Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film
No wreszcie udało mi się obejrzeć film Belfast.
Coś miałem nie tak z odtwarzaniem plików BD Menu ale już udało się temat ogarnąć i się doczekałem na ten seans. Było warto!
To film z motywami autobiograficznymi reżysera i scenarzysty w jednej osobie, Kenneta Branagh-a.
Widzimy tutaj Irlandię Północną wymęczoną bratobójczymi walkami protestantów z katolikami. Punkt spojrzenia jest jednak wyjątkowy bo patrzymy na te wydarzenia oczami dziewięciolatka a horyzont zdarzeń to raptem jedna ulica.
Film niezwykle przejmujący, smutny ale i uczuciowy i czuły. Ma sporo ciepłego humoru.
Przejmująca rola Caitriony Balfe ( tej z Outlandera) jako matki młodego reżysera. W serialu, z którego jest najbardziej znana, trochę mnie irytuje jej sposób grania. Zbyt naiwny. Tutaj zagrała koncertowo. W czarno-białym obrazie mamy niezwykłą ścieżkę dźwiękową.
Kino wybitne!


Podziękowali: lolo99
Odpowiedz
REKLAMA:Gdzie śpiewają raki.
Zaczyna się od znalezienia zwłok i pracy policjantów na miejscu zdarzenia. No typowy kryminał.
A guzik prawda. To przede wszystkim film który skupia się na emocjach. Wrażliwości, samotności, smutku ale i miłości, poszukiwaniu piękną w przyrodzie.
A opowiedziana historia chwyta za serce. 9-cio latka zostaje porzucona przez wszystkich bliskich i sama zamieszkuje dom na bagnach do którego nawet nie prowadzi, żadna bita droga. Pochodzi z rodziny z której wszyscy uciekają przed wiecznie pijanym i bijącym domowników ojcem. Wreszcie i po nim ślad zaginie. Mała dziewczynka nauczona twardego życia zostaje sama. I udaje się jej przetrwać.
Jest całkowicie wyobcowana, nieufna ale czy można się jej w tej sytuacji temu dziwić? Ale to niezwykle wrażliwa, pełna ciepła i spostrzegawcza osoba. Swoje postrzeganie świata opiera na obserwacjach przyrody którą jest otoczona. A bagna rzeki Missisipi w Nowym Orleanie robią ogromne wrażenie. Film polecam do oglądania ze swoimi drugimi połówkami bo Panie uronią w nim niejedną łzę.
Świetnie zagrała Daisy Edgar-Jones. To ta dziewczyna z głośnego serialu Normal People.
A i nie wyłączajcie filmu po ostatniej scenie. Dajcie się ponieść muzyce na napisach końcowych. Już szukam gdzie można zdobyć album z kawałkiem Taylor Swift ,,Carolina''.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości