Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Dysputa o legalności, VPN i piractwie
#11
somer ale ty wiesz że w dzisiejszych czasach jest cieżko czasem stwierdzić co jest legalne, a co nie. Czy naruszenie np. przez Vectrę umowy z TVP czyni tą transmisję nielegalną czy jest w dalszym ciągu legelna? Czy jeśli Polsat, TVN i TVP nie zgadzały cię z interpretacją must carry must offer to transmisja tych kanałów na wp pilot była legalna czy nie? A co z CDA? Jest legalne czy nie itd. itp. Artykuły o których piszesz są swego rodzaju straszakiem ponieważ ty nie masz żadnej możliwości zweryfikowania czy nadawca nadaje legalnie czy nie i puki odpowiednie organy państwa lub UE tego ci nie umożliwią, każdy prawnik zje ich żywcem.
REKLAMA:



#12
@ghost12 [Obrazek: HQuLC5nl.jpg]

Podziękowali: Tomek
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
#13
Nie mozna nigdy odpowiadać za udostępnianie nielegalnych treści przez dostawcę działającego legalnie i oferującym usługi  na rynku.
  Nawet w przypadku udostępniania takowej nielegalnej treści w serwisie będzie odpowiadał tylko i wyłącznie operator a nie użytkownik który wykupił usługę. 

Za to użytkownik odpowiada za każdą nielegalną treść z nie licencjonowanych źródeł jaką będzie oglądał na sprzęcie.  Mało ludzi to wie i kupują usługi IPTV u dostawców którzy kompletnie nie posiadają żadnych licencji na dystrybucje materiałów czy programów.  To właśnie do takich sytuacji odnoszą się artykuły jak i odpowiedzialność prawna w przypadku wykrycia.
#14
Mógłby ktoś wyczyścić ten zacny temat z tych pustych, nie związanych dywagacji...
#15
@Łonogrzmot ja bym wydzielił to do jakiegoś tematu,ale powiem jedno jak na youtube obejrze np By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. to czy przyjdzie do mnie policja?? NIE
Czy jak słucham w radiu pirackiej stacji pryjdzie? NIE
Jak nadaje jedno albo drugie? TAK
Ktoś ma jakąś misje, np sprzedaje vpn
albo bardziej po słowach i cytatach pisze prace na studia
A niech se pisze, widac po terminie ze pracy nie oddal
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
#16
(20-09-2021, 05:34 PM)nixs napisał(a): @Łonogrzmot  ja bym wydzielił to do jakiegoś tematu

Oooo tak, racja w dziale Luźno => Off topic [Obrazek: k045.gif]
REKLAMA:



#17
@Łonogrzmot  genau, precisely, точно, dokładnie Big Grin
Trzeba nas Adminami mianować haha
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
#18
@DenDy - mam moda globalnego, jestem drugi po "bogu" - ale nie chciałem przenosić z różnych względów. Ale już przeniosłem i podzieliłem.

@nixs - jak najbardziej zapraszamy do ekipy.... @Łonogrzmot - ty byś nam wszystkim po 10 minutach dał bana. Ale bez ciebie nie byłoby tego forum Smile

Podziękowali: DenDy
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
#19
(20-09-2021, 05:07 PM)Ktosi napisał(a): Nie mozna nigdy odpowiadać za udostępnianie nielegalnych treści przez dostawcę działającego legalnie i oferującym usługi  na rynku.
  Nawet w przypadku udostępniania takowej nielegalnej treści w serwisie będzie odpowiadał tylko i wyłącznie operator a nie użytkownik który wykupił usługę. 

Za to użytkownik odpowiada za każdą nielegalną treść z nie licencjonowanych źródeł jaką będzie oglądał na sprzęcie.  Mało ludzi to wie i kupują usługi IPTV u dostawców którzy kompletnie nie posiadają żadnych licencji na dystrybucje materiałów czy programów.  To właśnie do takich sytuacji odnoszą się artykuły jak i odpowiedzialność prawna w przypadku wykrycia.

A co to licencjonowane źródło? Bo ja nie wiem jakie licencje ma netflix, hbo, cda, plusx, rakuten. A ty wiesz czy tylko domniemujesz?
#20
To już twój problem wiedzieć gdzie kupujesz, chyba że jest sie na tyle głupim i bez wyobraźni korzystając z usług serwisów znikąd.
Raczej serwisy typu Netflix, Canal+, Rakuten nie są serwisami znikąd.

Jak czytasz regulamin i zasady korzystania masz zawsze wyraźne dane sprzedawcy usługi, określone prawa do prowadzenia usług na terenie Polski, Unii, Europy czy w świecie. Masz też określoną odpowiedzialność za publikowane treści.

Nie mówię tu o serwisach które udostępniają jakiekolwiek materiału użytkowników ( CDA , YouTube itp ) tylko o serwisach udostępniających własne materiały do których ma prawa a nie firmy typu "Krzak" rejestrowane w jakiś krajach arabskich czy afrykańskich które publikują wszystko co popadnie.

W pytaniu wyraźnie jest mowa o materiałach tylko z oferty Canal+ , w sumie też dotyczy to Netflix jeśli usługę wykupuje się dodatkowo razem z abonamentem. W tym wypadku zawsze odpowiedzialność spada na właściciela serwisu. Nie ma nawet żadnej prawnej możliwości by za materiały bez licencji odpowiadał użytkownik nawet jeśli je oglądał. Porównywanie z pseudo serwisami które nie działają zgodnie z prawem jest po prostu bezsensowne.

Podziękowali: somer


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości