Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool km6 deluxe - prośba o pomoc
#1
Witajcie,
Od kilku dni mam mecool km6 deluxe który sprawuje się w miarę ok poza dwoma sprawami:
- brak możliwości tworzenia folderów, edycji i usuwania plików na dyskach zewnętrznych (sformatowane w exfat, androdi 10 na mecool)
Nie mam pojęcia jak to zmienić i czy jest to możliwe. Wyrzuca mi błąd o braku uprawnień.

- czasami laguje/szarpie/klatkuje odtwarzane wideo w Kodi z dysku zewnętrznego (testowane na dwóch dyskach, dwóch różnych kablach hdmi 2.0, bez znaczenia czy jest to 1080, 720p, materiał 30 minut czy 1h, czasami delikatnie "szrpie/klatkuje" tak jakby sobie nie radził. 
Problem dotyczy chyba tylko materiałów w h.265 (kodi 19.1).
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Z tego co widzę problem z klatkowaniem podczas odtwarzania dotyczy materiałów w H.265. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
Odpowiedz
#3
A to nie problem z odświeżaniem?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Mam ustawione dopasowanie na "Zawsze".
Dziwi mnie to, bo sprawdzałem w VLC i materiały z H265 śmigają bez problemu. W kodi te same pliki wideo klatkują.
Odtwarzając film w H264 mam 0 problemów, chodzi idealnie.
Odpowiedz
#5
(05-10-2021, 10:09 AM)milkfish napisał(a): Mam ustawione dopasowanie na "Zawsze".

Oczywiście testowo sprawdzałeś zmianę ustawień Dostosuj częstotliwość odświeżania na Nieaktywne /po zmianie restart Kodi/, również przycina?

Synchronizuj odtwarzanie z wyświetlaczem?
Odpowiedz
#6
Tak. Sprawdziłem wyłączenie na Nigdy, włączenie na Zawsze, ustawienie Przed i po zamknięciu. Włączyłem i wyłączyłem renderowania. Synchronizuj odtwarzanie z wyświetlaczem mam ustawione na wyłączone. Przy każdej zmianie wyłączenie i ponowne włączenie Kodi.
Sprawdziłem dokładnie i problem dotyczy tylko materiałów w h265. Dla h264 nie widzę tego typu problemów. Przy wideo które ma 3h klatkuje do tego stopnia, że oglądanie nie jest możliwe. To samo wideo w VLC chodzi płynnie.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ustaw dostosowanie czestotliwości odświezania na "zawsze" lub "po uruchomieniu/zatrzymaniu" nastepnie w białej liscie zaznacz wszystkie czestoliwosci i rozdzielczości oprócz 23.997.Zaznacz też pulldown 3:2 i podwójne odświeżanie.
Nie włączaj "synchronizacji odtwarzania z wyświetlaczem" bo to spowoduje wyłączenie passthrough i dekodowanie dzwięku bedzie Ci dodatkowo obcążać sprzęt.
Odpowiedz
#8
Ustawiłem dostosowanie częstotliwości odświeżania: Zawsze.
Na białej liście mam tylko 1920x1080p 59.94Hz. Zaznaczyłem to.
Aktywowałem pulldown 3:2 i podwójne odświeżanie.
Synchronizacji odtwarzania z wyświetlaczem jest wyłączona.

Niestety nadal to samo. Tnie.
Odpowiedz
#9
Masz cos nie tak z białą listą- powinny być wszystkie rozdzielczości i czestotliwości wyświetlane przez tv/monitor.
Odpowiedz
#10
Sprawdziłem kilka materiałów wideo.

H.265, 2160p, 1.85:1, 40 minut długości, 8Gb - śmiga idealnie, brak jakichkolwiek przycinek.
H.265, 1080p, 2.40:1, 1,54h długości, 1,7GB - śmiga idealnie
H.265, 1080p, 1.33:1, 4h długości, 4GB - śmiga idealnie
H.265, 1080p, 2.40:1, 1,3h długości, 1,4GB - śmiga idealnie

H.265, 1080p, 1.66:1, 3h długości, 2GB - tnie jak szalone
H.265, 1080p, 2.40:1, 1.5h długości, 1.7GB - tnie
H.265, 1080p, 2.40:1, 2.16h długości, 2.1GB - tnie jak szalone
H.265, 1080p, 2.35:1, 2.27h długości, 2.4GB - tnie jak szalone

Nie mam już pomysłów jak do tego podejść.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości