Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool km6 deluxe - prośba o pomoc
#31
Jeżeli dobrze pamiętam to w takiej kombinacji może Ci gubić klatkę co minutę.U mnie był jakiś problem z 1080p 23.98 ,bodajże brak płynności w Netfix.Jak nie zapomnę to sprawdzę i dam znać. Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#32
(06-10-2021, 10:21 PM)milkfish napisał(a): Chyyyyba udało mi się to ogarnąć.


Pytanie. Czy to ustawienie 23.98Hz ma wpływ na pogorszenie jakości w nowych/nowszych filmach?
Lub czy da się zapisać na sztywno w kodi 23.98Hz (próbowałem na białej liście, w wyświetlacz/ogólne/częstotliwość odświeżania ale znika przy ponownym uruchomieniu)?

Ok - sprawdziłem u siebie i wygląda to tak:
Generalnie lepiej ze skalowaniem sygnału radzi sobie TV , tutaj zapewne znaczenie ma zarówno to jaki box i jaki TV.
Jest jednak jeden wyjątek- to sygnał 1080p 23.98 ,w tym przypadku niezbędne jest wymuszenie zmiany odświeżania bo na natywnym 23.98 następuje klatkowanie,nie mam pojecia dlaczego tym bardziej ,że w przypadku sygnału 4k 23.98 nie ma najmniejszych problemów w dodatku po wymuszeniu 59.9 czasem następuje utrata Dolby Vision w mkv.
Rozdzielczości dla których następuje skalowanie w górę ,przyjmują rozdzielczość ustawioną dla interfejsu.Tak więc ustawinie rozdzielczosci interfejsu ma znaczenie również dla odtwarzanego materiału.Ostatecznie najlepszy rezultat otrzymuję przy ustawieniu dopasowania odswieżania , jednak działającego tylko dla 1080p 23.98.Przy materiale 720p skalowanym do 1080p (przy tak ustawionej rozdzielczosci interfejsu) róznica nie jest ogromna ale jednak nadal jest delikatna przewaga materiału skalowanego przez TV.
Tak więc: rozdzielczość interfejsu 1080p 59.9, pulldown i podwojenie klatek włączone, na białej liscie zaznaczone wszystko oprócz 1080p 23.98.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości