zrobienie z pogromców duchów dzieci. Oczywiście to pomysł już ograny chociażby z serialu Stranger Things ale zrobione to jest bardzo dobrze i wnosi do filmu powiew świeżości a nie tylko przedłużenie na siłę filmu-legendy. Akcja jest wartka, tak  że nie czujemy kiedy mijają te dwie godziny. Są ze dwa momenty kiedy coś jest nie teges ale szybko zostają przykryte kolejnymi lepszymi. I film skrzy się fajnym, niewysilonym humorem. I ja i córka byliśmy bardzo zadowoleni.
A dźwięk! Palce lizać. Takiego sejsmicznego basu dawno w żadnym filmie nie poczułem. Jak jest trzęsienie ziemi to go czujemy dużo bardziej niż słyszymy. Brawo! Zresztą cała ścieżka dźwiękowa jest zrealizowana bardzo dobrze. Muzyka też świetnie dobrana.

Odpowiedz
Ja ze swojej strony polecę 2 tytuły, które mnie ostatnio wbiły w fotel. Trochę poważniejsze kino niż kolejne "superprodukcje" o komiksowych wyjadaczachWink

1. C'mon C'mon
2. Cafarnaum

W obu filmach w głównej roli występują dzieci! Oba filmy otwierają oczy, pokazują świat przez ich pryzmat, często świat na który po prostu niezasluguja..

Podziękowali: jachu76
Odpowiedz
REKLAMA:



No na C'mon C'mon czekam z utęsknieniem.
Kafarnaum z chęcią też zobaczę.
Jak już mowa o kinie trochę ambitniejszym, zaangażowanym społecznie i z dziećmi w głównych rolach to oczywiście do głowy przychodzi mi od razu bardzo dobry Slumdog. Milioner z Ulicy.




Wstrząsający Labirynt Fauna.




A z nowszych produkcji brutalny, morderczy świat poprzez pryzmat wyobraźni dziecka zaserwował nam Taika Waititi w komediodramacie Jojo Rabbit.
Jak ktoś nie widział to też polecam serdecznie. Pomysł wydawało by się całkiem nie na miejscu, bez szans na powodzenie a film wyszedł z tego naprawdę przedni.
Odpowiedz
Lamb.
Od pierwszej sceny czujemy zbliżające się zło.
Do wyobcowanego, odizolowanego od świata gospodarstwa zajmującego się hodowlą owiec zbliża się coś niepokojącego.
Gospodarstwo prowadzi małżeństwo w którym czuje się pustkę i chłód dokładnie taką samą jak za oknami. I okazuje się, że to zło przynosi im coś co paradoksalnie wprowadza do nich radość i życie. Ale od początku czujemy, że to chyba nie będzie trwać wiecznie...
Film bardzo oszczędny w formie, trzech aktorów, jeden traktor, dom, obora, stado owiec. A ile tu emocji, jakie piękne sugestywne sceny. Jakbyśmy obrazy oglądali. Świetna gra , jak zwykle zresztą, Noomi Rapace.
Co do fabuły to to jednak jest film-eksperyment. Nieźle popie....ny. Zresztą. Jak ktoś lubi kino nieoczywiste, artystyczne, eksperymentalne to warto.

Odpowiedz
Land.
Niezwykle wzruszający obraz osoby która traci wszystko to co kocha. Ratunkiem ma być samotność wśród pięknej ale dzikiej przyrody. Tylko dzikość sielskich obrazków okazuje się być naprawdę zabójcza.
Piękny film pokazujący, że czasami w pustelni możemy być mniej samotni niż w miejskim zgiełku.
Piękne zdjęcia, minimalistyczna muzyka, bez gadaniny.
Bardzo dobry autorski film Robin Wright, jakże innej niż nam znanem z House of Cards.

Odpowiedz
Jak pokochałam gangstera.

Film bardzo długi i jakby podzielony na dwie części. Pierwsze dwie godziny to świetne kino rozrywkowe. Akcja dzieje się szybko, bawi widza, jest barwnie, wciągająco z pomysłem. I ta muzyka!

Nagle jakby ktoś wymienił reżysera i jest do d....

Pojawia się bezsensowne pseudo-filozofowanie, przeciągane do bólu psychodeliczne sceny, jest nudno, nużąco i drętwo.

Polecam obejrzeć pierwsze dwie godziny i wyłączyć. I tak wiadomo jak się to kończy a będziecie mieli poczucie, że oglądaliście świetny film.


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości