Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raspberry PI3B z Xbian z Kodi 19.1 brak wi-fi
#1
Zainstalowałem na swojej malinie RPI 3B system Xbian z najnowszego, dostępnego obrazu wraz z Kodi 19.1. Ładnie i szybko się zainstalowało, ale w ustawieniach sieci brak w ogóle karty wi-fi. Widoczny jest tylko interfejs karty przewodowej eth0 i nic więcej, brak ustawień związanych z wi-fi. Karta wi-fi w malinie na pewno jest sprawna, bo na innych kartach sd mam libreelec i osmc i tam jest wi-fi normalnie dostępne w ustawieniach. Czy ktoś może pomóc?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Odpowiedz
#3
Odpowiedz
#4
Zainstalowałem starszy obraz z 30.07.2021r. i wi-fi się pojawiło! Wykonałem wewnątrz w xbianie wszystkie dostępne aktualizacje i wi-fi nadal było, jednak pozostała jeszcze jedna, duża aktualizacja - nowa dystrybucja Debiana i po instalacji tej dystrybucji wi-fi BRAK. Czyli ta dystrybucja Debiana wycina wi-fi z mojej maliny. Na razie więc jej nie instaluje i wi-fi działa. Zobaczymy dalej co będzie po instalacji wtyczek itd. Na razie jest dobrze.
Odpowiedz
#5
Odpowiedz
#6
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Zgłosiłem problem na forum GitHub autorowi Xbiana jak doradził Kolega "jon1022". Odpowiedź dostałem dosłownie po kilku godzinach, a samo usunięcie usterki trwało około 1 minuty. Autor potwierdził moją diagnozę, że problem z wi-fi w mojej malinie RPI 3B powoduje nowa dystrybucja Debiana - Bullseye a dokładnie uszkodzony był jeden z pakietów instalacyjnych tej dystrybucji - firmware-brcm80211. Po odinstalowaniu wadliwego pakietu wi-fi pojawiło się i działa prawidłowo. Jest jednak jakaś doza niepewności ponieważ Autor pisze, że nie sprawdził jeszcze, jakie skutki uboczne może mieć usunięcie wadliwego pakietu oprogramowania. Jak na razie jednak instaluje kolejne wtyczki i wszystko działa prawidłowo. Zainteresowanym podaję poniżej linka do mojej korespondencji z Autorem w przedmiotowym temacie:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości