Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w wyborze boxa pod kodi
#11
1. Uzywam firesticka z kodi na androidzie i nic mi się nie tnie ,a odtwarzam ze streamu nawet pliki po 40-50 GB 4k hdr dolby atmos i w dolby vision z wtyczek do serwisów netflix i disney+
2.Ten Samsung ma właśnie HDR10+ ,na twoim miejscu przede wszystkim odpaliłbym taki plik na tym tv i sprawdził czy gra jest warta świeczki.
W takiej konfiguracji audio nie ma znaczenia jaki box wybierzesz.
3.Nie wiem obecnie w 100% korzystam ze streamu (RD) więc nigdy nie miałem potrzeby podpinania pod niego zewnętrznego ,dużego dysku lub napędu optycznego.

Podziękowali: Kodiase
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
(02-10-2021, 08:19 AM)Kodiase napisał(a):
(01-10-2021, 02:11 PM)Andrewko napisał(a):
(01-10-2021, 10:12 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(01-10-2021, 06:22 AM)Kodiase napisał(a): Szukam boxa do kodi. 

Andrewko napisał(a):Mibox 4k

[Obrazek: smiech-ruchomy-obrazek-0050.gif]
Coś nie tak?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Dzięki wziąłem mi boxa, ale tak na poważnie to proszę o informację, dlaczego uważasz, że jest on lepszy, od tych opcji, które wymieniłem.
Jest on o ok. 100zł droższy od pozostałych, a posiada gorszy procesor od canal+ i x96 max+, brak złącza ethernet. Jakie ma "plusy dodatnie", które sprawiają, że jest on lepszy od wymienionych box'ów.


Wracając do tematu.
1. Czy firestick obsługuje libreelec, czy moża zrobić dual boot? Z tego co czytałem na firesticku kodi na androidzie się tnie.
2. Mam telewizor Samsunga RU8000, więc HDR prawie nie istnieje (345 cd/m²). Do telewizora podłączony jest zestaw stereo przez wyjście optyczne. Więc chyba na standardy dźwięku, czy HDR nie mam, co patrzeć.
3. Zamierzałem podpiąć zewnętrzny napęd optyczny, czy firestick albo x96 obsłuży taki napęd?
3. Bardziej skłaniam się w kierunku x96 max+, ale dużo czytałem o x96 max+, że można trafić na podróbki, czy zakup na allegro jest bezpieczny?
4. Co do problemów z chłodzeniem x96 max+, czy możecie przybliżyć temat? Trzeba montować jakiś wentylator dodatkowo, czy dokupić radiator i przykleić?
Posiada Android TV i certyfikaty Netflix UHD

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#13
(02-10-2021, 08:43 AM)Ktosi napisał(a): Canal+ box 4K  idealnie się nadaje na Coreelec.
Trochę problemów stwarza na początku  bo wymagany jest hub usb najlepiej z wbudowanym czytnikiem kart SD. Jak się skonfiguruje pilota , można podpiąć bezpośrednio do USB pena czy kartę SD w czytniku.
Pilocik tez działa bardzo dobrze , trzeba tylko zmienić przypisanie klawiszy, niestety nie działa wyszukiwanie głosowe.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Kupiłem canal+ box. X96+ max ryzyko podróbki, amazon fire stick 4k mógłbym mieć problem z podłączeniem (kabel usb wychodzi z dolnej krawędzi, a przy portach mam stosunkowo ciasno za tv).

Próbowałem pobawić się w coreelec, ale mam problem. Po podpięciu starego huba usb 2.0. aktualizacja z pliku nie jest widoczna. Przy włożonym samym pendrive aktualizacja jest widoczna normalnie. Mogę włączyć coreelec, ale na tym przygoda się kończy (brak obsługi pilota). Dodam tylko, że klawiatura działa normalnie przez ten hub, a po podłączeniu huba do PC pendrive jest widoczny.

Czy box wymaga jakiegoś specjalnego huba? Polecicie jakiś? Czy może w inny sposób można ominąć ten problem?
Odpowiedz
#14
(13-10-2021, 06:21 AM)Kodiase napisał(a): Mogę włączyć coreelec, ale na tym przygoda się kończy (brak obsługi pilota). Dodam tylko, że klawiatura działa normalnie

Pilota trzeba skonfigurować. Pilot potrafi wysyłać kody w podczerwieni a po sparowaniu i połączeniu korzysta z bluetooth.
Odpowiedz
#15
który box będzie lepszy pod kodi , tivimate ,netflixa i hbo, ?x96max+ , x96 air , Savio TB-P02 Platinum , canal+ box ??uzywam wifi 5ghz
Odpowiedz
#16
canal box + - jako jedyny posiada certyfikaty do Netflix - czyli full hd odpali
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
(27-11-2021, 09:16 PM)Tomek napisał(a): posiada certyfikaty do Netflix - czyli full hd odpali

UHD [Obrazek: a05727.gif]
Odpowiedz
#18
x96max nie posiada rowniez certyfikatu dla netflix?
Odpowiedz
#19
(27-11-2021, 09:16 PM)Tomek napisał(a): canal box + - jako jedyny posiada certyfikaty do Netflix - czyli full hd odpali

Niewyraźnie napisałem? - skoro ten jako jedyny z które wymieniłeś posiada, to inne nie posiadają.
Niestety ostanie x96 - to jedna wielka loteria co się dostanie. Jak dobrze trafisz to x96max = savio platinum (przy którym przynajmniej jest pewność co do podzespołów i gwarancja PL)
Ale biorąc pod uwagę cenę/jakość/certyfikaty - to tylko box od canal + obecnie
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#20
(27-11-2021, 09:01 PM)glibo napisał(a): który box będzie lepszy pod kodi , tivimate ,netflixa i hbo, ?x96max+ , x96 air , Savio TB-P02 Platinum , canal+ box ??uzywam wifi 5ghz

Fire stick 4k Max- wszystkie certyfikaty Dolby Vision i Dolby Atmos
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości