Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool km6 deluxe - prośba o pomoc
#11
Sprawdż przy jakiej częstotliwości tnie.
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Sprawdziłem więcej plików z H264. Potrafią jednak przycinać również materiały wideo w H.265, 720p - nawet te ważące 600MB ! Po chwili uruchamiam H.265, 4K który waży 8GB i śmiga idealnie. :/

Sprawdż przy jakiej częstotliwości tnie.
Prośba o info jak to zrobić. Na białej liście widzę tylko jedną częstotliwość. Jeśli chodzi o sprawdzenie tego na danym pliku to proszę o info jak.
Odpowiedz
#13
Ten box niby ma możliwość dostosowania częstotliwości wyświetlania tv do FPS filmu czyli powinno działać super płynnie...

Działa w ogóle ta zmiana HZ w tv? - to jest jak zaczyna odtwarzanie filmu w kodi to twój TV powinien zmienić odświeżanie np na 24HZ jeśli film ma

23.97fps lub 24fps
Odpowiedz
#14
(06-10-2021, 12:24 AM)milkfish napisał(a): Sprawdziłem więcej plików z H264. Potrafią jednak przycinać również materiały wideo w H.265, 720p - nawet te ważące 600MB ! Po chwili uruchamiam H.265, 4K który waży 8GB i śmiga idealnie. :/

Sprawdż przy jakiej częstotliwości tnie.
Prośba o info jak to zrobić. Na białej liście widzę tylko jedną częstotliwość. Jeśli chodzi o sprawdzenie tego na danym pliku to proszę o info jak.

Nie mam i nie znam tego "chińczyka" ,musisz poszukać w instrukcji jak wywołać na ekranie "developer tools menu" .Sprawdż również na TV wywołując info o sygnale czy w ogóle dostaje sygnał 4k bo te go co piszesz wychodzi ,że nie.
Sprawdż czy w menu boxa nie masz na sztywno ustawionej rozdzielczości 1080p 59.94Hz.
Odpowiedz
#15
Jeśli chodzi o sam TV to miałem wcześniej do niego podpiętego przez kilka miesięcy xboxa z kodi i brak przycinek. Jeśli chodzi o boxa to testowałem na nim puszczanie filmów (tych które przycinają w kodi) w VLC i też zero przycinek. Stąd wszystkie moje podejrzenia kieruję właśnie w stronę ustawień kodi. Sad
W kodi: ustawienia/system/ogólne mam pod rozdzielczość bez możliwości edycji 1920x1080p, 59.94, opoźnienie po zmianie częstowliwości oodświerzania niekatywne.

W boxie pod display mode mam: 4k2k-60Hz, auto switch to best resolution on.
Collor SPACE SETTINGS YCbCr420.
Odpowiedz
#16
Chyba mylisz rozdzielczosc interfejsu z rozdzielczoscią wyswietlanego materiału.
W ustawieniach/odtwarzacz ustaw "dopasuj czestotliwosc odtwarzania" następnie w ustawiniach/system ustaw białą listę.
Przede wszystkim sprawdż czy masz ustawienia eksperckie.
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Mam:
Dostosuj częstotliwość odświeżania: Zawsze
Ustawienia/System/Wyświetlacz: Biała lista zawiera tylko jedną pozycję (nie ma nic innego wylistowanego): 1920x1080p 59.94Hz.
Zezwalaj na rozwijanie częstotliwości odświeżania ​3:2: Tak.
Zezwalaj na podwójne częstotliwości odświeżania: Tak

Ustawiony tryb edycji ustawień: Ekspercki
Odpowiedz
#18
Po kliknięciu w ta jedną pozycję na białej liscie powinna wyskoczyć tabela ,jesli tak sie nie dzieje-przeinstaluj kodi.
Odpowiedz
#19
Wyskakuje tabela z jedną opcją do wyboru: 1920x1080p 59.94Hz..
Przeinstalowywałem kodi już 3 razy (usunięcie i ponowna instalacja ze sklepu lub apk) + instalowałem wersję 18.9 aby sprawdzić czy jest ten sam problem no i jest. Wink
Odpowiedz
#20
Właśnie dlatego po kilku podejściach zrezygnowałem z "chińczyków" chocby "na papierze" nie wiadomo jak rewelacyjnie wyglądały....
Sprawdż jeszcze czy w ustawieniach/system prawidłowo rozpoznaje TV.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości