Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
idzie nowe
#51
Chodzą plotki o nowym boxie od xiaomi  oznaczenie modelu MDZ-28-AA
Miał by to być następca starych miboxów, niestety na razie brak konkretów odnośnie specyfikacji

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#52
Niedawno pojawił się w sprzedaży pogromca nvidia shield - przynajmniej cenowo Big Grin 

Beelink GT King II - na najnowszym 8 rdzeniowym SOC  Amlogic A311D2 z obsługą kodeka AV1, 8GB RAM/64GB ROM

Na pokłądzie tradycyjnie brak ANDROID TV (jest zwykły android), brak certyfikacji Netflix, brak Widevine L1, brak DV.
Za to będzie wsparcie dla Coreelec Smile 

Cena na dzień dzisiejszy ok 900 - 1100 zł

[Obrazek: a41762a00dc485caf3fa74e4b7beef9a.png]
Odpowiedz
#53
Pojawiła się specyfikacja nowej wersji xiaomi mibox v2

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Zdecydowanie nie poszaleli - nadal 2/8GB i android 11 na start...
Odpowiedz
#54
Odpowiedz
#55
SDMC DV8988 od Vectry By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

[Obrazek: vectra-dv8988-medium.png]

SDMC DV8981 z HDD  też od Vectry
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

[Obrazek: Vectra-DV8981-medium.png]


S905x4 , 2GB / 16GB + tuner dvb-t2/c.

Sądząc po opisie z allegro SDMC nadal 'nie potrafi' w integracje tunera w system i z tv z kabla jest kaszana. Pewnie działa dobrze na 'HDTV' jak w playboxach.

Przy okazji wprowadzili 3 rodzaj pilota do tych dekoderów, tym razem pełny producent tech4home
[Obrazek: b8a01de942939424e6a0cd86b12a.jpg]
zdjęcie z allegro
Odpowiedz
#56
Uzupełnienie jakby ktoś był ciekaw dv8988.

Nie ma już na pokładzie hdtv
Chińczycy zrebrandowali live channels na live tv
Do skanowania służy chyba generyczny? proces androida: com.google.android.tv.dtvsetup.demo
o dziwo działa fast scan dvb-c, skanuje wszystkie kanały w 20sekund.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

I tyle dobrego. Skośni z SDMC nie potrafią spiąć oprogramowania aby działało dobrze.
Zanika dźwięk lub 'słaby sygnał' - pomaga tylko restart boxa. Na oryginalnym live channels to samo.
Jest też proces odpowiedzialny za wyszukanie i zamontowanie hdd do nagrań i timeshiftu - ale przy tak kulawo działającym sofcie nawet nie sprawdzałem.

Dlatego vectra nigdzie się nie chwali opcją skanowania tunera, a w ich launcherze nie ma nigdzie opcji skanowania kabla - trzeba go wygrzebać activity launcherem.

Co jeszcze:
- Wycięty pip z systemu. Nie działa na smart youtube (tylko audio), canal+ (wyszarzona opcja) czy tivimate (brak takiej opcji)
- Wycięty amlogikowy auto-refresh-rate który można było włączyć launcherem aktywności i o dziwo w dv8519 działał sprawnie, odświezanie/roździelczość się zmieniały.
- Aktywny hdr, wycięta opcja zmiany jak i wycięta większość ustawień av z aktywności w porównaniu z androidem 9
- Launcher manager nie działa, brak zgodności z tak wysoką wersją androida, nie idzie zainstalować pakietu. Trzeba zgasić ręcznie przez adb pakiet.
- Wolf/ATV launcher przy dostosowywaniu sekcji opcja orientacja pion/poziom zawiesza się. Nie idzie zmienić sekcji z pionowego układu na poziomy.
- Android 11 i googlowe nowości w postaci braku dostepu do folderu data apek i cały ten scoped storage przez który padły emulatory bo nie idzie wskazać źródła romów, systemowy file explorer nie istnieje Big Grin By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. , By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jak ktoś lubi pościg za wyższymi numerkami i av1 to może polować. Ogólnie bez szału, a samo google już z ograniczeniami systemu idzie w kierunku apple.
Poczekamy czy vectra sypnie $$ skośnym aby dopracowali tuner w systemie, póki co idzie pudło do szafy.

Podziękowali: David1, michaelred
Odpowiedz
REKLAMA:



#57
Widzieliście? By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Tylko ten procesor Sad
Odpowiedz
#58
Całkiem spoko wygląda ale tec SOC chyba w ogóle nie ma wsparcia nawet Libreelec na tym nie działa...

to już lepiej dołożyć 50zł i kupić:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#59
Ja bardziej wypomniałem o tym, że to Polskie Smile I chyba warto kibicować.
Odpowiedz
#60
„Dziwny” box Vectry DV8988 (DV8981?) na S905X4, z AV1 i WiFi6
W jednym z lombardów na Allegro rzucił mi się w oczy box brandowany przez Vectrę, model oznaczony DV8988. Sprawdziłem specyfikację (By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.) i zdziwiła mnie mocno cena - niewiele ponad 100 zł. Ponieważ znajomy prosił, aby mu coś podobnego znalazł, bez większego zastanowienia kupiłem.
Box przyszedł i pierwsze zdziwienie – był nowy. Box na S905X4 z tunerem DVB-T2/DVB-C2, Widevine L1 i certyfikacją Netflixa za te pieniądze to okazja nad okazje, choć to 2/16GB. Na pudelku opis DV8988, na boxie też, w środku wszystko fabrycznie spakowane, łączne z bateriami, kabel HDMI, instrukcja Vectry… Odpaliłem, ustawiłem, bez pytania pobrał sobie jakąś aktualizację.
Skonfigurowałem na szybko i chciałem potestować tuner. Hmm… Niestety. Klasyczny launcher Vectry jest (na zdjęciu), ale opcje w górnym pasku dotyczące TV nieaktywne. Nie działa też Live Channel, pokazując ścieżkę błędu (na zdjęciu). Niestety kwestie tunerów w boxach nie są mi bliskie, więc postanowiłem odłożyć to na później i poszukać porad w sieci, a na razie sprawdzić HW Info, co tam jeszcze mamy z „bebechów”.
I tu zdziwienie: apka rozpoznaje model jako… DV8981-KPV. Według specyfikacji i danych tutaj ten model to dużawa skrzynka z wbudowanym HDD. 
Reszta się zgadza: obsługa kodeka AV1, niespodzianka w postaci obsługi WiFi6 (mam taki router, więc WiFi chodzi jak burza), Bluetooth 5…
Postanowiłem rozebrać skrzynkę. Oznaczenia modelu na płycie głównej nie ma. Tuner tv niby jest, z widocznym obok demodulatorem (?) Sony D2856ER, czyli wiemy jaki producent. eMMC 16GB firmy FORESEE. Jest też ubiegłorocznej produkcji moduł WiFi/BT firmy Eardatek 8852BER3BB. Reszta nic mi nie mówi, może rzucą okiem znawcy tematu i coś podpowiedzą.
Resumując: wrzucony Wolf Launcher i skrzynka działa jak złoto. Testowałem odtwarzanie plików i „łykała” wszystko jak leci, bez zająknięcia. Kodi i Real-Debrid (domowa podstawa) świetnie. Serwisy streamingowe bez problemów. Dźwiękiem się nie zabawiałem.
Jedynym mankamentem jest, pojawiająca się po pełnym restarcie lub pełnym wyłączeniu plansza (na zdjęciu) sugerująca parowanie pilota (klasyczny pilot Vectry), co mnie denerwuje. Wystarczy oczywiście klawisz „Back” i plansza znika. Pilot jest cały czas sparowany, bardzo responsywny, wyszukiwanie głosowe działa bardzo dobrze.
Będę zobowiązany jeżeli ktoś posłuży radą, jak uruchomić tuner TV.
[Obrazek: xn4I0Gt.jpg][Obrazek: Lw4tois.jpg][Obrazek: JKk0njC.jpg][Obrazek: iS5z7bG.jpg][Obrazek: l8ZZn1x.jpg][Obrazek: HP7xCEY.jpg][Obrazek: rBv3d3d.jpg][Obrazek: PTRn05L.jpg][Obrazek: nJPUSpV.jpg][Obrazek: 3hsm6rw.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości